Забрана застроителство в Созопол, Царево и Ахтопол
Забраната е в сила до 1 октомври
От днес влиза в сила лятната забрана за строителство в Царево и Ахтопол. Това стана ясно от заповед на кмета Георги Лапчев. Забраната за Царево и Ахтопол е в сила до 1 октомври. За селата Лозенец, Варвара, Синеморец и Резово тя е от 1 юни и важи до същия период.
Това ограничение е и за землищата на двата града, извън населените места. Забраната не се прилага за важни общински проекти, техническа инфраструктура и проекти по оперативни програми. Допускат се и неотложни аварийни ремонти. Забранява се и влизането на тежка строителна техника, с изключение на такава за поддръжка на уличната мрежа или ако дейностите са по проект.
Обиколният маршрут за Царево е през гробищния парк и пречиствателната станция. Въведена е и заповед за забрана на строителство през летните месеци и в Община Созопол и ваканционното селище "Дюни", считано от днес до 1 октомври.
В забраната са включени и вътрешни довършителни дейности. В този срок следва да се извършат ограждане и обезопасяване на строителните обекти, както и да се изчистят тротоарите и уличните платна около строежите. Спира се извършването на строително монтажни работи и в курортните територии и къмпингите в рамките на общината.
Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна
Извънредно! Две катастрофи парализираха пътя Созопол-Бургас, задръстването е километрично (СНИМКИ)
Вкусът на гръцкото лято: Хрупкави кюфтенца от тиквички с фета
Новите коли вече задължително следят погледа на шофьора
Отлична новина за плажуващите: Пускат лятната линия 17А между „Меден рудник“ и „Крайморие“
Лудост! Обява за бунгало в Черноморец взриви мрежата: Искат 30 000 евро за сезон
Европа плати кървава цена за рекордните жеги
Търговският регистър заби: Фирми чакат по две седмици, сделки и кредити увисват
Отвориха последния завет на космонавта Александър Александров
Ирански вестник сложи Мелони, Тръмп и Нетаняху на мушка
Деца освободили от скорост буса, който прегази 18-месечно момченце в Орлинци
13/07/2026, Понеделник 14:47
1
