×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бойко Борисов на лидерска среща с ПП-ДБ, търси подкрепа за правителство на ГЕРБ


Бойко Борисов на лидерска среща с ПП-ДБ, търси подкрепа за правителство на ГЕРБ
Лидерите на ПП-ДБ вече обявиха, че ще седнат на масата за преговори с идеята за подкрепа на правителство на малцинството, но с втория мандат
25 Април 2023, Вторник, 08:24 ч.
Автор: Флагман.бг

Разговорите започват в 10:30 ч. в Народното събрание

За първи път лидерите на най-големите политически партии сядат на една маса, за да говорят очи в очи. Срещата започва в 10:30 ч. в Народното събрание по инициатива на ГЕРБ-СДС, съобщава Нова телевизия. 

Целта на разговорите е да се търсят варианти за съставяне на правителство с първия мандат. Очаква се Бойко Борисов да поиска от хората на Кирил Петков, Асен Василев и Христо Иванов подкрепа за кабинет на ГЕРБ, но едва ли ще я получи.

Заявката на коалицията „Продължаваме Промяната - Демократична България” е да седне на масата за преговори с идеята за подкрепа на правителство на малцинството, но с втория мандат.

От ГЕРБ-СДС засега са категорични, че няма да върнат празна папка на „Дондуков” и ще търсят подкрепа, но не и управление в коалиция.

До края на седмицата от първата политическа сила ще седнат на една маса и с лидерите на всички парламентарно представени партии.

Политическият анализатор Георги Харизанов каза в „Тази сутрин“ по бТВ, че от лидерската среща нищо не зависи.

„ Хубаво е, че я има. Започва да се формира една паралелна реалност кой е спечелил на тези избори. Ние сме в ситуация загубилият финала на „Уимбълдън“ да отиде при победителя и да му каже – моите фенове не те харесват. Остави организаторите, турнира, резултатите – нека аз да съм шампион. Привържениците на втория няма да харесат първия“, коментира той.

Според него пред ГЕРБ няма други варианти за коалиционни партньори, тъй като партията е приела решение да не управлява с Българската социалистическа партия.

„Ще загубят много повече, отколкото да направят с ПП-ДБ. Това не притесняваше „Демократична България“, която направи Корнелия Нинова вицепремиер. Макар за коалиция да не може да се говори, парламентарната подкрепа е друго нещо“, уточни Харизанов.

„Аз виждам финал на „Уимбълдън“ и при мачбол този, който води в резултата, отказва да бие сервис, защото го е страх, че ако спечели мача, публиката ще го освирка“, добави журналистът Асен Григоров.

„Ако се стигне до редовно правителство между ГЕРБ-СДС и „Продължаваме промяната – Демократична България“ и двете ще загубят, но то трябва да е поравно. Спешно и наложително е България да има редовно правителство с висока степен на легитимност, за да може да се приемат промени и бюджет“, посочи той.

„Трябва да се признае, че ГЕРБ и „Промяната“ стъпват внимателно. Срещата им ще е стъпка към разговора. Казвам, че двете партии трябва да балансират нещата, за да загубят поравно, защото има да се свърши работа - бюджет, Висш съдебен съвет с изтекли мандати, регулатори с изтекли мандати, КЕВР“, каза още Григоров.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Надежда Йорданова: Ще бъдем опозиция Надежда Йорданова: Ще бъдем опозиция 30/04/2026, Четвъртък 11:02 0
Михаил ДИМИТРОВ Извънредно! Полиция блокира ромско гето Извънредно! Полиция блокира ромско гето 30/04/2026, Четвъртък 10:28 0
4
Коментара по темата
4.
Васко
25.04.2023 10:36:11
0
3
Баце разиграва някакъв театър . Търси подкрепа от партии ,създадени от олигарсите единствено заради остраняването на него и гешев. Направиха му перфектен пуч по учебник. В комбината участваха президенчето няколко основни медии протестъри и професионална помощ от кгб. Всичко финансирано от крадени народни пари , изнесени в чужбина. Внесени бяха лица от чужбина в комбина с лица в бг И бе създадена ПП .Единствения претекст за някаква промяна се състоеше и се състои все още в 3 думи Борисов Гешев и корупция Нищо съществено никакви факти. Най елементарна манипулация по учебник на Фройд или Ле бон Психоанализа на масите .Просто тези велики психоаналитици са писали много отдавна как се манипулира успешно масата. Бойко не може да очаква нищо от палачите си. Да им бие шута и да опита с дпс Итн
3.
опростачиха ги нещата
25.04.2023 10:29:43
1
1
Какво означава "нашите привърженици не те харесват", те привържениците-избиратели въобще нямат: думата, хал хабер, менторите, донорите, сиви лица. И като такива въобще нямат и идея за какво ще се пазарят, а дали пазарлъка ще им се хареса - нямат и право да се изразят. Привърженицете-избиратели май служат само за тв предаванията - лакардийка да става.
2.
Истината
25.04.2023 10:29:29
2
4
С крадци и мошеници ортаклък не се прави! Дори преговори не трябва да има! Тиквун да си прави ортаклък с Корнела, Доган и Славчо - заедноимат 139 дупетати, предостатъчно за стабилно управление!
1.
Бу
25.04.2023 09:47:26
9
4
Киро може да е само "парапетен лидер".Супер нагло е да си втори,да отказваш подкрепа на първия и в същото време да искаш тяхната подкрепа.Парадокси аматьорство в българската политика.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гълъб Донев ще бъде вицепремиер и министър на финансите Гълъб Донев ще бъде вицепремиер и министър на финансите Тома Биков: Коалиционните управления, в които участвахме ни донесоха редица негативи Тома Биков: Коалиционните управления, в които участвахме ни донесоха редица негативи Ще подкрепим предложението на ПБ за председател на НС, обяви депутатът от ГЕРБ-СДС Да възродим корените на доброто, каза президентът Илияна Йотова Да възродим корените на доброто, каза президентът Илияна Йотова С купения вот се справиха българските граждани, които гласуваха масово, каза държавният глава  Внимание! Преместете колите си в Бургас от тези места на 8 и 9 май, ще репатрират принудително Внимание! Преместете колите си в Бургас от тези места на 8 и 9 май, ще репатрират принудително Автомобилите, които не спазят правилата ще бъдат оставени от паяка на паркинга на Северния плаж на 8 май, а на 9 май на на наказателния паркинг - в дните паркирането в синята зона на Бургас няма да се таксува 20 % спад на потреблението на горива отчитат бензиностанциите 20 % спад на потреблението на горива отчитат бензиностанциите Според Венцислав Пенгезов, който е собственик на бензиностанция, е временно явление задържането на цените На живо във Флагман.бг: Депутатите положиха клетва, Михаела Доцова фаворит за председател На живо във Флагман.бг: Депутатите положиха клетва, Михаела Доцова фаворит за председател В залата са и всички служебни министри Делян Добрев на въпрос ще си партнира ли ГЕРБ с ПБ: Питайте началниците Делян Добрев на въпрос ще си партнира ли ГЕРБ с ПБ: Питайте началниците Аз не съм началник в нашата партия, така че задайте ги към някои от ръководителите, лаконичен бе той  Николай Денков: Не сме развалили коалицията, търсим нов подход след изборите Николай Денков: Не сме развалили коалицията, търсим нов подход след изборите Според него появата на нова политическа сила също е повлияла на резултатите и необходимостта от промяна. Румен Радев: Народът реши аз да съм премиер Румен Радев: Народът реши аз да съм премиер Бюджетът е в катастрофално състояние според информацията, която имаме в момента. Разбира се, ПВУ, както и изборът на нов Висш съдебен съвет, са сред основните задачи за нашите депутати, заяви Радев Феноменален син гол бе обявен за номер 1 на кръга във Втора лига (видео) Феноменален син гол бе обявен за номер 1 на кръга във Втора лига (видео) Попадението на Николай Желязков от Черноморец в мача срещу Хебър бе признат за най-добър на изминалия кръг 
Преди плащах по 600 лв. заплата на шофьор, а днес и за 1000 евро трудно се намира служител, оплаква се този бизнесмен Преди плащах по 600 лв. заплата на шофьор, а днес и за 1000 евро трудно се намира служител, оплаква се този бизнесмен България заема челни позиции в негативната статистика на ЕС по отношение на инфлацията при храните Извънредно! Полиция блокира ромско гето Извънредно! Полиция блокира ромско гето В рамките на операцията се извършват обиски на адреси, проверки за издирвани лица, както и контрол за притежание на наркотици, незаконни оръжия и предмети с неясен произход Цената скача 8 пъти за таксите за пребиваване в Турция  Цената скача 8 пъти за таксите за пребиваване в Турция  От 1 май гражданите на повечето държави ще платят значително повече за годишни и дългосрочни разрешителни, като най-голямото увеличение е за годишното разрешително Путин и Тръмп искат примирие за 9 май, а Захарова обвини Зеленски за ядрени провокации Путин и Тръмп искат примирие за 9 май, а Захарова обвини Зеленски за ядрени провокации Руският президент предложи прекратяване на огъня за Деня на победата Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Стотици полицаи нахлуха в строго охраняван бивш дом за сираци в Чешир Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Тук също телевизионните сезони са различни, всичко е възможно. На нас ни харесва, каза му водещата от БНТ Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Според предварителни доклади цените могат да се повишат с приблизително 30% поради геополитическото напрежение около Иран. Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори