×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Няма да влизам в политиката, искам да си довърша мандата и да дочакам определени хора да отидат в затвора, каза Иван Гешев


Няма да влизам в политиката, искам да си довърша мандата и да дочакам определени хора да отидат в затвора, каза Иван Гешев
Пеевски е точно толкова недосегаем, колкото аз, вие или Прокопиев, отсече главният прокурор
22 Април 2023, Събота, 14:04 ч.
Автор: Флагман

Цветан Василев плати 350 хил. долара на американски лобисти, прави оперативки в Белград с онези от Nexo, убеден е обвинител №1

"Не мисля да влизам в политиката, независимо какво ще се случи. За да си български политик, трябва да гледаш хората и да ги лъжеш в очите. Това качество не го владея. Не покривам стандартите на българската политика, ако въобще има стандарти в момента. Аз си харесвам работата и смятам да си довърша мандата и да дочакам определени хора да влязат в затвора след влезли в сила осъдителни присъди. Ще бъда търпелив. Имам още 4 години. След 4 години ще го мисля." Това заяви в интервю за БНР главният прокурор Иван Гешев. 

Според него в момента се намираме в икономическа и социална криза, а безпрецедентно след 1989 г. и в конституционна такава, с непопълнени състави на над 80 органа.

"В тази ситуация да искаш да дестабилизираш една от малкото стабилни институции, която е последната преграда пред престъпността – прокуратурата, или да отстраниш определен човек, каквото определено е целта на някои "проектозакони", означава, че нещо не е наред. Нещо седи зад това, което не е интересът на хората и на България. Надявам се да не е финансов ресурс.", смята обвинител №1.

"Не може обяснението да е само некомпетентност. С тези проектозакони искрено се забавляват студенти втори-трети курс. Нивото на компетентност е изключително ниско", посочи той относно проектозаконите, с които се заявява провеждането на съдебната реформа. За проекта на закон, с който се цели по-голям контрол върху дейността на главния прокурор", каза още Иван Гешев.

Според него въпросният закон не е за отчетност, а да се "овладее прокуратурата и чрез нея да се преформатира политическата и икономическата власт, а разпоредбите противоречали на Конституцията. 

"Това не е реформа. Това е разруха и съсипване на една от малкото институции, която защитава гражданите.", категоричен е Иван Гешев.

Главният прокурор смята, че този закон ще се приема, но смята, че за да го направят депутатите, трябва да имат "елементарна юридическа грамотност и базова компетентност", а част от тях нямали.

Гешев потвърди, че ако законодателството за главния прокурор се приеме в този му вид, той ще се обърне към Конституционния съд, но смята, че ще се опитат преди произнасянето му да развият някакво наказателно дело срещу него. Той изрази съмнения, че "зад всичко това стои нещо нелегитимно" и добави, че е "смешно да се занимаваме с една личност, при положение, че държавата се намира на това дередже".

Вместо да решава проблемите на хората, политическата класа "решава проблемите може би на олигархията, на организираната престъпност", допълни главният прокурор и описа като "цивилизационен сблъсък" срещите си с някои от народните представители.

Запитан кои са олигарсите, които искат отстраняването му, главният прокурор коментира:

"Тези хора бъркат прокуратурата с главния прокурор. Те си мислят, че още е 1990-91 г. Нито ще си решат делата, нито ще им приключат проблемите с правосъдието, ако не съм главен прокурор. Зад тези атаки – 350 000 долара г-н Цветан Василев на американски лобисти. Приятел с Малофеев, приятел с Малинов, акционер в неговата банка е била руската ВТБ, която е със санкции от САЩ и ЕС. Няма да се учудя да си направят и оперативка в Белград тези от NEXO, лицето, което вие, журналистите сочите като Къро и кой ли още не. Просто прокуратурата в последните 3 години извърши неща, които никога не са вършени. Вие предполагали ли сте, че Васил Божков ще се крие в Дубай? Никой български гражданин не е предполагал, че Цветан Василев ще се крие в Белград – човек, който може би командваше държавата."

