Природният газ поевтиня в Европа с 30 евро за мегаватчас
Лидерите на Г-7 заявиха, че допълнителните инвестиции в газовия сектор може да бъдат подходяща временна мярка
Природният газ в Европа поевтиня в началото на търговията в понеделник и цената му падна до под 30 евро за мегаватчас, съобщава Нова телевизия.
Фючърсите на нидерландския газов хъб поевтиняват в рамките на деня с близо 3% до 29 евро за мегаватчас, като за кратко дори беше достигнато ценово дъно от 28 евро.
Днешният ценови спад следва поевтиняването на природния газ през миналата седмица с близо 8% и с цели 60% от началото на годината. Междувременно лидерите на Г-7 заявиха, че допълнителните инвестиции в газовия сектор може да бъдат подходяща временна мярка за постепенното премахване на зависимостта от руската енергия.
Пуснаха под домашен арест Никола Барбутов
Затварят родилно отделение
Жечо Станков: Няма недостиг на горива в България
Голям скандал: "Най-силната жена" в света се оказа мъж
Колко масло трябва да има в двигателя?
6-те неща, които технологиите ни отнеха завинаги
Тол системата остава под контрола на „Капш“ до 2030 г. - АПИ призна зависимостта си
Ученици от Механото в Бургас дариха „сърце за капачки“ на ДГ „Раковина“
