Обичате ли Странджа? Помогнете да се отърве от тоновете боклуци, заляти от нелегалните мигранти
Инициативата за почистването на района на българо-турската граница е на Община Болярово в рамките на Седмицата на гората
Организират почистване на нерегламентирани сметища край българо-турската граница в Странджа. Приказната планина е задръстена от боклуци от нелегално преминаващите мигранти. Инициативата е на Община Болярово в рамките на Седмицата на гората, като в нея ще се включат около 40 служители на администрацията и Държавното горско стопанство в Елхово. Почистването ще се състои на 6 април, четвъртък, и ще продължи през целия ден. Това съобщи за Флагман.бг кметът на община Болярово Христо Христов.
„През последните години, откакто нарасна трафикът на мигрантите, по границата има изключително големи проблеми по отношение на замърсяването – отпадъци от всякакво естество, в т.ч. торбички, обувки, облекло, раници. Сега решихме Общината да се включи заедно с кметовете от граничните села да приберем каквото можем и да изнесем на депото в Добрич“, добави Христов.
Проблемът по отношение на отпадъците в Странджа е много голям, едва ли в рамките на деня ще може да се почисти всичко. С тази инициатива обаче администрацията цели да даде сигнал към обществото да пази гората чиста и да сигнализира компетентните органи при нередности.
„Преди години нямаше такъв проблем, беше удоволствие да отидеш в гората край границата. За съжаление вече не е така и нещата са тревожни. Имаме сигнали и от ловните дружини, които също апелираме да се включат към нас в почистването на гората край границата. Идеята ни е колкото се може повече институциите да се сезират и да не допускат замърсяването на тази така красива природа“, добави кметът на Болярово.
Той обясни, че Общината периоднично организира подобни акции. Съвсем скоро са закупили нов автомобил за изхвърляне на отпадъците, а тази година се сдобили и с малки и големи контейнери тип „Бобър“.
Джорджина на Роналдо показа извивките си по бански и отвърна на хейтърите: Обичам тялото си
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Дилъри пращали фентанил от София до Русе по куриер, криели дрогата в маратонки
ООН бие тревога: Задава се нова голяма война
Жегата не отстъпва: Оранжев код в 21 области, следобед идват бури и градушки
Гонка с полицията завърши с арест и 460 хил. евро, разбиха и наркооранжерия
Имен ден на 8 август: Емил и Емилиан черпят заради светец, отказал да се подчини на император
Дневен хороскоп за 8 август: Любов за Лъва, а Стрелците да се доверят на интуицията
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа
В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943"
Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро
Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща

Турция не е страна от ЕС. Границата трябва да бъде охранявана и пазена.
Ама пазена от кого? Нашите военни са като от полева болница - the walking dead.