Според Огнян Герджиков, държава на ротациите бил по-добър вариант
Шампиони сме по промени на законодателството, смята юристът
"Държава на ротациите е по-добър вариант, отколкото да се показва нетърпимост и да не съставя кабинет. България няма нужда от продължаване на политическата криза... Дори и да има безпринципност, по-добре такава безпринципност, отколкото безперспективност". Това каза пред БНР проф. Огнян Герджиков, юрист и политик.
Според него е притеснително да се говори за промени в закони и в Конституцията току-така и изведнъж, "защото такива промени се случват бавно и в спокойна обстановка".
"Ние сме шампиони по промяна на законодателството, но това шампионство никак не е престижно. Няма друга държава, която така да си променя законите".
В предаването "12+3" проф. Герджиков подчерта, че тези, които искат постоянно промяна в Изборния кодекс, би трябвало да изпитват срам и посочи, че не се законодателства, както трябва, затова по този показател сме с оценка "Слаб 2".
Как да намалим стреса
Домашна питка с масло: Тайната й
Средиземноморска диета: Ползите за здравето и защо е сред най-препоръчваните режими
Тризначки нахълтват с гръм и трясък в "Ергенът"?
Шоколадов сладкиш без много усилия
Най-съвместимите зодии за перфектна връзка
Григор Димитров сред най-богатите в тениса - ето първите 20
Цената на водката в Русия лети нагоре
От кои зодии са най-верните приятели
Пролетна супа със зеленчуци: Лека и свежа рецепта за новия сезон
Зодиите с най-голямо чувство за хумор
Как да премахнете миризми от килими и мебели
