Голямо количество „маркови“ облекла задържаха митничари на Лесово
Стоката била за Чехия
Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха 29 816 „маркови“ облекла и маратонки при три отделни проверки на товарни автомобили.
На 12.05.2023 г. на МП Лесово пристига на входящо трасе от Турция товарен автомобил с турска регистрация. Според представените документи от водача, турски гражданин, той превозва текстилни изделия от Турция за Чехия през България. При съвместни действия със служителите от Гранична полиция е извършена щателна митническа проверка. В хода на контролните действия митническите инспектори установяват в товара 170 колета, съдържащи общо 20 386 текстилни артикули с обозначения на защитени търговски марки, сред които дамски и мъжки тениски, панталони, чорапи, спортни комплекти.
Други 20 колета с 3900 дамски и мъжки облекла и 140 чифта маратонки със знаци на световноизвестни марки са установени при щателна митническа проверка на 13.05.2023 г. на товарен автомобил с турска регистрация, който също е превозвал текстилни изделия от Турция за Чехия.
Още 41 колета с 5390 „маркови“ детски, дамски и мъжки тениски и спортни комплекти са открити при митническа проверка на 15.05.2023 г. на МП Лесово в камион с турска регистрация, превозващ текстилни изделия от Турция за Полша през България.
От трите товарни автомобила са иззети общо 29 676 „маркови“ облекла и 140 чифта маратонки поради съмнения за нарушени права върху интелектуалната собственост. За случаите ще бъдат уведомени притежателите на съответните търговски марки.
Крадци дебнат туристите край Варна: Изчезнаха 2800 евро от заключен автомобил
Бургазлии подмениха златен синджир за 4300 евро в куриерски офис в Ахелой
Тюркоазеният рай на Сардиния се задъхва: 6500 лодки превърнаха морето в паркинг
Емил Кошлуков за критиците на Бургас: Същите плюеха и DARA, после тя спечели Евровизия
Ланс сътвори сензация: С 10 души свали ПСЖ от трона и взе историческа купа
След загубената Евровизия: Къде са другите големи събития на София
Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка
Медиците от „Сърце и Мозък“ - Бургас с отворено писмо до Катя Ивкова: Липсва само едно - министърът да си свърши работата
Бургас се сбогува с Радко Дренчев: Семейството му организира панахида на 40-ия ден от кончината му
Бургас, време е за „Черноморец“! „Акулите“ излизат срещу ЦСКА II тази вечер на „Лазур“
Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново
Деница и приятели превърнаха една лятна вечер в „Градина“ в надежда за мечтано бебе
