До Великден "пада" последната тапа за морето – пускат Северния обход на Бургас
Пускат ключовата отсечка с Акт 15, предстои монтирането на осветление
Последната тапа за Българското Черноморие ще „падне” преди Великден, обеща днес в Бургас регионалният министър арх. Иван Шишков. Той инспектира напредъка по строителството на Северния обход. Дейносите там са във финална фаза и най-много до две седмици на обекта ще бъде издаден Акт 15, а движението – пуснато.
„Това ще спести поне 20 минути път към курортите ни. Ще намали замърсяването в жк „Изгрев”, както и драстично ще облекчи трафика в Бургас”, каза кметът Димитър Николов, за когото завършването на този проект бе ключово и администрацията му положи много усилия в последните години, за да извърши отчуждаването на земите и да убеди държавата, че Бургас заслужава да има Северен обход.
Факт е, че след завършването на АМ „Тракия”, целият трафик се скупчваше на кръговото край „Метро”, а от там се образуваха дълги опашки по светофарите на бул. „Транспортна” до изхода на града край гробищата.
Това лято тези задръствания ще останат в миналото. Проектът ще бъде окончателно завършен с монтирането на уличното осветление и получаването на Акт 16, което вероятно ще се случи през май т.г.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
