Военната помощ от ЕС към Украйна е над 10 млрд. евро
Европейските министри обсъждат съвместните проекти в областта на отбраната
Досега ЕС е осигурил на Украйна военна помощ за 10 милиарда евро. Това съобщи европейският върховен представител по външната политика и сигурността Жозеп Борел, цитиран от БТА, на днешното заседание на министрите на отбраната от ЕС.
Борел заяви, че днес може да се очакват добри новини по въпроса за европейските доставки на боеприпаси за силите на Киев. И добави, че министрите ще обсъдят съвместните европейски проекти в областта на отбраната, предава nova.bg.
По думите му в няколко държави от Европейския съюз е започнала подготовката на украински пилоти за работа с изтребители F-16. Попитан къде се извършва обучението, Борел даде пример с Полша.
Според него за доставката на такива изтребители на Украйна ще бъде необходимо време, но изрази увереност, че това ще се случи, както по-рано бяха преодолени пречките пред доставката на танкове.
Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор
Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки
Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава
Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му
10/01/2026, Събота 21:00
0
Най-добре платените професии в България през 2025 г.
Борисов: Убеден съм, че ГЕРБ ще бъде първа политическа сила на следващите избори
Защо котките следват стопаните си навсякъде
Снеговалежи в Смолянско създават зимна обстановка по проходите
Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп
Научно потвърдена тайна за по-тънка талия и ползите за здравето
Мощен циклон със сняг и поледици навлиза в България
Половината от левовете вече са изтеглени от оборот

До онзи ден ревахте, че сте против еврото и ЕС, а сега ми ревете, че сте били ощетени. Ти занаш ли на кой свят се намираш ве продажен копелдак??
Цървулан скъсан, кога си си плащал данъци ве крадливо русоробско говедо?
Иди на ХОЙ заедно с ботоксовия гном разПУТКин!
Тях тази работа не ги вълнува. До онзи ден седяха като насра*и по спирките и парковете да молят като мангали хората за референдум против Еврото, а сега се опитват да дават наклон на хоя, че видиш ли Европа дала 10 млрд. евро. Вас кво ве интересува ве мършии?
Нали помоща е във валута, а не в копейки боклуци продажни!
Три-четири дни работа на печатницата и 10-тина тона хартия !