×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Голямо количество контрабандни парфюми задържаха митническите служители на Лесово (СНИМКИ/ВИДЕО)


Голямо количество контрабандни парфюми задържаха митническите служители на Лесово (СНИМКИ/ВИДЕО)
Ключови думи: лесово, ямбол, цигари
11 Април 2023, Вторник, 16:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Голямо количество от 43 576 контрабандни парфюми и тоалетни води с обозначения на световни марки откриха митническите служители на Митнически пункт Лесово в товарен автомобил.

На 05.04.2023 г., около 21.16 часа, влекачът с полуремарке с румънска регистрация пристига на МП Лесово на входящо трасе от Турция, управляван от турски гражданин с инициали Х. Й. Шофьорът е декларирал, че превозва памучни прежди от Турция за Румъния през България. Митническите служители на МП Лесово селектират товарния автомобил за щателна проверка. В хода на контролните действия със специализирана рентгенова апаратура е установена подозрителна плътност в товара, която не отговаря на декларираните стоки. При последвалата физическа проверка, митническите инспектори установяват, че само в задната част на товарното помещение са подредени памучни прежди по метода „тапа“, а останалата част от товара съдържа 450 кашона с недекларирани общо 43 576 броя парфюми и тоалетни води, също и 1180 текстилни шапки с козирка – всички стоки с обозначения на световноизвестни марки.

Общата стойност на контрабандните стоки възлиза на 477 449 лева. По случая е образувано досъдебно производство от разследващ митнически инспектор от ТД Митница Бургас, което се провежда под надзора на Окръжна прокуратура –Ямбол.

 

По искане на Окръжна прокуратура – Ямбол е взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на турския гражданин Х. Й. Той е обвинен за това, че противозаконно е пренесъл през границата на страната търговски стоки в големи размери. Престъплението е квалифицирано по чл. 242, ал.  1, б. „д“ от НК.




В категории: Ямбол


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Сливен тапицира два хълма със слънчеви панели за 30 години Сливен тапицира два хълма със слънчеви панели за 30 години Според документите, бивш съветник от ГЕРБ е превърнал входа на града в подобие на извънземна база Карнобат сложи фотоволтаици върху 6 социални центъра и купи електромобил Карнобат сложи фотоволтаици върху 6 социални центъра и купи електромобил Инвестицията за над 385 хил. евро ще намали сметките за ток и гориво на седем социални услуги НАП след ареста за рушвет в Черноморец: Ще бъдем абсолютно безкомпромисни НАП след ареста за рушвет в Черноморец: Ще бъдем абсолютно безкомпромисни Националната агенция за приходите (НАП) остро осъди поведението, за което двамата инспектори са разследвани Празненствата край аязмото до Пещерско започнаха с водосвет, стотици вярващи се къпят за здраве Празненствата край аязмото до Пещерско започнаха с водосвет, стотици вярващи се къпят за здраве Три казана с курбан врят на поляната, подредени до тях са десетки маси и пейки Време е държавата да прехвърли рибарското пристанище на Община Созопол Време е държавата да прехвърли рибарското пристанище на Община Созопол Къде е специфичната дейност по обезпечаването на рибните ресурси, която се извършва на това пристанище, запита кметът на Созопол Бургаската пианистка Вирджиния Спиридонова покори престижна сцена в Норвегия Бургаската пианистка Вирджиния Спиридонова покори престижна сцена в Норвегия Възпитаничката на НУМСИ бе единствената избрана за солист на фестивалния оркестър сред близо 150 млади музиканти САЩ предупредиха за достоверна заплаха в Акаба, Йордания отрече евакуация САЩ предупредиха за достоверна заплаха в Акаба, Йордания отрече евакуация Американското посолство призова гражданите си да стоят далеч от летището и пристанището, но Аман обяви, че двата обекта работят нормално Борисов за президентския вот: Ромският вот ще е изцяло за Прогресивна България Борисов за президентския вот: Ромският вот ще е изцяло за Прогресивна България Божествена двойка да излезе срещу тази комбинация, няма спечелване, смята лидерът на ГЕРБ Бургас е №1 по поскъпване на новото строителство с 25,8% Бургас е №1 по поскъпване на новото строителство с 25,8% Годишният ръст на всички жилища в града достига 17,7%, а старите имоти са нагоре с 13% Две коли спряха движението на изхода на Бургас, колоната към Созопол стана километрична Две коли спряха движението на изхода на Бургас, колоната към Созопол стана километрична Същият участък се задръства за трети път в рамките на месец
Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Имотният бум и щедрите служебни схеми превърнаха бейби бумърите в заможно поколение, но бъдещите пенсионери са изправени пред друга реалност Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026 Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026 Общият хонорар на словенеца от турнира ще достигне около 140 000 долара, но ФИФА пази тарифите в тайна Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден Броят на потвърдените заразени достигна 2267, а пренасянето на тела между отделни райони създава нов риск Меси разтърси Аржентина с послание преди финала: Написахме история, която никой няма да изтрие Меси разтърси Аржентина с послание преди финала: Написахме история, която никой няма да изтрие Капитанът постави общия път, трудните моменти и единството в отбора над спечелените трофеи САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран Няколко снаряда са поразили площадката на АЕЦ Дарховин, но Вашингтон не е потвърдил атаката срещу ядрения обект От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте Една малка обява във вестник променя живота на треньора, който изгради новото златно поколение на Испания След Коста дел Кроко: Имот на същия руски бизнес кръг отива на търг за 750 хил. евро След Коста дел Кроко: Имот на същия руски бизнес кръг отива на търг за 750 хил. евро Призрачният хотел в Добростан води към холдинга на Константин Циганов, оставил недовършения бетонен град край Царево Париж удря празните апартаменти: Данъкът скача до 60% Париж удря празните апартаменти: Данъкът скача до 60% Френската столица се надява да върне 20 000 жилища на пазара, но опозицията предупреждава, че максималната ставка е натиск, а не стимул Ферибот със 116 души се преобърна край Гаяна, спасени са 53-ма Ферибот със 116 души се преобърна край Гаяна, спасени са 53-ма Държавни и частни екипи продължават издирването, няма потвърдени данни за жертви Тръмп е в капана на ескалацията, а войната с Иран все повече губи политическа логика Тръмп е в капана на ескалацията, а войната с Иран все повече губи политическа логика Анализатори предупреждават, че Вашингтон нанася все по-тежки удари, без да се доближава до политическите си цели, докато Иран води битка, която възприема като въпрос на собственото си оцеляване
Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Предоставихме на САЩ данни за заобикаляне на санкциите по „Магнитски“ Виц на деня Виц на деня Секретарка се втурва, силно уплашена, в кабинета на началника:
- Шефе, току-що откраднаха колата ви!
- А успя ли да видиш крадците?
- Не, но записах номера на колата...
Виц на деня Виц на деня - Мила, ще се омъжиш ли за мен?
- О боже, да!
- Може ли да ти го сложа?
- Мръсник!
- Пръстена ма...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените прекаляват с уголемяването на устните?
- Защото не ми достигат пари за гърдите.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори