×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скръбна вест! Бургас загуби блестящ юрист и справедлив съдия – Николай Гемеджиев


Скръбна вест! Бургас загуби блестящ юрист и справедлив съдия – Николай Гемеджиев
Николай Гемеджиев издъхна снощи
14 Април 2023, Петък, 08:44 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Магистратът ни напусна твърде млад – едва навършил 51 години

Съдия Николай Гемеджиев от наказателната колегия на Районния съд в Бургас е починал снощи – на Велики Четвъртък, съобщи майка му Елена Гемеджиева.

Магистратът ни напусна твърде млад – едва навършил 51 години. В последните месеци той бе в дома си и се бореше с тежко заболяване. 

Колегите му от РС Бургас са шокирани от вестта, защото го очакваха скоро да се възстанови и да се върне обратно в съдебна зала, където бе изградил авторитет на справедлив съдия и блестящ ерудит. Съдебните му актове бяха безупречни, а самият той бе авторитет, който не оставяше съмнения с решенията си в нито една от страните.

Николай Гемеджиев е роден 29 януари 1972 година в Тутракан. Завършил е Езиковата гимназия „Пейо Яворов“ с отличие и до днес е гордост за училището си.

Владееше три езика – руски, английски и френски. Дипломира се с „Право“ в Русенския университет „Ангел Кънчев“, а магистратската му кариера започва от РС Тутракан през 2001 година. От 2003 до 2016 година бе част от РС-Айтос, а след това се премести в Бургас. Въпреки че бе с ранг на съдия от Апелативния съд, той продължи да правораздава в Районния съд на Бургас, където гледаше част от най-сложните дела.

Николай Гемеджиев има две прекрасни момченца-близнаци в тийнейджърска възраст.

Погребението му ще бъде в родния Тутракан, в събота от 12 часа, уточни майка му Елена Гемеджиева.


В категории: Темида


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
23
Коментара
Емел МАХМУД Акула нападна и рани тежко жена на плаж Акула нападна и рани тежко жена на плаж 13/06/2026, Събота 10:42 0
Георги РУСЧЕВ Киев се готви за нова руска атака с "Орешник" Киев се готви за нова руска атака с "Орешник" 13/06/2026, Събота 10:21 3
Михаил ДИМИТРОВ Как да увеличим бъдещата си пенсия трикратно Как да увеличим бъдещата си пенсия трикратно 13/06/2026, Събота 09:20 3
Михаил ДИМИТРОВ Двойник пял вместо Шакира Двойник пял вместо Шакира 13/06/2026, Събота 09:00 0
23
Коментара по темата
23.
Поклон
19.04.2023 10:27:16
2
5
Веднъж ми беше споделил за една жена,че е боклук и не искаш да се върнеш при нея.Прав си бил,само простачка може да си прави пиар със смъртта и нещастието на хората.Но Бог е велик,всекиму своето.
22.
Ангел
16.04.2023 19:41:16
1
2
Бъди пазител на доброто и справедливостта и от небето!!! Почивай в мир Ники!
21.
Милия ми
16.04.2023 08:35:28
1
5
Възкръсна като Христос. Почина по време на най- светлите празници. Ники това е знак за живота ти на земята. Колко кураж ми вдъхна през най- тежкия ми момент от живота..Обичам те, приятелю. Знам, че ще ме пазиш от небето. Почивай в мир.7f97
20.
Ощетен
16.04.2023 05:28:03
1
5
В Айтос преди години си призна че отсъжда несправедливо ама така трябвало, като така си полупризна за натиск. В Рая или в Ада ще е по волята на Всевишния, да не съдим ние
Вероятно е бил често справедлив, но понякога и несправедлив. Но че че понакога беше тегав е безспорно.
За мъртвите само добро или Истината!...
19.
Лека му пръст!
15.04.2023 23:04:19
2
11
Беше добър човек.Но страдаше за нещо толкова глупаво и незначително,а не трябваше
18.
*********
15.04.2023 12:48:44
1
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
17.
Потърпевш
15.04.2023 12:34:15
7
8
Един несправедлив съдия и защитник на престъпниците!
16.
Маргарита
15.04.2023 00:03:11
6
12
Бог да го прости! Този човек беше най-уникалния човек и съдия когото познавам! Мен лично ме е съдил като просто бях шокирана, че е останал поне един съвестен неопорочен човек, който държи на себе си и на това, което прави. Този човек промени и мен и живота ми към добро благодарение на справедливата присъда и съветите, които ми даде. Нека да почива в мир! Мисля, че този човек с чиста съвест може да отиде в рая. Той просто беше ангел!Съболезнования на близките му!Никога няма да го забравя! Най-справедливия съдия в Бургаска област и въобще в България!
15.
Човек
14.04.2023 17:43:25
2
11
Жалко, много! Почивай в мир, Николай! Всички предполагаме какво преживя, дано получиш покой.
14.
*********
14.04.2023 16:19:26
2
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
Граничар
14.04.2023 15:58:38
2
6
Сбогом приятелю!
12.
Сиси
14.04.2023 14:18:33
2
3
Много неграмотно написана статия.
11.
ОцелялОтСДС-Чумата
14.04.2023 13:52:28
3
10
Да почива в мир и дано да е бил от тези съдии, за които закона и справедливостта винаги са били поставени на пиедестал,защото голяма маст от българските магистрати освен ,че са скарани с Правото,са и слуги,но не и на народа и в името на народа .
10.
…..
14.04.2023 11:47:54
4
12
Изключителен човек! Сбогом, приятелю! Почивай в мир!
9.
.
14.04.2023 11:24:07
3
11
Почивай в мир Ники!!
8.
.......
14.04.2023 10:43:21
2
24
Земния му път не беше лек, нека душата му да намери покой! Съболезнования на близките му.
7.
Аз съм
14.04.2023 10:36:15
3
16
Почивай в мир, Ники!
6.
до 3
14.04.2023 10:25:45
2
17
Никъде не се споменава за смърт на Илия Царски.. Дано не правите провокации. Взимате голям грях.
5.
5.
14.04.2023 10:22:55
3
22
Почивай в мир.Дано пътя ти е лек!
4.
vili
14.04.2023 10:21:35
2
20
Сбогом,Ники!
3.
Загуба
14.04.2023 10:13:47
5
20
Вчера на тестови обиколки загина големия български автомобилен състезател- Илия Царски.
Светла му памет !
2.
Nikolova
14.04.2023 10:11:47
3
28
Човек с главна буква и справедлив съдия! Прекрасен баща и приятел! Светъл път на душата!
1.
*********
14.04.2023 10:03:38
8
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) Турнирът е благотворителен, 30% от всички събрани такси ще бъдат дарени за успешния старт в професионален и личен план на млади хора от областта Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Патриарх Даниил повежда едното Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Организаторите призоваха последователите си във Фейсбук, ако я искат на сцената, да я тагнат, но все още не са обявили официално дали ще пее утре „Бангаранга“ Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Униформени спряха стотици коли, за да спасят обитателите на „Пода“ от сигурна смърт под гумите на туристите Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“ Черна вест затвори делото срещу Индиана Джоунс от Обзор: Илия Дочков отнесе тайните си в гроба Черна вест затвори делото срещу Индиана Джоунс от Обзор: Илия Дочков отнесе тайните си в гроба Внезапната кончина на уредника изпревари съда в Бургас, магистратите конфискуваха над 340 безценни антики в полза на държавата Илия Луков дари музикални инструменти на български деца в Молдова Илия Луков дари музикални инструменти на български деца в Молдова Народният певец осъществи каузата заедно с Васил и Емил Янакиеви от „Форте Мюзик“ ООД Благоевград, за да помогне на млади таланти от Тараклия Прибраха в ареста Иван Костов от Бургас и Румяна Кузманова - готвели пико в хотел в Слънчев бряг Прибраха в ареста Иван Костов от Бургас и Румяна Кузманова - готвели пико в хотел в Слънчев бряг В обекта са намерени пликчета фосфор, стъклена колба, ел.везна и марихуана
Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата" Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Забравете за кучия сибирски студ: Природата ни готви необичайно мека, но брутално кална и дъждовна зима с риск от наводнения
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори