До Великден "пада" последната тапа за морето – пускат Северния обход на Бургас
Пускат ключовата отсечка с Акт 15, предстои монтирането на осветление
Последната тапа за Българското Черноморие ще „падне” преди Великден, обеща днес в Бургас регионалният министър арх. Иван Шишков. Той инспектира напредъка по строителството на Северния обход. Дейносите там са във финална фаза и най-много до две седмици на обекта ще бъде издаден Акт 15, а движението – пуснато.
„Това ще спести поне 20 минути път към курортите ни. Ще намали замърсяването в жк „Изгрев”, както и драстично ще облекчи трафика в Бургас”, каза кметът Димитър Николов, за когото завършването на този проект бе ключово и администрацията му положи много усилия в последните години, за да извърши отчуждаването на земите и да убеди държавата, че Бургас заслужава да има Северен обход.
Факт е, че след завършването на АМ „Тракия”, целият трафик се скупчваше на кръговото край „Метро”, а от там се образуваха дълги опашки по светофарите на бул. „Транспортна” до изхода на града край гробищата.
Това лято тези задръствания ще останат в миналото. Проектът ще бъде окончателно завършен с монтирането на уличното осветление и получаването на Акт 16, което вероятно ще се случи през май т.г.
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
