×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

"Нефтохимик 2010" е близо до шампионската титла във волейбола след нов успех пред пълната зала "Младост"


"Нефтохимик 2010" е близо до шампионската титла във волейбола след нов успех пред пълната зала "Младост"
Волейболистите на "Нефтохимик" показаха увереност и стабилност и заслужено поведоха в играта
26 Април 2023, Сряда, 21:21 ч.
Автор: Флагман.БГ

Зала „Младост“ отново бе пълна до краен предел, а атмосферата бе подобаваща за финален двубой

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) поведоха с 2:0 победи във финалната серия в efbet Супер Волей. Воденият от Атанас Петров тим се наложи над шампиона Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:21) във втория финален мач помежду им, изигран в зала "Младост".

Следващият двубой е на 29 април (събота) в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Играе се до три победи от пет мача. При успех на Хебър четвъртата среща между двата тима ще се проведе на 30 април (неделя).

Стартов състав:

Нефтохимик: Душан Лопар, Калоян Балабанов, Красимир Георгиев, Иван Станев, Матей Михайлович, Аксел Трухчев, Симеон Добрев - либеро (Мариян Наков, Любослав Телкийски, Ивайло Лалов, Тодор Димитров, Петър Бъчваров)

Хебър: Якопо Масари, Александър Туш, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Джулио Саби, Теодор Салпаров - либеро (Илия Петков, Пламен Шекерджиев, Добромир Димитров, Трифон Лапков).

Зала „Младост“ отново бе пълна до краен предел, а атмосферата бе подобаваща за финален двубой. Разликата в мача дойде основно от настроението, настройката за игра и физическата свежест.

След невероятния успех в първия мач, Нефтохимик показа увереност и стабилност. Подкрепяни от публиката в залата, домакините играха окрилено, играта им вървеше. Справиха се със силния начален удар на съперника, същевременно бяха демонстрирани много добри изяви в защита.

От своя страна тежката загубата в първия мач се отрази на Хебър. Гостите нямаха ден. В първите два гейма по-голямата част от елементите не им се получаваха. Играха с много лични грешки и проблеми в посрещане. Третият гейм отбеляза възход и Хебър остана в мача, но той не бе запазен. В четвъртата част гостите отново се пропукаха, като останаха само с един спечелен гейм в срещата.

Вицешампионите тръгнаха силно отначало (4:1 и 6:2), след което съперникът успя да изравни след серия. Играта тръгна равностойно след шестата точка, като се запази така до средата на гейма. Момчетата на Атанас Петров набраха инерция, оформяйки преднина от три точки (16:13). "Тигрите" се доближиха на точка от домакините, но Нефтохимик успя да излезе от ситуацията. Това се повтори няколко пъти, но бургазлии показаха стабилност и устояха, въпреки съпротивата на пазарджиклии, които успяха да изравнят (23:23). Лидерът в редовния сезон поведе в мача след сервис на Любослав Телкийски и последвала контраатака на Душан Лопар.  

Двата отбора бяха равностойни във втория гейм, но след шестата точка състезателите на Атанас Петров поведоха (8:6). Разликата се запази, въпреки мощния сервис на съперника. В края на гейма (22:15) родният първенец намали изоставането си на четири точки (18:22), но не се случи нищо повече. Домакините спечелиха частта по-категорично, отколкото в предходната (25:20). 

"Тигрите" започнаха ударно (3:0), но началният удар на домакините изравни резултата (3:3). Пазарджиклии поведоха за 5:3, но не успяха да задържат разликата. Ситуацията се повтори при 9:7, след което два аса на Джулио Саби увеличиха разликата. Старши треньорът на бургазлии прибегна до смяна - на мястото на Симеон Добрев се появи Ивайло Лалов. Гостите продължиха да диктуват положението, домакините допуснаха повече грешки. Пазарджиклии намалиха изоставането си на 1:2 гейма. 

С равностойна игра започна решителният четвърти гейм, след което вицешампионите взеха превес (6:3 и 7:4). Играта бе изравнена, но момчетата на Атанас Петров отново дръпнаха. Повтори се предходната ситуация, в следващите минути имаше амплитуди, борбата бе за  всяка точка и всяка топка. Нефтохимик за пореден път взе нещата в свои ръце, противникът обаче продължи мобилизирано. Битката край мрежата ставаше все по-ожесточена, но бургазлии демонстрираха характер, както в първата среща, но надделяха по-категорично. Така те поведоха с 2:0 успеха в серията. 

Най-резултатен бе Матей Михайлович с 16 точки (2 аса). 15 точки добави Аксел Трухчев (4 аса). За съперника Джулио Саби завърши с 16 точки (3 аса), 10 точки реализира Виктор Йосифов (2 аса, 4 блокади). 


В категории: Спорт


6
Коментара
Две седмици пост от днес
Две седмици пост от днес 16/06/2025, Понеделник 10:40 0
Флагман.БГ Почина един от най-богатите мъже в света Почина един от най-богатите мъже в света 16/06/2025, Понеделник 09:50 1
"Лъвовете" не успяха срещу Канада
"Лъвовете" не успяха срещу Канада 16/06/2025, Понеделник 09:00 0
Сирени за тревога звучат в Израел
Сирени за тревога звучат в Израел 16/06/2025, Понеделник 08:03 0
Полетя отново
Полетя отново 16/06/2025, Понеделник 07:30 0
Флагман.БГ Жега в страната Жега в страната 16/06/2025, Понеделник 07:03 0
6
Коментара по темата
6.
Бургас
26.04.2023 23:49:52
6
13
Още един заспал. Наливали били. Наляли 100 лв да запушат устите на такива злетаци, усвоили 100 млн., ама ние виждаме само налятите и минаваме на шах и художествена гимнастика. Цяла България ви се смее. От двата най-хубави стадиона в България малко по малко до нищо и всички мълчат като п****. Едните ги пратиха да играят на село, а другите да гледат волейбол и щастливи, та щастливи. Познайте във Варна или в Пловдив ако им бяха посегнали на стадионите какво щеше да стане.
5.
X
26.04.2023 23:17:35
5
14
Стига с тоя футбол.Достатъчно при са се наливали и наляха,а резултата никакъв.Да се влагат във волейбол,че дори и в баскетбол.Там където реално има резултати и интерес
4.
Нафта
26.04.2023 23:07:05
11
0
Нафта оле! Черноморец на колене
3.
Бургас
26.04.2023 21:34:11
3
23
до 1: Управата изобщо не е умряла. Знаеш ли каква гуша ще напълнят от унищожението на двата стадиона. Заспалите сме ние, че не отиваме да ги изритаме от управата докато е време още.
2.
бургазлия
26.04.2023 21:31:06
11
2
Местим.
Два небургаски отбора. Даже единия антибургаски.
1.
То хубаво
26.04.2023 21:29:22
5
23
Ама с футбола кво правим в тоя умрял град,с тая заспала управа ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Не е ясна причината за заплахата, но вероятно е заради спор на пътя  Две седмици пост от днес Две седмици пост от днес Петровият пост е по-малко строг и по-щадящ от Великденския Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Трафикът от Кулата към Благоевград и София се осъществява само в дясната лента на аутобана Почина един от най-богатите мъже в света Почина един от най-богатите мъже в света Той беше икона и пионер, спечелил уважението на хората по целия свят Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Бе избегнат челен удар в последния възможен момент Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Заболяването е установено в обект със 183 дребни преживни животни След кончината на Явор от Варна: Имат ли полицаите нужните помощни средства за арести? След кончината на Явор от Варна: Имат ли полицаите нужните помощни средства за арести? "Униформените нямат лютив спрей и тейзъри", каза бившият зам.-ректор на Академията на МВР Милен Иванов и уточни, че въпросните са много ефективни при задържане Развитие по шокиращия случай във Велинград Развитие по шокиращия случай във Велинград Кола удари дете в инвалидна количка, жената зад волана избяга, но после сама отиде в полицията Жега в страната Жега в страната Термометрите ще достигат до 34 градуса „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? Има още няколко седмици за приемането на нови песни, а причината може да е творческа суша
Промени в движението по АМ "Тракия" Промени в движението по АМ "Тракия" Временната организация на движение е за изкърпване на асфалтовата настилка в активната и аварийната лента, като трафикът ще преминава само в изпреварващата Царя посрещна световноизвестен гост Царя посрещна световноизвестен гост Дизайнерът е в България по покана на Борис Делчев, художник и декоратор, завършил Националната художествена академия „Боз-Ар" в Париж Защо този път режимът на аятолласите в Иран ще падне Защо този път режимът на аятолласите в Иран ще падне Израел първо разчисти терена наоколо, за да отслаби властта в Техеран. Помага му и турбулентният свят Илон Мъск включи Starlink над Иран Илон Мъск включи Starlink над Иран Счита се, че това е удар по правителството в Техеран   Нови смъртоносни атаки в Израел и Иран! Ударен е и щаб на специални части Нови смъртоносни атаки в Израел и Иран! Ударен е и щаб на специални части В Тел Авив и Йерусалим не спаха тази нощ Сирени за тревога звучат в Израел Сирени за тревога звучат в Израел Иран с нови военни удари От Иран с тежки обвинения към Израел От Иран с тежки обвинения към Израел Стотици са убити при израелските удари, от Техеран сочат, че 90 процента от жертвите са цивилни Полетя отново Полетя отново Дуплантис с пореден рекорд Историческо назначение! Жена оглави МИ6 Историческо назначение! Жена оглави МИ6 Премиерът Стармър заяви, че решението идва в момент, когато Великобритания е изправена пред заплахи с безпрецедентен мащаб Любовни приключения за Козирога, но да внимава с парите, а жените от Скорпион – със свалячите! Любовни приключения за Козирога, но да внимава с парите, а жените от Скорпион – със свалячите!  Хороскоп за деня – 16 юни 2025, понеделник 
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори