Едвин Сугарев - за нуждата от компромис в политиката и доживял ли е да види демокрацията
Той е сред малкото останали живи истински демократи, чуйте какво го накара три пъти да пристъпи към гладна стачка и девалвираха ли днешните протести, а къде, според него, са истинските седесари днес
Във Ф-студио гостува Едвин Сугарев, който е сред малцината останали истински дисиденти и борци за демокрацията, основали движението „Екогласност“ в най-тежкото време, когато активистите се събират пред градинката „Кристал“, а Тодор Живков все още е на власт. Днес той даде исторически обоснован отговор защо България трябва да има компромиси в политиката и защо е крайно време да бъде сформирано правителство с ясна евроатлантическа ориентация и ясни позиции по отношение на войната в Украйна.
Едвин Сугарев е поет и преводач, публицист, литературен критик и историк, бивш депутат, общественик, дипломат, доктор на науките, доктор на филологическите науки, университетски преподавател.
Той е сред малкото останали живи истински демократи, които помнят онова бурно време между 1988 до 1996-7 година, когато се заражда демокрацията в България.
Минути преди да представи в Бургас своята втора книга с фрагменти „Сърцевина“, той бе в студиото на Флагман.бг. В подкаста ни ще чуете каква е неговата оценка за политическата среда в България и дали политиците, които се кандидатират със заявката да управляват България, съответстват на нивото на институцията. Доживял ли е да види демокрацията, за чието зараждане се е борил, защо е нужен компромис в политиката. Какво го накара три пъти да пристъпи към гладна стачка и девалвираха ли днешните протести. Къде са истинските седесари днес и какво го накара да замине посланик в Монголия, след това в Индия, а наскоро и като генерален консул на България в Ниш.
Новият проект на Флагман „Ф-Студио“ се излъчва ежеседмично. Водещите ще са Иван Колев, Анна Добрева, Радостина Георгиева, Георги Русчев, Емел Махмуд и Светлозария Кидерова. Ще ви срещаме с интересни събеседници от различен спектър на обществения живот. Очаквайте любопитни разговори с артисти, обществени личности, политици, онлайн знаменитости и героите на деня.
За реализирането на новия медиен проект Флагман.бг си партнира с Бургаския свободен университет (БСУ), който разполага с перфектна база и напълно оборудвано радио студио.
Очакваме вашите предложения за гости във "Ф Студио" на [email protected]
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
