×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Повече линейки и медицински екипи по Черноморието през август
  • Бразилия отказа визи на служители на администрацията на Тръмп заради опасения от намеса в президентския вот
  • Никола Цолов завърши седми в Гран при на Унгария, но остава на върха във Формула 2
  • Ограничено движение на “Тракия”, “Струма” и през Кресненското дефиле
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

На „Евровизия“ тази година ще гласува и Африка


На „Евровизия“ тази година ще гласува и Африка
Основната емблема на „Евровизия 2023“ е стилизирана с цветовете от знамето на победилата миналата година страна – Украйна, която заради руската агресия нямаше как да бъде домакин
09 Май 2023, Вторник, 17:05 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

Организаторите представят националните журита по либерал-глобалистки образец. Букмейкърите залагат за победа на Финландия или Швеция

Конкурсът „Евровизия“, който започва тази вечер в Ливърпул, прави голяма крачка към глобализацията. За първи път в 67-годишната му история песните в настоящото издание ще се класират и с гласовете от всички останали континенти. Което означава, че дори жителите на Сомалия или Саудитска Арабия могат да гласуват и да определят финалистите.

Това е най-драстичната промяна в регламента на фестивала, правена от създаването му до днес. Досега бе правило на него да се допускат само гласове от Европа и единствените две други държави извън континента, участващи в състезанието – Израел и Австралия. Но Европейският съюз за радио и телевизия (ЕСРТ), който е организатор на „Евровизия“, реши, че е време фестивалът също да бъде сресан, като всичко останало в Европа, според канона на либерал-глобализма. Всеки, който си инсталира мобилното приложение на „Евровизия“, независимо в коя държава по света се намира, ще може чрез него да даде гласа си за песента, която му е харесала най-много в първия полуфинал довечера и втория в четвъртък. Гласуването на финала в събота все пак ще бъде отредено единствено за зрители и професионални журита от участващите държави.

Миналата седмица ЕСРТ публикува видеоклип, в който се обясняват новите правила. Представяйки как точно ще става гласуването, докато показва какъв процент от крайния резултат ще са гласовете на националните журита, видеоклипът онагледява и как би следвало да бъдат изградени според либерал-глобалистките изисквания. Във фестивал, в който няма нито една участваща африканска държава, нито една креолска и само една мюсюлманска - Азербайджан, която обаче по конституция е светска, членовете на националните журита са изрисувани така: бяло момченце, бяло момиченце, креолска девойка, жена с хиджаб, черен мъж.

БНТ реши тази година да не участва на фестивала поради липса на средства. Букмейкърите вече определиха кой има най-голяма вероятност да победи. Седмици наред първенството държеше финландският хип-хопър Кария с техно-индъстриъл рапа „Ча, ча, ча“. Това би била първата песен на финландски език с победа на „Евровизия“.

В края на април обаче Кария бе изместен от шведската натурализирана мароканка Лорийн с песента „Татуировка“, която е в стил „европоп“. Лорийн вече е печелила веднъж фестивала през 2012 година с техно парчето „Еуфория“.

Предварителните гласувания, извършени от националните фен клубове на „Евровизия“ по света, които имат само познавателен елемент и не се взимат под внимание в крайния резултат, все пак дават първото място на Кария.

Сред изпълнителите мъжете с червило ще бъдат отново сериозно застъпени. От ляво на дясно – Райли (Дания), „Лет 3“ (Хърватия), Лука Иванович (Сърбия)

„Евровизия“ трябваше да се проведе в държавата победила миналата година. Но руската агресия срещу Украйна принуди организаторите да търсят нов домакин. Те намериха такъв в лицето на британската радио-телевизионна корпорация Би Би Си. Все пак Украйна ще бъде задочен домакин, като и в трите фестивални вечери, по време на антрактите за гласуване, на сцената ще излязат много от най-известните украински поп и рок звезди. Логото на „Евровизия 2023“ също е стилизирано с украинското знаме.


В категории: Лайфстайл


Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
5
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август 26/07/2026, Неделя 22:00 0
5
Коментара по темата
5.
Комуняги,Сър
10.05.2023 08:15:43
1
4
Червена комунистическа жмел
"Ален мак" за вас.
4.
ЕС
10.05.2023 06:35:59
3
0
Конкурсът "Евровизия" е олицетворението на ценностите който изповядваме и бленуваме в нашият ЕС.
Цивилизационен избор, който българинът направи за винаги. От поколение за поколение.
Затова и над 85% от българските депутати са от партии изповядващи Евро-Атлантизма !

А вчера в нашият Европарламент, евродепутатите гласуваха със смазващо мнозинство ЗА "Истамбулската" конвенкция за територията на целият ни ЕС !
3.
Мишо
09.05.2023 22:37:37
3
4
Пфу! Да живее гей обществото на промитите мозъци и масата от безгръбначно и безцелно съществуващ планктон. Хора с подменени ценности, бореше се срещу глобализацията но реално вляли се в нея. Мекотели и бездушни същества без родина, майка и баща.
Пфу! Повръща ми се!
2.
така така
09.05.2023 20:00:07
4
5
Еврогейзия... Предлагам направо и от Марс да могат да гласуват
1.
?
09.05.2023 17:48:16
3
24
Тва синьо-жълтото петно кво е??
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Камерунецът тренира наравно със съотборниците си и отново е вариант за състава на Христо Янев Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея Военният министър даде личната си подкрепа за президентската кандидатура и увери, че България е защитена при евентуална иранска атака Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол Музикантът живее в Стария град повече от месец и готви специални вечери за 10-годишнината на хита По-полека Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026 Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026 По данни на ПП петицията е подкрепена от граждани в над 440 населени места у нас и 160 извън страната D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите Централният площад се превърна в огромна концертна сцена, а публика от всички поколения танцува до последната песен Бургас се връща в ритъма на 80-те и 90-те с две специални диско събития Бургас се връща в ритъма на 80-те и 90-те с две специални диско събития Този четвъртък,  30 юли , Бар EscoBAR отново ще върне Бургас в златните години на дискотеките с извънредното издание  One More Disco Night Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник Странджанска музика събра жители, гости и приятели на селото в празничната вечер, посветена на Света Марина Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока Фотоволтаична система захранва асансьора, осветлението, помпите и гаражите, но инвестицията изисква съгласие между собствениците На косъм от челен удар край Бургас: Нисан се хвърли в рисково изпреварване На косъм от челен удар край Бургас: Нисан се хвърли в рисково изпреварване Прекъснатата линия не оправдава маневрата, ако насрещните водачи са принудени да спират или да напускат траекторията си
Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Санкциите за електрическите превозни средства са над два пъти повече, въпреки че проверките на Пътна полиция са увеличени с 30% Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч При тази скорост автомобилът изминава над 60 метра за секунда, а една грешка може да превърне магистралата в място на трагедия Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията 21-годишният Абдул Б. е открит в градинарски комплекс след близо 21 часа издирване - една жена загина, а 29 души бяха ранени Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити 3550 компании са обявени в несъстоятелност за шест месеца, а все повече длъжници сами признават, че не могат да продължат На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар Техеран обеща отговор, но още не е обявил конкретна атака, докато Киев обвинява Русия, че помага на Иран със сателитно разузнаване Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Досегашният наставник на втория отбор на „армейците“ прави огромна крачка в своята кариера Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Милионерите не са изчезнали от острова, но вече контролират разходите си и пренасят храненето и забавленията зад стените на частните имоти Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро Според известния кулинар проблемът не е в уменията на българските готвачи, а в липсата на достатъчно клиенти, които могат редовно да плащат за елитна гастрономия
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори