Пускат на търг легендарна кола на Михаел Шумахер на цената на три Bugatti
Легендарният германски пилот спечели Гран при на Бразилия именно с това Ferrari
В Хонконг автомобил Ferrari F1-2000 от Формула 1 беше предложен на търг от RM Sotheby's. Планират да спечелят от 7,5 до 9,5 милиона долара за колата, колкото за три Bugatti Chiron. Подробности за колата бяха разкрити на сайта на аукционната къща, пише GlasNews.
Такава висока цена на Ferrari се дължи на факта, че Михаел Шумахер караше тази кола през 2000 г. Легендарният германски пилот спечели Гран при на Бразилия с автомобила, а също така зае първо място в квалификациите за Гран при на Монако и Испания.
Общо Шумахер използва няколко автомобила Ferrari F1-2000 през сезона. Той спечели девет състезания и си осигури третата титла във Формула 1.
През 2001 г. колата Ferrari е продадена на колекционер от Тексас. Колата на Михаел Шумахер е добре поддържана и дори е била използвана от време на време на състезателни писти и по време на срещи на Ferrari.
Състезателната кола на Шумахер се задвижва от високооборотен 3,0-литров V10 с мощност 770 конски сили. с. и 7-степенна роботизирана скоростна кутия. Автомобилът от въглеродни влакна тежи само 600 кг.



Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина
Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан
АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона
Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница
Фери, който спря Гришо на Уимбълдън, син на мултимилионер
Как да почистим загоряла фурна без търкане
23-годишна българка намерена мъртва в Солун
Бърза пица на тиган за 10 минути: Гениална рецепта без месене и чакане
Хичо загря в бургаска компания за ключов мач на Левски
Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи
Half-Life 3 отново разпали слуховете, но Valve още мълчи
Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай
