До Великден "пада" последната тапа за морето – пускат Северния обход на Бургас
Пускат ключовата отсечка с Акт 15, предстои монтирането на осветление
Последната тапа за Българското Черноморие ще „падне” преди Великден, обеща днес в Бургас регионалният министър арх. Иван Шишков. Той инспектира напредъка по строителството на Северния обход. Дейносите там са във финална фаза и най-много до две седмици на обекта ще бъде издаден Акт 15, а движението – пуснато.
„Това ще спести поне 20 минути път към курортите ни. Ще намали замърсяването в жк „Изгрев”, както и драстично ще облекчи трафика в Бургас”, каза кметът Димитър Николов, за когото завършването на този проект бе ключово и администрацията му положи много усилия в последните години, за да извърши отчуждаването на земите и да убеди държавата, че Бургас заслужава да има Северен обход.
Факт е, че след завършването на АМ „Тракия”, целият трафик се скупчваше на кръговото край „Метро”, а от там се образуваха дълги опашки по светофарите на бул. „Транспортна” до изхода на града край гробищата.
Това лято тези задръствания ще останат в миналото. Проектът ще бъде окончателно завършен с монтирането на уличното осветление и получаването на Акт 16, което вероятно ще се случи през май т.г.
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
