Откриват туристическия сезон и филиал на Спешна помощ в Приморско
За нас днес е двоен празник, каза кметът Димитър Германов
През този сезон жителите на общината и туристите ще получават по-добра медицинска помощ. Това каза пред Нова телевизия кметът на Приморско Димитър Германов.
Той сподели, че с екипа си е положил големи усилия да бъде решен проблемът със спешната медицинска помощ в града, който е от 12 години.
„Благодарение на помощта на здравния министър, както и на областния управител на Бургас проф. Мария Нейкова успяхме да се справим. Днес те са в Приморско. Ще се открие филиала за Спешна медицинска помощ“, заяви градоначалникът.
„Честит празник на жителите българите и на жителите на Приморско! За нас днес е двоен“, добави той.
„Положихме усили, направихме необходимите инвестиции и смятам, че сме готови за предстоящия туристически сезон. На 24 май, освен с отбелязването празника на града, правим официалното откриване на сезон 2023“, изтъкна Германов.
В Приморско се очаква да пристигнат трима министри, сред които и здравният, който ще открие филиал на Спешна медицинска помощ, съобщи кореспондентът Цеца Алексова.
Туроператорът и хотелиер Владимир Маринов пък каза в интервю за „Здравей, България”, че се очаква първите туристи от Чехия, България и Словакия да пристигнат още в края на май.
Според него повишението на цените с около 15% спрямо миналата година няма да попречи на сезона.
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