"Пеевски е точно толкова недосегаем, колкото аз, вие или Прокопиев. Въпросът е защо НАП, МВР, ДАНС казват, че проблем няма? Никоя правна система в Европа не работи по следния начин – някой решава, че вие сте лош, посочва ви с пръст, вас ви арестуват и евентуално тричленка ви разстрелва до стената, както е било след 1917 г. Това не е демокрация, това не е върховенство на закона", каза още главният прокурор.

По думите му проблемът на България е, че ние искаме правилата да важат за другите.

Гешев постави въпроса защо Народното събрание не променя и не осъвременява наказателните закони, за да бъде по-ефективно наказателното правораздаване, защото Наказателният кодекс е от 1968 г., и изрази предположение, че не е заради некомпетентност.

"Според мен нарочно. Преди си мислех, че е от некадърност. Това е нарочно, защото в един момент проблемът може да спре до тях, да се опре до тях."

Относно емблематичните случаи с кюлчетата и т.нар. Мата Хари, Иван Гешев уточни, че "правилният термин е снимки на кюлчета, които могат да бъдат кюлчета" и съобщи, че едното от двете разследвания върви към своя финал.

"Мата Хари? Известна шпионка от Първата световна война. Кой стои зад нея? Някой, който тя познава – този въпрос е много интересен. Откъде да знам кой седи зад Мата Хари? В случая историята. Могат да отговорят наблюдаващите прокурори, когато приключат съответните разследвания."

По темата с имунитета на Радостин Василев главният прокурор обясни, че той се иска в този момент, защото сега са събрани доказателства. Според Гешев твърдението за репресия от страна на главния прокурор е  "модерно" и "тренд на българската политическа класа".

На въпрос за Кирил Петков и декларацията му за двойното гражданство с невярно съдържание Гешев увери, че няма двойни стандарти.

Иван Гешев нарече още "бомба със закъснител" ситуацията в ромските квартали, определи жителите им като "изоставени хора, които държавата използва само по време на избори" и прогнозира, че тази сегрегация "в един момент може да взриви държавата".


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
19
Коментара
19
Коментара по темата
19.
satiricon
22.04.2023 22:46:26
0
0
може да успее в тик ток. Първи клип получава анонимен сигнал че тошо куката го е поръчал на чеченеца .
18.
Хахахах
22.04.2023 20:05:45
0
0
Кой ли не говореше,че трябвало разни хора да са по затворите- и Бойко, и Киро, Хр.Иванов, и Слави, и Радев, сега и Гешев... Ама като гледам, един няма вътре. И как тъй?!
17.
Ванко хибридката
22.04.2023 19:29:55
0
1
Та ева в хибридката милиционерска
16.
Watch tower
22.04.2023 18:06:09
2
5
Голямо наблюдение пада в тази прокуратура (според Гешев) ! Наблюдаващите прокурори наблюдават, наблюдават, наблюдават......и накрая като патицата от вица. Много вицове знае Гешев, повече отколкото членове и параграфи от НК и НПК. Само не съм сигурен дали знае каква е разликата между двете книжлета?! Ама тя Сийка затова е там, да му казва.
15.
Иска ми се
22.04.2023 17:53:54
2
12
Гешев да е далеч по-решителен, ефективен; иска
ми се вече да бе повдигнал обвинения за газа и "Джемкорп" на Кири и
Асен, на Лена - за секретните документи от "Турски поток", на Бойко
Рашков - за имотите и "Градинаря", на Копринков и Узунов - за "пътя на
копринката". Иска ми се да не бе амнистирал нарушителя на Конституцията
Кирил Петков, който фалшифицира декларацията си за българско
гражданство, но въпреки всичко Гешев бе единствената институционална преграда пред
развихрилия се неосталинизъм по време на служебните кабинети на Радев и
правителството на "Промяната". Какъв парадокс - прокуратурата последна
крепост на демокрацията! И това доживяхме в изкористения български модел на "преход" от развит социализъм в недоразвит капитализъм!
14.
Поздравления за Гешев
22.04.2023 17:15:27
6
19
Някой някъде си е помислил, че тези хора стават да променят страната ни. Да, промениха я, но към толкова голям провал, че на следващите избори друг ще е втора политическа сила. Да се чуди човек на кого вдигат топката ПП?! Такава катастрофална загуба на възможности е смущаваща на фона на инвестициите в тях. Арестуването на Борисов беше витаминозен бустер за ГЕРБ! Много хора ме убеждават, че ПП ще са новите леви, наместо БСП-то и пр. Намирам, че са просто разлагаща се формация. Която не знае как да овладее електоралното внимание. Освен с лъжи. Вярно хората бавно разбират, че са унизително излъгани. Но разбират.
13.
Тук важното е кое ще надделее
22.04.2023 17:13:04
4
14
Дали нормалните християнски ценности на десницата -ГЕРБ/СДС, или либерастията и джендъризма на новата ляволиберастия ПП/ДБ!
Победа на ПП/ДБ ще донесе Родител 1 и Родител 2, съответно и гейска поквара на децата от най-крехка възраст!
12.
До тролМанафаОтГерб
22.04.2023 17:08:20
19
50
Спри да тролиш на работното си място, че ще те уволня. Не ти ли стига заплатата гейберастчо?
11.
салама
22.04.2023 16:56:55
53
27
Давай Гешев ,
народа е с теб!
10.
Гешев пази ПП/ДБ
22.04.2023 16:53:40
58
26
Прокуратурата излезе с информация и уточни в кои лаборатории са проверявани снимките. И в експертизите пишеше, че са фалшиви. Друг въпрос е дали и как са ги проверявали.
До тук с твърденията ти от типа "Рашков каза, но не доказа".
Малко факти - За сметка на това се доказа, че парапет няма! Тъпото чисто и просто бърка под полата на Лена!
Асенка си призна официално, че не е осъден, но е сключил извънсъдебно споразумение.
ПП спряха руската газ, но продължиха да я доставят през посредници.
ПП щяха да строят завод за електромобили, мостове над Дунав, тунели под Шипка... Къде са? Къде са чуждите инвестиции??? НЯМА ГИ!
И не са те за бой.... Гешев трябваше да повдигне обвинение на Тъпото заради декларацията, ама мълчи... Задържа и делата за газта и как са нарушавани процедурите по доставките.
9.
Драг кралицата Marinero е ППедал
22.04.2023 16:51:40
43
30
Хората се убедиха в това, че „промяната“ носи със себе си само разруха!
Искам ДБ да си уточнят финансовото състояние с NEXO и даренията.
От ПП искам да си кажат за „Джемкорп“.
Драг кралици на промяната, финансират дружките на Асен педала, чрез гаджето му "Аз съм Наско"!Надрусеняци, долни амбреажи, вън от моята Родина, бегом при офшорките, където скатахте награбеното за 360 дни!Как така Бойко Рашков не се явява на разпит по дело, което той инициира.
8.
8888
22.04.2023 15:51:49
34
11
като знаеш че политиците лъжат народа що не вкара най лъжливите ( Бойко Пеевски) ти си същия като тях
7.
До 6
22.04.2023 15:49:34
23
9
Той "квотният принцип" е от едни и същи хора избрани от едни и същи хора. Цитат :"ти си го избра" ако помниш!
6.
До 4
22.04.2023 15:02:43
14
35
Маринеро ли си, мариачи ли се... Но на всяка манджа си подправка... ! Типично за българина, който разбира от геополитика, конституция, футбол, автомобили, имунология, вирусология,... Абе от всичко.. ! Аз понеже много не разбирам от много неща, или питам разбиращи професионалисти, или търся информация! И според конституцията е записано как се избира гл прокурор, какъв е мандата, кой може да го контролира и как! Освен това е записано, че има квотен принцип в избор на ВКС, ВАС и др. А конституция може да се суспендира само от ВНС! По отношение на магнитски: трудно ми е да ме впечатли някакъв списък от държава, която десителетия не може да се пребори с расизъм, свободна продажба на оръжия и постоянни стрелби в училища, църкви, и тн! Хайде хубав ден!
5.
Прокурор поръчка
22.04.2023 14:53:51
32
15
Аз пък например ми е много хубаво в софийската прокуратура, прякорът ми е прокурор поръчка. Уреждам всякакви скалъпени обвинения. За приемане на поръчка за скалъпено и ефективно обвинение, моля дайте си поръчката в ресторант осемте джуджета, оп пардон деветте джуджета сме вече. След взетата поръчка се заплаща на момента в брой, кеш или на ръка. Благодаря и заповядайте отново.
4.
Marinero
22.04.2023 14:21:56
45
45
Аз пък се надявам да те намагнитят и уволнят предсрочно и дисциплинарно, та после да не взимаш и държавна пенсия.
3.
Неправилно зададени цели
22.04.2023 14:18:31
38
41
"... и да дочакам определени хора да отидат в затвора"
---
Не трябва да чакаш определени хора да влязат в затвора, а да правиш всичко възможно всички престъпници да получат заслужено наказание. Това включва и някои, които не ти се иска да влизат в затвора
2.
Айде със здраве
22.04.2023 14:17:06
39
48
И аз силно се надявам тримката с пеевски и борисов да си правите компания в центрялният софийски.
1.
Дааа
22.04.2023 14:14:35
44
49
Ти да не дочакаш, заедно с еднокнижника да се видите с бай Ставри.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Футболът се завръща още тази събота на ст. "Лазур", дадоха "зелена светлина" на Община Бургас за договора с Митко Събев Футболът се завръща още тази събота на ст. "Лазур", дадоха "зелена светлина" на Община Бургас за договора с Митко Събев На практика ще има прихващане, тъй като "Спорт пропърти мениджмънт" има дългове към общинския бюджет Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки Експерти не очакват удар по авиобаза Безмер, но предупреждават за кибератаки, дезинформация и натиск върху критичната инфраструктура TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България Клиентите могат да избират между разнообразни механични и електрически велосипеди – градски, туристически, планински, gravel и детски модели, съобразени с различни нужди, предпочитания и маршрути Духът на Украйна оживя по Южното Черноморие (СНИМКИ) Духът на Украйна оживя по Южното Черноморие (СНИМКИ) Тази вечер, 28 юли, от 19 часа сцената на „Охлюва“ отново ще принадлежи на талантите, традициите и децата, които носят бъдещето със себе си Бургас даде заявка да се превърне в новата филмова дестинация на България Бургас даде заявка да се превърне в новата филмова дестинация на България Продукцията с бюджет над 6 млн. евро ще се снима в морския град през август Камерите заснели последния гост на Владо Загатото: Разследват екзекуция заради биткойни Камерите заснели последния гост на Владо Загатото: Разследват екзекуция заради биткойни Бизнесменът вечерял в Бояна часове преди смъртта си, а след това се прибрал в Банкя с мъж Гробище за делфини край Приморско: 11 загинали бозайници заради рибарските мрежи Гробище за делфини край Приморско: 11 загинали бозайници заради рибарските мрежи Човешка намеса е най-вероятната причина за морът, потвърдиха експерти  Започна 40-ото заседание на Общинския съвет в Бургас (СНИМКИ) Започна 40-ото заседание на Общинския съвет в Бургас (СНИМКИ) На масата са извънредната докладна за наемането на стадион „Лазур“, филмът за Христо Стоичков и изборът на управители за КОЦ и Белодробната болница България ще бъде домакин на среща на ръководството на един от най-големите  туроператори в света - TUI Group България ще бъде домакин на среща на ръководството на един от най-големите туроператори в света - TUI Group През септември 155 висши мениджъри в мултинационалната компания ще се съберат в КК “Златни пясъци”, което дава възможност за непосредствено представяне на потенциала на страната ни Проф. Константинов за промените в Изборния кодекс: Махнете тази глупост с цензурата! Проф. Константинов за промените в Изборния кодекс: Махнете тази глупост с цензурата! Водеща сравни поредния ремонт на изборните правила с „Дързост и красота“
22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас Определян като най-добрия български филм на 2025 година, „Един грам живот“ се нарежда сред трите най-гледани български филма за всички времена и се превръща в истински обществен феномен, предизвикал широк обществен отзвук и дискусии Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня Мъж на околовръстното се спира пред една кака:
- Кажи какво правиш за 50€?
- Всичко правя, бате, само кажи какво искаш?
- Айде тогава качвай се с мен в колата да отидем леем бетон.
Виц на деня Виц на деня Попът и кметът на едно село пият.
Кметът:
- Дядо попе, защо не изпееш нещо?
Попът:
- Лягай и почвам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Биберон - първата силиконова измама в живота на мъжа...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори