Едва забележим спад в цените на едро отчитат борсите у нас
Яйцата (размер М) поевтиняват с една стотинка до 0,36 лева за брой на едро
Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява цените на хранителните стоки на едро в България, тази седмица пада, макар и минимално - с 0,04 на сто на сто до 2,312 пункта, предава БТА. Така остава под нивото от началото на годината (2,316 пункта). Нивото на ИТЦ достигна пролетния си максимум в първата третина на март, когато достигна 2,480 пункта. Оттогава, макар и колебливо, ИТЦ отстъпва.
Базовото ниво на ИТЦ - 1,000 пункта, е от 2005 г. Оранжерийните домати поевтиняват с 9,1 на сто и се продават по 3,60 лева за килограм. Цената на оранжерийните краставици се понижава с 8,2 процента и те се купуват по 2,80 лева за килограм. Червените чушки падат с 1,6 на сто до 4,22 лева за килограм в края на седмицата.
Картофите поскъпват с 3,1 на сто и се продават по 1,35 лева за килограм, а цената на морковите се качва с 5,2 процента до 1,61 лева за килограм. При зелето има поскъпване с 2,3 на сто и то се купува по 1,36 лева за килограм. Зелената салата поскъпва с 14 процента и се продава по 1,14 лева за брой.
Ябълките се продават по 1,81 лева за килограм. Лимоните се търгуват по 2,32 лева за килограм. Ягодите поевтиняват с 6,9 на сто до 5,54 лева за килограм. Бананите вдигат цената си с 0,7 процента до 2,99 лева за килограм. Черешите все така не са отчетени в седмичните бюлетини на ДКСБТ.
Кравето сирене поевтинява с 0,4 на сто и се търгува по 11,29 лева за килограм, а кашкавалът тип "Витоша" се купува с 0,5 на сто по-евтино - по 17,21 лева за килограм.
Олиото се продава по 3,25 лева за литър в края на седмицата. На Софийската стокова борса се предлага олио на цена 2,30 лева за литър в пластмасова бутилка.
Пакетче краве масло от 125 грама се търгува по 2,57 лева. Пилешкото месо поскъпва с 0,3 на сто до 6,17 лева за килограм. Захарта отстъпва с 2,0 на сто и се продава по 2,40 лева за килограм в края на седмицата.
Брашно тип "500" се купува по 1,29 лева за килограм.
Оризът поскъпва с 0,7 на сто и се купува по 3,04 лева за килограм.
Яйцата (размер М) поевтиняват с една стотинка до 0,36 лева за брой на едро.
Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове
Внимание! Висока опасност дебне в планините
Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси?
Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение
Последният майстор на файтони си отиде на 95 г.
Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата
Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия
Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство
Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство
Показаха наследника на Тато
Вълшебно езеро в пещeрата Леденика сбъдва желания
Концертът на Галена срина рейтинга на Би Ти Ви
