„Вагнер” внася оръжия от Мали за войната в Украйна?
"Музикантите“ от частната руска армия са готови да използват фалшиви документи за тези транзакции
Руската наемническа групировка „Вагнер” се опитва да прехвърля оръжия към Русия през Мали, обяви Държавният департамент на САЩ, цитиран от Нова телевизия.
Според Вашингтон, частната военна компания търси начини да прикрие усилията си за придобиване на оборудване за войната в Украйна.
Засега няма индикации, че тези покупки са били финализирани и САЩ наблюдават ситуацията отблизо, обявиха още от Държавния департамент. Наемници от руската частна армия „Вагнер” оказват подкрепа на военната хунта в Мали.
„Вярваме, че „Вагнер”се опитва да прикрие усилията си за придобиване на военно оборудване за използване в Украйна, включително като работи през трети страни, в които има опорна точка. Бяхме информирани, че „Вагнер” се стреми да пренесе материали през Мали, за да подпомогне войната на Русия и са готови да използват фалшиви документи за тези транзакции. Има индикации, че се опитват да закупят военни системи от чуждестранни доставчици и прекарват тези оръжия през Мали като трета страна”, каза Матю Милър, говорител на Държавния департамент.
4 зодии са истинските богини на зодиака: Красота, сила и характер в едно
САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона
Ето какъв мъж може да покори всяка жена според зодията ѝ
Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт
Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище
Три числа в рождената дата издават скрита сила: Проверете дали ги носите
Това е човекът, който може да победи Ердоган?
31/07/2026, Петък 19:52
2
Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море
4 зодии лъжат толкова убедително, че трудно ще ги разобличите
Тези навици надуват сметката за ток
Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова
Любовен обрат за 4 зодии: Съдбовна среща променя края на лятото

По-важното е не през къде ще го прекарат а откъде ще го закупят на това отговор няма
Многократно съм посещавал Джибути и в частност дислоцираните французи за които говориш. Дислоцирани заради мегапроекта на Китай в съседство.
Не ми се опошлява разговора да те пратя "до старата поща",ма в общи линии ти е време