Андрей Райчев разкри кога ще имаме правителство, трябвало ПП-ДБ да признаят победата на ГЕРБ
Според социолога не е изключено хората на Христо Иванов да интегрират ДПС в съдебната реформа
ГЕРБ победи на тези избори. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия социологът Андрей Райчев.
"На предния вот сборът от гласовете за „Демократична България“ и „Продължаваме промяната“ правеше повече от тези на ГЕРБ, а сега не е така. Дори резултатът да е равен, значи, че партията на Бойко Борисов е направила крачка напред. ПП още не са го осъзнали, а когато го сторят, ще трябва да се замислят за политиките си и от това ще зависи сформиране на правителство“, коментира той.
„Ще осъзнаят, че подкрепата им не расте, дори може да спадне още. Ще трябва да търсят изход в рамките на този парламент и това ще е коалиция. Не се вижда перспективна сила, която да се присъедини към ПП", изтъкна Райчев.
Според него Христо Иванов иска експертен кабинет.
"Той ще инициира обсъждане на съдебна реформа преди правителството. Противоречията трябва да се изгладят, не е изключено ДБ да интегрират ДПС в съдебната реформа, така тя ще стане по-лесно. Борисов беше свален от Слави Трифонов, не вярвам там да има компромис", каза още той.
Социологът Евелина Славкова от "Тренд" пък каза, че съдебната реформа е червена линия за ГЕРБ и ПП.
„Със сигурност ПП и ДБ са в нова ситуация. Те говореха за следизборна формула, убедени в победата. Очевидно тяхната периферия не се мобилизра достатъчно. Първите две коалиции трябва да се разберат. На ПП-ДБ ще им е трудно да бъдат в кабинет на малцинството - винаги ще има някой, който няма да им позволява реформи. Данните показват "Възраждане" расте, а хартията не върна избиратели на БСП. Изненада е, че ИТН влиза“, каза още тя.
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

Ходи си разкривай пътеката към ада! Дано всички по-бързо се присъедините към колегите си!
Май ще се повтори историята на Яне Янев, изгря с оплщване на ГЕРБ и залезе като целувач на гербаджийски задници