×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Рок вечер на острова този петък – Остава и П.И.Ф се качват на една сцена
  • Почина дългогодишният служител на МВР - Пловдив полк. Илия Тодоров
  • АПИ въвежда временна организация на движението по "Хемус" заради премахване на растителност
  • Тотален хаос на ГКПП Калотина : Най-малко час се чака за влизане в България
  • САЩ и Иран отново сядат да бистрят примирие
  • Тежка катастрофа край Пловдив: Шофьор остана заклещен в микробус след удар с камион
  • Тръмп разклати пазарите: Златото поскъпва, петролът се срива
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

РИК-Бургас обясни защо всеки сигнал за бомба в изборния ден ще бъде посрещнат с насмешка


РИК-Бургас обясни защо всеки сигнал за бомба в изборния ден ще бъде посрещнат с насмешка
Изготвили сме съвместно с ръководството на „Охранителна полиция“ план, който бе възприет на централно ниво – секциите се охраняват от вчера денонощно, каза председателят на Районната избирателна комисия Михаил Хаджиянев
01 Април 2023, Събота, 13:44 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Организацията е блестяща, няма място за притеснение, увериха от Районната избирателна комисия

Опитите да се сее хаос с бомбенте заплахи по училищата ще бъдат неуспешни. С тези думи председателят на РИК-Бургас Михаил Хаджиянев успокои избирателите в деня за размисъл. Днес пред журналисти той обясни какви са предприетите действия, с които ще бъде предотвратен всеки шанс изборния ден утре да бъде провален.

„Още след първата заплаха знаехме, че трябва да се изработи план за противодействие. РИК-Бургас направи важна работна среща с началника на „Охранителна полиция“ комисар Марин Димитров и заместника му Мирослав Кръстев, за да решим какво точно да правим. Така още към сряда имахме налична методика, която категорично да направи невъзможно провалянето на изборния ден чрез бомбени заплахи“, коментира Михаил Хаджиянев пред Флагман.

Планът за действие е сравнително лесен – всяка секция е запечатана още в петък, а в училищата има охрана, която да пази входовете и изходите на сградата. Планът е изпратен директно към Министерството на вътрешните работи като предложение и възприет на централно ниво. С други думи, РИК-Бургас и органите на МВР тук са демонстрирали на цялата държава как да противодейства срещу фалшивите бомбени заплахи.

„Дори и да има злонамерен сигнал за бомба в изборния ден, той ще бъде отчетен като фалшив и ще буди само страх, защото няма как някой да влезе в помещенията. Всички секции са стерилни и се охраняват стриктно, просто е невъзможно някой да сложи бомба. Никой не може да влезе, не може и да излезе. Помещенията са претърсени. Сградите се охраняват от вчера денонощно“, уточни още председателят на РИК-Бургас.
 




Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
3
Коментара
Флагман.БГ Много хубави новини ще зарадват 4 зодии Много хубави новини ще зарадват 4 зодии 03/08/2026, Понеделник 15:30 0
Владислав БОНЕВ Нелеп инцидент с Николай Василковски Нелеп инцидент с Николай Василковски 03/08/2026, Понеделник 12:06 4
Светлозария КИДЕРОВА Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес 03/08/2026, Понеделник 11:30 4
3
Коментара по темата
3.
WC 00
01.04.2023 14:43:17
0
4
Nqkoi ako sa izaka v stai4kata
She go vidat li
2.
546 Y 569
01.04.2023 14:16:58
0
10
Тези от РИК Бургас са за насмешка. В закона са голям гръм и трясък беше обявено че се прмемахват тъмните стаички за да нямало разни нечистоплътни действия в тях. Заменяли се с паравани. Сега тия пак сложиха паравани, които са точно копие на предишните стаички. Там мизерниците отново могат да се крият, сумтят издават звуци, снимат, мотат се по половин час и комисията не знае какви ги вършат зад тия укрития.
А трябваше паравани колкото на машините, само да скриват какво отбелязва на бюлетината, но нали трябва да осигурят комфорт на снимачите.
1.
ХХ
01.04.2023 14:16:00
2
3
Няма смешка.
Трябва да се гледа сериозно и в повечето случаи да се наказва..
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Инвитрото не е панацея: репродуктивният проблем може да се реши и бързо, и евтино Инвитрото не е панацея: репродуктивният проблем може да се реши и бързо, и евтино Всяка втора двойка е с репродуктивни проблеми, особено над 30–35 години, сочат данните Много хубави новини ще зарадват 4 зодии Много хубави новини ще зарадват 4 зодии Вижте кои са щастливците Дни преди сватбата си: 22-годишната Даяна загина край Видин Дни преди сватбата си: 22-годишната Даяна загина край Видин Младата жена от Лом попаднала в тежка катастрофа по пътя към Дунав мост 2, а близките ѝ търсят отговори Митница Бургас има нов директор Митница Бургас има нов директор Ирина Димова, която досега заемаше поста, се завръща като зам.-директор на Митницата  Южното Черноморие се превръща в море от светлини: LUNAR идва със 17 творби Южното Черноморие се превръща в море от светлини: LUNAR идва със 17 творби От 7 до 10 август Царево, Лозенец, Варвара, Ахтопол и Синеморец ще бъдат озарени от видеомапинг, интерактивни инсталации и светлинни спектакли Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август Новите минимални бази не увеличават автоматично възнаграждението, но могат да намалят чистата сума и да повишат разхода на работодателя Изненадата за „Дондуков“ 2: Влиза ли Лазар Радков в президентската надпревара? Изненадата за „Дондуков“ 2: Влиза ли Лазар Радков в президентската надпревара? ПП-ДБ бавят номинацията на Андрей Гюров, докато либералният лагер търси мажоритарен коз извън партийните среди БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите Близо 50 хил. процедури през 2025 г. не означават толкова трайно заети чужденци - над половината разрешения са за сезонна работа Гневна читателка на Флагман: От Приморско до Бургас пътят е пълен ад! Не мога да вдигна повече от 60 км/ч. Гневна читателка на Флагман: От Приморско до Бургас пътят е пълен ад! Не мога да вдигна повече от 60 км/ч. „Всички коли буквално са спрели, за 12 минути сме изминали едва два километра! Не тръгвайте в никакъв случай!“, апелира нашата съгражданка Несебър въвежда единна електронна система за прием на деца и ученици Несебър въвежда единна електронна система за прием на деца и ученици Родителите ще подават документи онлайн, а първите автоматизирани класирания се очакват за учебната 2027/2028 година
Нови подробности за загиналия българин, разбил камиона си в бетонна мантинела в Гърция Нови подробности за загиналия българин, разбил камиона си в бетонна мантинела в Гърция Инцидентът на магистралата Атина – Ламия отново повдига дебата за бетонните разделители тип "Джърси", започнал месец по-рано в България Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72 Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72 Работата по идентифицирането на телата продължава, а неправителствени организации предупреждават за десетки изчезнали Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Певицата ще си вземе продължителна почивка след края на турнето и се отказа от голяма роля в Лондон След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад Анди Бърнам обеща приемственост, но изборите във Франция през 2027 г. отварят риск от лидерски вакуум в Европа Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното ФИФА се отказа от проекта за частни инвеститори след заплаха за бойкот и бунт срещу Джани Инфантино Черноморието сваля цените, за да спаси август Черноморието сваля цените, за да спаси август All inclusive оферти паднаха до 33 евро на човек заради слаба заетост Пресъхналият Дунав оголи нацистки кораб, потопен преди 82 години Пресъхналият Дунав оголи нацистки кораб, потопен преди 82 години Опасните останки край Прахово стесняват плавателния път и заплашват доставките на гориво за Сърбия Куба потъна в мрак Куба потъна в мрак Недостигът на гориво и износените централи оставиха близо 10 милиона души без електричество Кървав атентат пред полицейски участък в Пакистан: 14 загинали, талибаните поеха отговорност Кървав атентат пред полицейски участък в Пакистан: 14 загинали, талибаните поеха отговорност Сред жертвите са полицаи и цивилни, а силите за сигурност издирват хора, подпомогнали нападателя Гърция глобява и бавните шофьори с 30 евро Гърция глобява и бавните шофьори с 30 евро Правилото цели да спира водачи, които без основателна причина задържат колоната и принуждават останалите да предприемат опасни изпреварвания
Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Моето име се завъртя в какви ли не конфигурации, в какви ли не чудесии, но аз няма да се кандидатирам Виц на деня Виц на деня Мъж се прибира и казва на жена си:
- Скъпа, исках да ти купя цветя, но цветарският магазин беше затворен, затова съм ти взел бирички.
Виц на деня Виц на деня Тя:
- Отново си пиян! Вчера бях толкова щастлива, че си трезвен!
Той:
- Днес е мой ред да съм щастлив.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори