Българка разкри международна схема за любовни измами
Алекс офицера примамвал наивни дами от САЩ до Индия с крадени секси снимки в нета
52-годишна българка, която в момента работи в Ирландия, е последната мишена на международни измамници. Шмекерите използвали откраднати снимки на красив служител на круизна компания за онлайн запознанства в схема, чрез която крадели пари от жертвите.
29-годишният Алесандро Чинкуини, който е известен в сайтовете за запознанства като Алекс Офицера се свързва с телевизионния канал News 6 през март 2022 г., след като научава, че снимките му се използват за заблуда на жени от Флорида до Индия. Българката Ваня Димова също влиза в контакт с журналистите на News 6, след като вижда репортажите на медията в мрежата. Ваня твърди, че измамникът Алекс й е изпратил видеоклипове и снимки с пищни подаръци, включващи блестящ годежен пръстен.
От News 6 изпращат 15 въпроса на сънародничката ни, за да й дадат възможност да се подготви за интервю, направено със Zoom. Ваня Димова разказа, че се е запознала с измамника Алекс в Instagram на 26 март.
Нашенката споделя, че разговорът й с Алекс бързо преминал от непринуден в романтичен. „След два дни той ми каза, че е влюбен в мен. Всеки ден ми казваше, че иска да купи къща в България, където да заживеем заедно“, разкри Ваня Димова.
От своя страна Алесандро Чинкуини обясни, че измамниците не са спрели да използват негови снимки и увери, че никога не се е свързвал с Димова. Ваня Димова изпраща на News 6 и гласово съобщение на мъжа, който се представя за Алекс в нето. „Обичам те, обичам те“, казва той на българката.
Ваня разказа, че гласовият запис е единственото доказателства, с което разполага. Тя никога не се е срещала лице в лице с измамника, нито е разговаряла с него с помощта на видеочатовете FaceTime или Zoom, пише Телеграф.
Нашенката се усъмнила в намеренията на Алекс, след като той я настоял тя да плати разходите по доставката на подаръците. Той й изпратил изпрати разписка от Bank of America, за да докаже, че сметката му е замразена. Според Федералната търговска комисия, любовните измами само в САЩ възлизат на около 1,3 милиарда долара за миналата година, засягайки 70 000 мъже и жени.
Скръбна вест: Почина изследователят на средновековното наследство на Пловдив
Проблеми с бюлетините в пловдивски болници, гласуването преустановено за часове
Кметът на София гласува с отвертка и флашка по съвет на Бойко Борисов
РИК-Бургас сезира МВР след жалба на „Прогресивна България“ за нарушения в руенското село Ръжица
Сигнали за купен вот и проблеми с машините, но ЦИК уверява, че гласуването ще продължи нормално
Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина
Крум Зарков гласува за справедлива България с почтено управление
Снимки на Теди Александрова преди корекциите ще ви шокират, а тя твърди, че е натурална
Днес е Томина неделя, почетете починалите
Карина Караньотова: Гласувам за нашата партия и за най-мил кандидат, въпреки липсата на желание
Гюров: Гласът на свободните хора побеждава манипулациите на изборите
Ето какво сънуват хората в последните си дни
