Италия деблокирал използването на Чат Джи Пи Ти
Италианската агенция за защита на личните данни блокира в края на март Чат Джи Пи Ти, обвинявайки го, че не зачита европейските регламенти и няма система за проверка на възрастта на непълнолетните потребители
Програмата за изкуствен интелект Чат Джи Пи Ти, блокирана преди месец в Италия заради несъблюдаване на законодателството за личните данни, отново е разрешена за употреба в страна, предадоха световните агенции, като цитираха съобщение на компанията Оупън Ай И, собственик на приложението.
Италианската агенция за защита на личните данни блокира в края на март Чат Джи Пи Ти, обвинявайки го, че не зачита европейските регламенти и няма система за проверка на възрастта на непълнолетните потребители. Италианският орган упрекваше също програмата, че не информира потребителите, че техните лични данни се събират от компанията-собственик на приложението за нуждите на алгоритмите на нейната платформа.
След това блокиране Оупън Ай И вече публикува на сайта си информации относно начина на събиране и използване на данните на ползвателите и предлага по голяма видимост на началната страница на приложението на политиката на компанията относно личните данни. Компанията уверява също, че е внедрила и средство, което позволява да се проверява в Италия възрастта на потребителите, след като те се включат в приложението.
Иво Димчев с победа в Капките, Азис "скочи" на Рачков и Геро
Криминално проявен бургазлия обра две вили
Очакват се валежи по Южното Черноморие
Даниела Рупецова от "Ергенът" каза за шиенето на чорапи
Това е сцена от футболен мач до България
Валери Жаблянов: Остана чувството, че БСП е подчинена и безгласна
Брад Пит снима новия си филм на Балканите
Гладно коте опита да се нахрани, наложи се намеса на пожарната
Лудогорец с интересен трансфер
Как да приготвим перфектни пържени картофи
20 000 костенурки убити на екзотичен остров преди век и половина - наследниците им се завърнаха у дома
Служебното правителство назначи нови 28 областни управители
