×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Фалшиво злато за над половин милион евро откриха при акция в Турция
  • Вулканът „Дуконо“ в Индонезия изригна, 20 туристи са в капан
  • Честваме паметта на св. Йоан Богослов и на св. Арсений Велики
  • Обнародваха в „Държавен вестник“ указа за избирането на Радев за премиер
  • Затварят пътя между Поморие и Бургас заради Giro d’Italia
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

12-годишно дете кара край Карнобат със 120 км/час, хванаха го след луда гонка по улиците


12-годишно дете кара край Карнобат със 120 км/час, хванаха го след луда гонка по улиците
Бащата можеше да убие собствения си син, ако беше набил спирачките, каза Свилен Иванов. Той снимал потресаващите кадри
22 Май 2023, Понеделник, 08:13 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Съставени са актове и на малолетния, и на баща му

12-годишно дете подкара колата на баща си по магистрала „Тракия“ със скорост 120 км/час. Кадрите (б.а. изпратени от Свилен Иванов) са изключително шокиращи, коментира водещият на „Тази сутрин“ по бТВ Златимир Йочев. 

На тях се вижда, че детето седи в скута на баща си.

Те се движат в лявата изпреварваща лента в посока към Бургас, поясни репортерът Леда Видеонова.

Този родител, който позволи на малолетния си син да кара колата, не знаеше какво е направил и не се чувстваше виновен, коментира Свилен Иванов, който заснел видеото.

„На прибиране към София от Бургас, в началото на магистралата преди Карнобат, изпреварих автомобил, на който забелязах, че на шофьорската седалка се вози дете. Намалих, за да проверя дали това, което видях, е истина. В скъта на баща си седеше дете, което караше с повече от 100 км/час“, разказва той. 

„Реших да преглътна това, но след като видях, че въпросният автомобил започна да изпреварва тирове, коли, намалих. Изчаках автомобилът да ме изпревари, снимах клипчето и се обадих на тел. 112“, споделя Иванов. 

„Имаше луда гонка по улиците на Карнобат. През цялото време съм държал връзка с дежурния на тел. 112 и на колегата му от полицейското управление. Колата не спираше на знак „стоп“, караше в насрещното“, добавя той.

„Радвам се, че органите на реда действаха адекватно. Направиха проверки. Бащата е добре познат на полицията. Отнемали са му книжката, включително и на съпругата му. Той се опитваше да убеди полицията, че нищо не е направил, че не е карал със 140, а със 120 км/час, което било нормално“, заяви авторът на видоклипа.  

„Свалиха номерата на автомобила, който беше без минат технически преглед. Направиха акт на сина му, който е управлявал автомобила. Надявам се тази случка да даде пример на момчето, което не е добре възпитавано от своя родител“, добавя той.

„Бащата не разбира, че ако се беше наложило да спрат колата рязко, можеше да убие със собственото си тяло сина си, т.е. щеше да го притисне към волана. Опитваше се да ни убеди, че е дал колата за малко, че той държал волана“, каза още Свилен Иванов. 

От полицията в Бургас официално съобщиха, че е съставен акт на бащата, че е преотстъпил автомобила на сина си, уточни Леда Виденова. Санкция ще има и за 12-годишния му син за това, че е неправоспособен водач, добавя тя.

Днес бащата е призован да се яви в Районното управление в Бургас, където ще даде показания. След това ще му бъде издадено наказателно постановление и ще стане ясно каква ще е неговата санкция. 

Шокирана съм от кадрите, които видях, каза пък в „Тази сутрин“ Мариела Николова. Тя е майка на загиналия при катастрофа през 2018 г. Николай Николов.

Като родител, загубил дете, мога да кажа „не знаете как си играете със съдбата и как за секунда животът ви може да бъде обърнат на 180 градуса“, сподели тя.

Тя е чакала пет години по делото за смъртта на своя си и на негов приятел, който е част от музикална група, за да чуе условна присъда, изтъкна водещият. 


В категории: Карнобат , Крими


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски 08/05/2026, Петък 19:40 2
Димитър КИРЯКОВ В ПГРЕ „Г. С. Раковски“ бе открит нов STEM център В ПГРЕ „Г. С. Раковски“ бе открит нов STEM център 08/05/2026, Петък 17:59 0
10
Коментара по темата
10.
Красавец
23.05.2023 11:34:06
0
4
Какво става в този град коленки сниманки сега и това
9.
Бай Мангау
23.05.2023 11:30:10
0
3
Нещо за Е*Ане в Карнобат! Спешно!
8.
#
22.05.2023 16:36:57
6
2
Щом е седял в скута на баща си, значи не е карал той.
7.
Толкова
22.05.2023 10:38:53
3
27
Ето това е човешкия материал по тези ширини. Иначе после Бойко, Путин и Байдън са ни виновни...
6.
До 1
22.05.2023 10:27:57
2
16
То си много прост ве, професоре.
Под вола теле търсим май, а?
5.
Go40
22.05.2023 09:48:13
2
34
...кво ибалу ко излялу,кво отдолу лежалу...слаб матрял...щом и майката е шемет какво да е детето...
4.
hahaha
22.05.2023 09:44:59
4
25
Да правят хляба 10лв, да вдигат тока 10 пъти и селяндурите да си ходят там където им е мястото: общаци в западна европа
3.
Уппс до Оппс
22.05.2023 09:20:52
5
33
А какво пречи клипчето да е направено с видеорегистратор, айде ?!
Но ако наистина искаме да намерим под вола теле, ще го намерим !
2.
ТИРП
22.05.2023 08:59:13
2
79
и бащата говедо като израстъка си.
1.
Оппс
22.05.2023 08:47:50
94
10
А санкции за снимащия? Правил клипчета по време на движение....луди гонки в Карнобат... разговора с 112 може да се предположи, че е по блутуту, айде.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Избягвам да ги коментирам, защото те се отнасят към мен с презрение и аз, като добре възпитан човек, им отговарям със същото, сподели той ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ Изборът на Станчо Станев е неочакван за мнозина. Той ще е заместник-председател на службата, след избора на титуляр  Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Не може да видите такава в България Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Първият етап впечатли с живописните гледки и високото темпо на състезанието Как кабинетът „Радев“ ще бори олигархията? Спират теча на милиардите с контрол на обществените поръчки Как кабинетът „Радев“ ще бори олигархията? Спират теча на милиардите с контрол на обществените поръчки „Прогресивна България“ ще въвежда равни правила за бизнеса Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи „Зарекла съм се, че с политика няма да се занимавам. Това е моето обещание към Вселената и го спазвам. Не ми е мястото там“, отсича блондинката Имоти на Ружа Игнатова за 20 млн. евро преминаха в ръцете на дъщерите на банкера Емил Хърсев Имоти на Ружа Игнатова за 20 млн. евро преминаха в ръцете на дъщерите на банкера Емил Хърсев Схемата на крипто кралицата ощети с над 4 милиарда долара инвеститори от цял свят Какво иска да каже Емил Дечев с тази черна овца Какво иска да каже Емил Дечев с тази черна овца Служебният министър на вътрешните работи се появи с провокативна вратовръзка Французин спечели първия етап на Джирото. Вижте бруталното падане на бургаския бул. "Демокрация" Французин спечели първия етап на Джирото. Вижте бруталното падане на бургаския бул. "Демокрация" Трасето е специално подбрано и показва най-живописната част от Южното Черноморие „Красавицата и звяра“ оживява на сцената на Културен дом НХК „Красавицата и звяра“ оживява на сцената на Културен дом НХК Танцьори от ТШ „Диамант“ и ТК „Елбетица“ ще представят вълнуващ спектакъл по класическата приказка за любовта и вътрешната красота
Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски Посещението на словашкия лидер в Москва е планирано за утре, 9 май Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Той ще представи новата си изложба "Аз, клоунът" Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Страст, вълнение и истинско желание да бъдеш част от шоуто: благодаря, България, за тази впечатляваща Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Кандев е с много висок рейтинг, след като определено се справи през последните няколко месеца  Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Двамата обсъдиха основните приоритети в работата на министерството, подготовката за предстоящия летен туристически сезон, диалога с туристическия бранш и общините, както и необходимостта от последователност и устойчивост в изпълнението на ключови политики и проекти в подкрепа на сектора Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Cъдиитe в Meждyнapoдния тъpгoвcĸи cъд нa CAЩ пocтaнoвиxa, чe aдминиcтpaциятa нa Tpъмп нe e имaлa ocнoвaниe дa въвeдe тapифи cъглacнo тъpгoвcĸия зaĸoн Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Баровско заведение на брега на Темза е станало обект на дръзки крадци с маски Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба Когато всички разходи бъдат събрани с визия, куверти, музика, фото и видео, общата сума за един абитуриент през 2026 година често достига между 5 000 и 8 000 евро Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо "Търговията е крайната витрина. Когато сме малък пазар и зависим от внос, това неизбежно води до по-високи цени“, каза той.
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня Две приятелки се срещат. Една бута детска количка. Другата гледа бебето и казва:
- Същинско копие на татко си!
- Абсолютно! А мъжът ми твърди, че прилича на него.
Виц на деня Виц на деня - Жена ми страда от алкохолизъм.
- Чак толкова много ли пие бе?
- Хич даже не близва. Аз пия. Тя страда.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори