До Великден "пада" последната тапа за морето – пускат Северния обход на Бургас
Пускат ключовата отсечка с Акт 15, предстои монтирането на осветление
Последната тапа за Българското Черноморие ще „падне” преди Великден, обеща днес в Бургас регионалният министър арх. Иван Шишков. Той инспектира напредъка по строителството на Северния обход. Дейносите там са във финална фаза и най-много до две седмици на обекта ще бъде издаден Акт 15, а движението – пуснато.
„Това ще спести поне 20 минути път към курортите ни. Ще намали замърсяването в жк „Изгрев”, както и драстично ще облекчи трафика в Бургас”, каза кметът Димитър Николов, за когото завършването на този проект бе ключово и администрацията му положи много усилия в последните години, за да извърши отчуждаването на земите и да убеди държавата, че Бургас заслужава да има Северен обход.
Факт е, че след завършването на АМ „Тракия”, целият трафик се скупчваше на кръговото край „Метро”, а от там се образуваха дълги опашки по светофарите на бул. „Транспортна” до изхода на града край гробищата.
Това лято тези задръствания ще останат в миналото. Проектът ще бъде окончателно завършен с монтирането на уличното осветление и получаването на Акт 16, което вероятно ще се случи през май т.г.
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
