ДПС към ГЕРБ: Правителство с мандата на ПП-ДБ е невъзможно, отговорността ви е голяма
Отговорността трябва да е споделена между всички, обяви Десислава Атанасова от партията на Борисов
ДПС и ГЕРБ-СДС започнаха преговорите за реализация на първия проучвателен мандат за правителство. Представители на двете формации имаха експертна среща в зала „Запад“ на Народното събрание.
Йордан Цонев от ДПС обяви, че отговорността на ГЕРБ е основна. Според него, ако се стигне до втори проучвателен мандат - на ПП-ДБ, той няма как да се реализира.
"Ние се обърнахме, макар че трябваше да бъдем потърсени, ние потърсихме вторите в тези избори за разговори. Те не откликнаха на нашия призив за разговори, така че за нас реализация на правителство с втория мандат е невъзможна, след като ние ги потърсихме и те не отговориха - председателят. Подчертавам това още в началото на разговора, за да изведа пред скоби, че отговорността за реализация на първия мандат всъщност е основна. И така ние съзнаваме тази отговорност и пристъпваме към тези разговори с това съзнание, но съзнаваме и друго - че отговорността на ГЕРБ е още по-голяма, защото сте първа политическа сила, защото е първият мандат, защото хората искат редовен кабинет, искат редовно работещ парламент и решаване на останалите кризи", поясни Цонев.
Публично ДПС не поставиха условия за коалиция.
Преди това председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова каза: "Всички ние, надявам се всички парламентарни групи си даваме сметка колко трудни решения предстоят. Затова считаме, че тази отговорност трябва да е споделена, трябва да е разпределена между всички, така че заедно да вземаме изключително трудните и непопулярни решения за България."
Атанасова потвърди тезата на лидера си Бойко Борисов, като заговори за вариант за кабинет със съкратен срок на действие. Тя обаче не посочи конкретен брой месеци като Борисов.
Разговорите между ДПС и ГЕРБ бяха открити само в началото.
Гледайте тук:
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“

Тиквата-министьр председател
Шиши-министьр на правосъдието.все пак знае най добре за корупцията.
Влади-министьр на финансите.
Славчо-на културата.