×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

И контузия не спря феномена Шабан Мустафа да прелети през 14-километровото трасе на „Коджа кая“


И контузия не спря феномена Шабан Мустафа да прелети през 14-километровото трасе на „Коджа кая“
Сунгурларецът спря часовника на 01:34:50 ч. Първа при жените на скай дистанцията стана Антония Григорова
02 Май 2023, Вторник, 21:57 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Иво Андреев със забележителен резултат и първо място на най-дългата дистанция от 75 км

Феноменът по планински бягания Шабан Мустафа безапелационно спечели скай дистанцията на ултрамаратона „Коджа кая“, който се проведе този уикенд край руенското село Билка. Бегачът от Сунгурларе буквално прелетя през 14-километровото трасе и спря часовника на 01:34:50 ч. Шабан е първи и при скоростното изкачване на връх Коджа кая, като взе разстоянието от 3,6 км с положителна денивелация 500 м за 00:21:38 ч. Първоначалната му цел беше да подобри собствения си рекорд от 00:20:49 ч., но реши „да не си дава зор“ заради контузия. 

„Участието ми тук беше под въпрос, тъй като при тренировка усетих болка от стара травма. Все пак реших да дойда, за мен Коджа кая е едно от най-добрите състезания у нас, радвам се, че успях да спечеля дистанциите, в които участвах“, каза пред Флагман.бг Шабан Мустафа.

В женската надпревара на същата дистанция спечели националната ни състезателка по ски бягане, ски ориентиране и скайрънинг - Антония Григорова за време 01:54:13 ч. Тя е първа и при скоростното изкачване - за 00:27:15 и по този начин подобри собствения си рекорд от миналата година от 00:29:33 ч. 

Иво Андреев пробяга 75 км за под 10 часа - забележителен резултат, имайки предвид трудността на трасето и положителната денивелация 4300 м

В най-дългата дистанция първи финишира едно от водещите имена в ултрабяганията у нас – Иво Андреев. Той успя да измине предизвикателното трасе за под 10 часа, а именно – 09:56:15 ч. При жените надпреварата спечели Нели Ангелова, която финишира за 12:06:49 ч. 

Събитието се провежда за пета година и е истински празник за жителите на китното селце

Руенското село Билка посреща най-добрите бегачи от България и света

Първи в 42-километровата дистанция е Йордан Тодоров с време 05:15:56 ч., а при жените Мария Цочева с 06:05:02 ч. 

На 26-километровото трасе при мъжете победител е Гено Увардов с 02:47:59 ч. Женската надпревара спечели Валерия Димитрова, като измина разстоянието за 03:40:10 ч. 

Събитието се провежда за пети път и се превърна в едно от най-чаканите в планинските състезания у нас. То слага и началото на Националния шампионат по скайрънинг у нас за годината. „Коджа кая ултра“ е истински за празник за руенското с. Билка. Стотици бегачи и техни близки изпълват китното селце, а гостоприемните жители ги посрещат с усмивка. В надпреварата имаше и силно бургаско участие, някои от които се качиха на почетната стълбичка във възрастовата си категория. 

„Коджа кая“ е първата напълно автономна ултра в България – без никакви подкрепителни пунктове. Балканът, макар и нисък в тази си част, е изключително живописен, а релефът е достатъчно „интересен” за да изпита възможностите на всеки планинар или бегач.

Всички резултати от "Коджа кая ултра" може да видите тук

Част от снимките са от официалната фейсбук страница на събитието

Уктрамаратонецът Иво Андреев засне последния епизод на "Бягащият подкаст" с Шабан Мустафа край село Билка:

 

Антония Григорова е спортист от световно ниво. Тя е състезателка по ски бягане и планинско бягане. Участвала е в олимпийските игри във Ванкувър през 2010 г. и Сочи 2014 и на световните първенства в Либерец през 2009 г. и във Вал ди Фиеме през 2013 г. Григорова е първата жена, пробягала най-дългия туристически маршрут у нас Ком-Емине за рекордно бързо време - 5 дни 22 часа 55 минути, през 2017 г.
В надпреварата участие взеха над 700 бегачи от 12 държави
Връх Коджа кая (597 м). През последните години мястото стана доста популярно, като привлича туристи и бегачи от цяла България. От най-високата точка се откриват невероятни панорами към съседни села, върхове, както и скалния феномен Чудните скали
Кметът на община Руен Исмаил Осман даде старт на състезанието и благодари на организаторите, че са избрали село Билка за провеждането на събитието

 

Кметът на село Билка Мехмед Мустафа и политици, сред които бургаските депутати Севим Али и Фатме Рамадан, приветстваха състезателите

 




В категории: Руен , Спорт


1
Коментара по темата
1.
Георги
02.05.2023 23:51:39
0
4
Предварително Ви благодаря, че ще си поправите неточностите в определянето на дистанциите и/ или времената за преминаването им .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Два дни иху, цял мандат тихо. А София тъне в боклук Два дни иху, цял мандат тихо. А София тъне в боклук Кметуването не е училище, а столичани не са опитни мишки, които доволни въртят колелото в клетката, затрупана от боклуци  Бившият шеф на "Автомагистрали" с първи думи, след като помля 6 коли в центъра на София Бившият шеф на "Автомагистрали" с първи думи, след като помля 6 коли в центъра на София Срамувам се, не е имало умисъл. Лошо стечение на обстоятелствата, оправда се Маркулиев Цените у нас са скочили с 64% от 2013 г. досега Цените у нас са скочили с 64% от 2013 г. досега Покупателната ни способност също е нараснала Синдикатът предлага учителската заплата да стане над 3 хиляди лева Синдикатът предлага учителската заплата да стане над 3 хиляди лева Учителските възнаграждения в Европа варират значително Карлос Насар сменя поредна категория в щангите Карлос Насар сменя поредна категория в щангите Световната федерация определи категориите за олимпийските игри 2028 в Лос Анджелис Край на сагата! Крисия и  Никола Цолов са гаджета Край на сагата! Крисия и Никола Цолов са гаджета Цолов се похвали с любопитни кадри в мрежата Радев наложи вето на закона, с който продажбата на "Лукойл" може да стане само с разрешение на ДАНС Радев наложи вето на закона, с който продажбата на "Лукойл" може да стане само с разрешение на ДАНС Създава се положение, при което МС не може самостоятелно да упражни свое конституционно правомощие, посочва държавният глава Цеца помогна за бетонирането на българофобската власт в Северна Македония Цеца помогна за бетонирането на българофобската власт в Северна Македония След концерта на певицата, която развя българския флаг на свой концерт, антибългарската ВМРО-ДПМНЕ спечели убедително изборите Спипаха 18-годишен бургазлия с торба старинни монети, май ще се окажат културно-исторически ценности Спипаха 18-годишен бургазлия с торба старинни монети, май ще се окажат културно-исторически ценности Юглян от жк. "Меден рудник" обяснил, че ги е намерил на пътя възнамерявал да ги продаде Ето каква голяма промяна прави Нина Добрев с живота си Ето каква голяма промяна прави Нина Добрев с живота си Все по-далеч от спомена за Шон Уайт – напусна Лос Анджелис
Берлин предлага пари на афганистанци, за да не емигрират в Германия Берлин предлага пари на афганистанци, за да не емигрират в Германия Инициативата Airbridge Kabul твърди, че на бежанците е изпратено писмо, в което им се предлагат пари и друга подкрепа в замяна на излизане им от програмата за презаселване Кой избра ляв радикал, ислямист и комунист за кмет на Ню Йорк Кой избра ляв радикал, ислямист и комунист за кмет на Ню Йорк Имигрантите вече си избират свои кметове, а местните жители постепенно ще бъдат изтикани в ъгъла на собствения си дом Българин е сред арестуваните в Нидерландия при една от най-мащабните операции срещу наркотрафика  Българин е сред арестуваните в Нидерландия при една от най-мащабните операции срещу наркотрафика  Стойността на заловената дрога се оценява на около 250 милиона евро Чистачка спечели сърцето на бизнесмен с 19 деца, удари финансов джакпот след смъртта му Чистачка спечели сърцето на бизнесмен с 19 деца, удари финансов джакпот след смъртта му Придоби милиони Зохран Мамдани, нарочен от Тръмп за "комунист", спечели изборите в Ню Йорк Зохран Мамдани, нарочен от Тръмп за "комунист", спечели изборите в Ню Йорк Сред обещанията му са безплатни детски градини и безплатен градски автобусен транспорт Мъск с най-странната идея в историята на човечеството - иска да скрие слънцето, за да спре затоплянето Мъск с най-странната идея в историята на човечеството - иска да скрие слънцето, за да спре затоплянето Учените предупреждават, че спорната техника може да бъде катастрофална Защо писаха тройка на Скопие? Клането на 11 000 души за политиците в Северна Македония било "Дисниленд" Защо писаха тройка на Скопие? Клането на 11 000 души за политиците в Северна Македония било "Дисниленд" Там всяка седмица празнуват дати, свързани със сръбската окупация Собствена „стена от дронове“ ще създава Полша и то без да чака ЕС Собствена „стена от дронове“ ще създава Полша и то без да чака ЕС Първите нови възможности се очаква да заработят в рамките на три месеца Руски опозиционери, приети от Полша, се оказаха двойни агенти Руски опозиционери, приети от Полша, се оказаха двойни агенти Разследването Агенцията за вътрешна сигурност (ABW) срещу Игор Рогов и съпругата му Ирина Рогова продължило повече от година Ето къде забраняват пушенето на всички родени след 2007 година Ето къде забраняват пушенето на всички родени след 2007 година Министерството на здравеопазването на държавата напомня, че е в сила и пълната забрана за електронни цигари и вейп продукти, независимо от възрастта
Кристин Лагард, президент на ЕЦБ Кристин Лагард, президент на ЕЦБ Преди всяка държава да въведе еврото, има страхове и колебания. Но година по-късно хората винаги са по-уверени и подкрепата расте
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, изкъпи се, избръсни се, облечи си новия костюм и ела да вечеряш!
- Какво си сготвила?
- Гъби.
Виц на деня Виц на деня - Врачка ти предсказа, че жена ти ще те напусне ли?
- Не, каза че ми предстои прекрасен живот!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Животът е вглеждане в различни огледала в търсенето на собственото си лице

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори