До Великден "пада" последната тапа за морето – пускат Северния обход на Бургас
Пускат ключовата отсечка с Акт 15, предстои монтирането на осветление
Последната тапа за Българското Черноморие ще „падне” преди Великден, обеща днес в Бургас регионалният министър арх. Иван Шишков. Той инспектира напредъка по строителството на Северния обход. Дейносите там са във финална фаза и най-много до две седмици на обекта ще бъде издаден Акт 15, а движението – пуснато.
„Това ще спести поне 20 минути път към курортите ни. Ще намали замърсяването в жк „Изгрев”, както и драстично ще облекчи трафика в Бургас”, каза кметът Димитър Николов, за когото завършването на този проект бе ключово и администрацията му положи много усилия в последните години, за да извърши отчуждаването на земите и да убеди държавата, че Бургас заслужава да има Северен обход.
Факт е, че след завършването на АМ „Тракия”, целият трафик се скупчваше на кръговото край „Метро”, а от там се образуваха дълги опашки по светофарите на бул. „Транспортна” до изхода на града край гробищата.
Това лято тези задръствания ще останат в миналото. Проектът ще бъде окончателно завършен с монтирането на уличното осветление и получаването на Акт 16, което вероятно ще се случи през май т.г.
7,8 по Рихтер удари 110 милиона страна, съборени училища и сгради, има много загинали!
Три сценария за българската икономика до 2028 г. в Годишния доклад на икономистите на БАН
08/06/2026, Понеделник 15:00
0
Тръмп: Израел и Иран трябва незабавно да прекратят взаимните атаки
Мирчев: Напускането на Георги Кандев е много ясен и тежък знак за начина на управление
България посреща повече туристи от Полша с директната линия Люблин-Бургас
Тревожна тенденция: Светът се насочва към нова ядрена надпревара
Седмицата се усмихва на тези три зодии
35% от имотните обяви у нас са фалшиви
Мистериозна смърт на пазач в Приморско вдигна полицията на крак
Финансист: Автоматичното увеличаване на заплатите води до инфлация
Петото издание на Robo Challenge Burgas събра млади таланти в роботиката и програмирането
Бургас става столица на световния аквабайк през юли 2026
