Ясна е причината за пожара, евакуирал 480 деца от две училища в Бургас (ВИДЕО)
Горяла е стаичка на почистващия персонал в сградата
Директорът на бургаската пожарна комисар Николай Николаев съобщи причината за пожара, който евакуира две училища в Бургас рано тази сутрин.
Горяла е стаичка на почистващия персонал в сградата на Електротехникума в Бургас. "Имаме съмнение, че е късо съединение от разклонител. Щетите са в рамките на стаичката, която е около 9 квадрата, както и последният етаж е бил задимен. Протоколът изисква да бъдат претърсени всички стаи, за което са повикани допълнителни екипи и е претърсено цялото училище, за да се установи дали всички са изведени, както и дали някой не е влязъл вътре по време на гасенето", каза директорът на бургаската пожарна.
В 8,40 часа е получен за пожар в училището на третия етаж. Два екипа на пожарната са изпратени незабавно, последвал ги е и трети. Имахме сигнал от директора на училището, след което пристигна и от тел. 112.
Извънредно! Евакуират ученици от Електрото в Бургас заради пожар (НА ЖИВО)
Когато пристигнахме, вече се извършваше евакуация на училището, работеше пожаро-известителната инсталация. Заварихме да гори помещение на третия етаж в учебното заведение, каза комисар Николаев.
Тук се помещават две училища - СУ "Иван Вазов" и Електротехникума.
Около 480 деца са евакуирани от двете училища, от гимназията са изведени в предната част, а по-малките - отзад в двора.
5 летни идеи, с които ще заздравите връзката си
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ
Джокович иска кратки мачове в тениса
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София
Жегата уби три лъва в японска зоологическа градина
Бивш митничар стана директор на АДФИ
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Асим Адемов: Само Петър Стоянов може да спре кандидата на Радев!

Такова лaйн0 ce изcpa от страната на Сарафово.