Депутатите от ИТН ще контролират другите в парламента, обясни Слави Трифонов
Лоялността е най-важното в общуването между хората, каза още той на гласоподавателите си
Лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов благодари на избирателите на партията, която е на ръба, но се очаква да прескочи бариерата за влизане в Народното събрание (НС).
Във видеобръщение той обяви към привържениците на ИТН: „И сега вие ще имате представители в 49-я парламент, които ще налагат контрол. Защото тези, които са вътре в парламента, трябва да бъдат контролирани от вас. А ние сме вашите представители.“
ИТН се очаква да има около 11 народни представители. Тя имаше присъствие в три Народни събрания, като в 46-ото дори бе първа сила. ИТН обаче не успя да прескочи бариерата за 48-ото НС. Затова и завръщането й сега се счита за изненада.
"Най-искрено ви благодаря", казва още Трифонов във видеобръщението към избирателите на ИТН и добавя: "Лоялността е най-важното в общуването между хората. Лоялността е избор. Лоялността и доверието. Благодаря ви и от името на моите колеги. Всички работихме заедно - ние и вие."
"Аз лично оценявам всичко, което вие направихте. За мене е чест", заключава Трифонов.
По принцип работа на Народното събрание е да контролира изпълнителната власт, т.е. правителството. Затова и ролята, която Слави Трифонов привижда за своите депутати - да контролират колегите си, изглежда нестандартно.
От изявлението му обаче се долавя нюанс, че ИТН ще бъде по-скоро в опозиция и няма намерение да участва в управлението.
Гледайте тук:
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло

Поне да бяха пратили наш чиляк у космоса,както бяха обещали.....примерно онзи астронавт Тошко Африкански.... барем да се отсрамят,че са свършили нещо полезно за таз държава!!!
Ся щели да контролират!!???......и точно какво.?????....и те незнаят!!???
Ама от недъгав уй кво да очакваш....освен да наблюдава и контролира дали другите правилно го слагат!!
Аве ай.....!!!!!
Харесвам го ,като музикант,обаче като "политик "хич го няма!
Малко по различно стои заглавието от цитата, не мислите ли??? Изкривявате очевадните неща, а какво да говорим за останалото! Дано когато герб и пп се гушнат след някой ден, все още сте толкова доволни! Даже може и Коцето да се присламчи, за да са доволни всички избиратели!