Гневни пловдивчани блокираха кръстовище
Към тези действия те преминаха заради забавен ремонт на „Брезовско шосе”
Десетки собственици на търговски обекти, работници и живеещи в най-голямата търговска зона на Пловдив тази сутрин се вдигнаха на протест и блокираха едно от ключовите кръстовища в района. Към тези действия те преминаха заради забавен ремонт на „Брезовско шосе”, съобщава Нова телевизия.
Още миналата седмица в ефира на „Здравей, България” те се оплакаха, че ремонтът се бави с 350 дни. Заради разкопаната и недостъпна улица, търговците обясниха, че трупат загуби и са пред фалит и дадоха едноседмичен срок на местната власт да ускори ремонта на пътя, който се извършва с пари от Европа.
Тази сутрин недоволните блокираха кръстовището на бул. „Север” с „Брезовско шосе”. Бързо се натрупа колона от автомобили и тирове.
Протестиращите казват, че така повече не може да продължава.
„Спряха автобусите, не можем да дойдем. Нямаме клиенти. Пътищата са окаляни отвсякъде. На нищо не прилича това. Продължава повече от година. Какво правим? Да седим вкъщи без заплати? Наемите вървят, токът върви, осигуровките вървят – откъде да ги дадем, като нямаме работа?”, питат протестиращи.
Турски танкер с руски суров петрол е ударен от дрон в Черно море
Австрия прие таван на цените на горивата след решение на парламента
Арестуваха 23-годишен българин след обир на бензиностанция и гонка до Солун
Земетресението вчера стресна Пловдив, социални мрежи прегряха
355 хил. пенсии ще бъдат преизчислени от 1 април
2 000 кораба блокирани в Ормузкия проток, Международната морска организация бие аларма
Коя зодия се влюбва най-бързо
С този трик мивката ще блести
Печени чушки с яйца и сирене - лесна рецепта с много вкус
Коя зодия е най-големият инат
Мързелив тутманик без сложно месене - лесна рецепта
С този домашен способ белите дрехи изглеждат по-свежи
