×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зърнопроизводителите излизат на протест заради вноса от Украйна


Зърнопроизводителите излизат на протест заради вноса от Украйна
Очаква се блокада на входа на Видин. Заедно с това ще има протест на зърнопроизводителите в Русе, село Кардам и Силистра
29 Март 2023, Сряда, 07:45 ч.
Автор: Флагман.бг

Te настояват за вето

Очакват се блокади на пътища в страната заради националният тридневен протест, организиран от зърнопроизводители, съобщава бТВ.

Те настояват за вето на безмитния внос на стоки от други страни, основно от Украйна.

"Складовете са пълни, но няма на кого да продаваме и сме на ръба на колапса", казват организаторите.

Протестът на земеделците е и срещу ниската изкупна цена и невъзможността за реализация на родната продукция, която залежава в складовете, съобщава БНТ.

Видин, Русе, Кардам и Силистра са градовете, където ще изразят недоволството си.

Градовете са избрани, защото имат гранични пунктове през, които се осъществява вносът на украинската продукция.

Едновременно с това по магистралите и главните пътища ще присъства само селскостопанска техника, без да се блокира движението.

Очаква се земеделци от Румъния също да подкрепят протеста.
 


В категории: Русе


48
Коментара
Георги РУСЧЕВ Скрит риск дебне Черноморието под земята Скрит риск дебне Черноморието под земята 21/06/2026, Неделя 19:30 2
Георги РУСЧЕВ Гръцки остров пусна първия AI туристически гид Гръцки остров пусна първия AI туристически гид 21/06/2026, Неделя 18:30 0
48
Коментара по темата
48.
до 23
30.03.2023 04:00:17
0
0
Да бе всички зърнопроизводители карат Ролс ройси, да те ева в тъпака прост.
47.
до 46
29.03.2023 18:09:39
0
0
Браво! Жена ти е случила на мъж! :-) Е, месенето е друга работа... Аз говорех за хляба месен от машините. Той има съвсем друга консистенция и не ми харесва...
46.
До 45
29.03.2023 17:45:45
0
2
И аз така мислих,докато тъща ми не ме научи да меся тесто! Най вероятно за да не го прави тя (гад) хаха Но в интерес на истината,обожавам да правя хляб :)
45.
до 38
29.03.2023 17:24:32
1
2
Ти си почти олицетворение на поговорката "ори, мели, яж"!;-) Остава само да почнеш да ореш и да сееш.;-) Завиждам на енергията ти. Аз по-скоро няма да ям хляб отколкото да се занимавам с всичко това. Освен това, хлябът от домашните машини дори не ми харесва...
44.
:-)
29.03.2023 16:36:10
2
5
Kak е слънчогледа в складовете? Чакате олото да стане 8 лева, нали? Пазете, пазете го. След 75 дена започва жътвата, Иде новата реколта. А от Украйна ще се лее жито и слънчоглед.
43.
Niki70
29.03.2023 13:39:35
4
1
година им едва стигна да разберат,че трябва да исхранват своите семейства,а не укрите.кой следващ-хотелиерите??
42.
До 33,
29.03.2023 13:32:33
0
6
Украинското е без мито, а нашето е на субсидии, нали?
41.
Тема за размисли
29.03.2023 12:51:20
0
14
Защо нашите бентлитаджии получават субсидии, след като украинското зърно с транспортните разходи идва по-евтино от украинското.
И защо БГ-краставицата е 7лв, а гръцката 2.50лв. с транспортните разходи, след като у нас работникът-берач получава 400евро, а в Гърция 1000 евро?
40.
Искат
29.03.2023 12:39:16
1
14
Искат да продават скъпо и да няма конкуренция! Искат монопол и високи цени! Един х@й искат!
39.
Щом при внос
29.03.2023 12:06:59
1
12
на украинска безмитна пшеница цената на хляба продължава да нараства, какво ли ще стане ако почнат да го правят само от българска такава и то ако и наложат отново ДДС-то от 20% ??!
Сигурно ще стане 3 лв 600 гр хляб !
38.
До 35
29.03.2023 11:35:11
3
3
За нас не оставя по лошо зърно, примесите са много при производството на хляб :) Проблема при нас е,че няма никакъв контрол! Хляб не купувам от години,купувам си зърно,меля си брашно и си правя хляба сам! Разликата с купешкия хляб е огромна :)
37.
До 36
29.03.2023 11:31:57
2
1
Това не зависи от зърнопроизводителите а от хлебопекарите :)
36.
До 34
29.03.2023 11:14:36
1
8
Еми да де, хубавото се изнася, и си личи.Благодаря за отговора на въпроса.Има твърде голяма разлика между отделните видове хляб на пазара, което е обяснимо де, ама не е нормално за близо 2.20 лева да ядеш нещо с цвят лайно и консистенция на обувка...
35.
До 32
29.03.2023 11:03:21
2
14
Правилно, а за нас остава фуражната пшеница, от която правят хляб за българите.
34.
До 32
29.03.2023 10:55:28
6
6
Лидке,зърнопроизводител и мелница са две различни неща!Единия произвежда зърно,другия купува и мели!Нали не очакваш на пакета брашно да пише “СофияМел -Украйна” (примерно) Относно качеството,българското зърно е едно от най качествените,не случайно изнасяме за Италия,за производството на паста!
33.
До 29
29.03.2023 10:50:28
2
3
Украинското зърно е безмитно!
32.
Лидка
29.03.2023 10:39:04
5
23
Българкото зърно, поне това което оставят за пазара, не струва.Повярвайте ми с мъка намирам свястно брашно за хляб,когато си го правиш сам, поне не се разваля за 2 дена, отколкото купешкия.
И не знам защо толкова умират от страх от украинското зърно,но аз в магазина един пакет брашно не мога да видя на техен производител.Освен ако нашите мелничари не го препродават като българско.
Фалирайте на воля, евро-изедници, лапащи фондове!Алчняри! Нямам грам милост за децата ви така наречените. Визирам точно вас с трактори Диър, самолети и куп други доказателства, че сте милионери. Дребните производители страдат заради ВАС, а не заради конкуретния внос , било от Украйна или от другаде.
31.
До 7
29.03.2023 10:29:51
4
6
Ноемална майка не русоробска пача
30.
да ви светна
29.03.2023 10:22:15
8
15
Украйна и Русия са най-големоте производители на зърнени култури. Някой се възползува от войната и внесе огромни количества в България. Отделен е въпроса дали са качествени, радиоактивни........и т.н. Това не може да се случи без съдействие или бездействие от управляващите. Правете си сметка какво ядеме и какви хора ни управляват. А за пред народа са виновни алчните зърнари или производители!
29.
до 28
29.03.2023 10:14:58
1
21
Куре, нали искахте пазарна икономика, след като зърното от Украйна, след разходи за транспорт, мито и т.н. пак е по-евтино от българското какво повече има да говорим ? Да не е в бяло, зелено, червено боядисано...

Паднаха горивата, падна тока, ОН обаче иска "ВСЕКИ САМ СИ ПРЕЦЕНЯ" .
28.
До 13
29.03.2023 09:56:58
14
11
Да не ревете после,че закриват българското производство? Защото много рев за животните беше,внасяме месо от Испания бла бла бла,със зърното не е ли същото? Или щом е от Усрайна,няма проблеми?Малоумн дебили!
27.
До 3
29.03.2023 09:52:26
6
8
Този цял свят,само по Нова тв и БТВ го виждаш,реалноста е друга!
26.
До 24.
29.03.2023 09:43:44
4
12
Всичкото това зърно е на чужди компании, изкупили украинската земя. Пита се, защо да не добро? Русия и Украйна са най-големите производители и износители на пшеница в света!
25.
До 24
29.03.2023 09:41:56
5
20
Освен, че си прост си и неграмотен. Така функционира свободният пазар, тъпак такъв. Ако не ти изнася, фалираш ( въпреки, че получават субсидии) и на твое място идва някой друг.
24.
до 23
29.03.2023 09:32:23
18
10
Много си прост !
Каква конкуренция е когато българите сме поставени в условията на претенциозният ЕС с изисквания към торове и технологии а от тук и повишена себестойност и украйнците, който никой за нищо не контролира и съответно нискокачествено зърно с ниска себестойност.
Та какво точно конкурираш ?
Круши с картофи ли ?
23.
Хахахаха
29.03.2023 09:21:04
8
31
Това се нарича конкуренция, идиоти такива. А пък ако не ви изнася ще продадете я бентли или ролс-ройс и ще вържете двата края. Рекетьори!
22.
Х
29.03.2023 09:18:35
2
33
Какво се жалват наще дерибеи ! Всичките зърнопроизводители са оядени с пари! На тях трябва да им се търси данък свръх печалба ! Не на някой от кварталния магазин дето продавал краставици на седем лева ,като ги е купил на шест!!!! Искаме евтина храна ама произвеждаме само скъпа и некачествена!
21.
Абе
29.03.2023 09:14:01
2
19
Абе то да не внесат украински банички, че тогава пекарите ще треба да блокират улиците с точилките.
20.
Клиент
29.03.2023 09:13:58
2
35
А бе,нашите зърнопроизводители вземат евросубсидии ,пък украинското жито по-евтино.
В крайна сметка нека има конкуренция,нали искаме ниски цени като потребители?В противен случай създаваме изкуствен монопол и ревем,че в магазините е скъпо.
19.
До 11.
29.03.2023 09:12:38
1
21
До нас баничките са по 1,50лв. Но, странно, защо един лозенградски геврек е 50 стотинки?
18.
нали
29.03.2023 09:11:48
2
34
Нали пазарна икономика. Откъдето е по евтино оттам ще купуваме.
17.
Евро-Украйнец
29.03.2023 09:05:30
34
11
Умните и красиви, евро-атлантици скокнаха да бранят братята си украинци от Бентлитата на българските зърнопроизводители.
Тъ шак Гжо Пешева.
Украйнските тарикати едни скромни с едни ладички.

Всички които мразят сънародниците си ще гласуват за ПП и ДБг !
16.
дебили бургас
29.03.2023 08:59:38
1
13
Тук можете да прочетете къде е измаматана нашите зърнари:
https://forumat-bg.com/obshta/ikonomika/21485-8545-protestite-na-balgarskite-zarnari-dokolko-sa-geopoliticheski-i-dokolko-padane-za-duzpa
15.
Гошко до 3
29.03.2023 08:56:10
28
30
"Целия цивилизован свят" го боли кура за Зеленски, мойто момче!!
Просто го ползват като маша срещу руснаците.
Защото те им бъркат по цивилизованите дупенца!!
14.
До 11
29.03.2023 08:54:45
4
15
До болеро в лазур баничките са 1.60 и са огромни, ако купуваш миниатюрните боклуци на з.я, е твой проблем.
13.
Зърнопроизводител
29.03.2023 08:54:25
6
40
Как не ги е срам украинците!
Заради тях тази година няма да мога да си взема последния модел Bentley Continental GT и новаият Mercedes-Benz S-Class за синчето, което завършва тази година!
Призовавам всички колеги с трактори да се включат и те!
12.
ЗЪРНОМЕТ
29.03.2023 08:36:03
15
28
Остави зърното ами и пазара с компаньонки превзеха
11.
Отново
29.03.2023 08:32:45
2
35
Пак да напомня, баничката е 2,60 лв.!
10.
Фак оф
29.03.2023 08:32:44
6
48
А когато я изнасяха с цел по-висока печалба, а нашият пазар се задъхваше? Никакво съжаление за тези алчни милиардери.
9.
До 3
29.03.2023 08:31:54
21
25
Ако цивилизованият свят подкрепя безнаказаните убийства на мирни жители в Донецк от 2014 година и всички други извращения, по - добре да има ядрен взрив / не разбирай нещо от сорта на Малчугана и Дебелака / и живота на планетата да почне от начало с едноклетъчни, двуклетъчни и т. н. докато стане нещо нормално.
8.
мда
29.03.2023 08:26:11
7
57
Сладури! Криха си продукцията по складовете, да може да я продадат на двойна цена, сега залежавала. Защо бе, наглеци вземате една камара субсидии, нямате разходи за транспорт до България и вашата продукция е по-скъпа? Ще се намери ли един журналист да ви попита пред камера? Защо карате бентлита и майбаси като сте пред фалит? Ще си играем на бизнесмени, сма държавата да ни осигурни бизнес и монопол за него! Като сте преф фалит - фалирате и отивате да разнасяте вафли и колбаси с бус в някоя фирма. И там търсят хора!
7.
до 5
29.03.2023 08:25:14
24
20
Каква майка те е раждала теб бре ?
Укро-европейска но не и българска !
Каква Русия ? Какъв Лермонтов ти говори в главата ?

Български производители имат голям, екзистенциален за тях и техните семейства проблем и НЕбългарските евро-атлантици не намират капка жал и съпричастност към уж сънародниците си ?!

Все още държавата ни е България и все още Евро-Атлантиците не сте спечелили властта !
6.
ффв
29.03.2023 08:21:05
7
42
Да фалират. Едно от най-наглото съсловие в страната, усвоило неправомерно доста пари от програми...
5.
Лермонтов преди векове
29.03.2023 08:13:06
14
19
Прощай немитая русия. Протестират щото са слуги на доносници и русороби и купени от тях и ако им кажат ще си изядат и децата като Тантал така са ги хванали орките за топките
4.
?
29.03.2023 08:11:18
8
18
Протест? Защо? Нали сме солидарни?
3.
До 1
29.03.2023 08:08:58
39
29
Гошко,целият цивилизован свят подкрепя Зеленскки.
Иди се упражнявай в тоалетната.
2.
Да
29.03.2023 08:04:56
4
26
Последно глупаци, искате ли или не искате да имаме достатъчно зърно и ниски цени или да разчитаме на "ВСЕКИ САМ СИ ПРЕЦЕНЯ" от Ганя?
1.
Гошко
29.03.2023 08:02:20
25
34
Ей сега като се изакат тримата шестокласника, които са влюбени в Зеленски и ще се изкажат веднага по темата!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система От изнесения от съдия Владислава Цариградска анализ става ясно, че срещу български магистрати са били издадени стряскащите 251 разрешения за прилагане на такива средства Защо се стигна до трагедията на плажа в Китен? Спасители от Созопол с безценни съвети към отпускарите Защо се стигна до трагедията на плажа в Китен? Спасители от Созопол с безценни съвети към отпускарите Съпругата на починалия 75-годишен пловдивчанин, разкри, че той е бил цял ден на слънце и след като влязъл във водата, се строполил и се удавал Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата Пострадала е съпругата на шофьора Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг Той ограбил пиян софиянец до хотелския комплекс „Съни Дей Клуб“ Ранобудни романтици посрещнаха първия слънчев лъч на мистичния Бегликташ, озарени от лъчите на лятото Ранобудни романтици посрещнаха първия слънчев лъч на мистичния Бегликташ, озарени от лъчите на лятото По морския бряг се очаква слънчево време с максимални температури около 30 градуса, прогнозира Николай Василковски Матурите в Бургас под лупа: ПМГ и Немската са недостижими, Карнобат изненада всички Матурите в Бургас под лупа: ПМГ и Немската са недостижими, Карнобат изненада всички Вижте официалния списък на ТОП 10 и ДЪНОТО 10 в регионалното класиране по Български език и литература Кметство по наследство: Осъденият бивш кмет на Бата се върна на власт чрез дъщеря си Кметство по наследство: Осъденият бивш кмет на Бата се върна на власт чрез дъщеря си Златина Петрова спечели извънредния вот в поморийското село, но реалните лостове остават в ръцете на татко ѝ Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06) Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06) Испания, Белгия, Аржентина, Франция, Португалия, Англия, Бразилия и Германия излизат в следващите дни Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини Внезапна смърт покоси собственика на „Пацони“ Пламен Здравков Бургазлии посочиха фаворитите си за Световното: Германия и Франция са на челните места (ВИДЕО) Бургазлии посочиха фаворитите си за Световното: Германия и Франция са на челните места (ВИДЕО) Изминаха близо десет дни от дългоочаквания старт на Световното първенство по футбол през 2026 година
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Проклятието „Алф“ застигна и екранната Кейт: Ан Шедийн почина на 77 години, сърцето ѝ не издържа подготовката за гей парад Любимият сериал от прехода остана само с един жив актьор, след като трагичната участ покоси почти цялото семейство Танер   Интимните тайни на Рупърт Мърдок излязоха наяве: Джери Хол проговори за петгодишния брак без секс и скритите камери в спалнята Интимните тайни на Рупърт Мърдок излязоха наяве: Джери Хол проговори за петгодишния брак без секс и скритите камери в спалнята Модната икона разкри отвратителните странности на 95-годишния медиен магнат, след като изтече договорът ѝ за конфиденциалност От калта на Четвърта дивизия до върха на Световното: Невероятната история на Дениз Ундав От калта на Четвърта дивизия до върха на Световното: Невероятната история на Дениз Ундав Хронологията на един закъснял, но заслужен триумф Тийнейджърски банди превърнаха Нотингам в бойно поле Тийнейджърски банди превърнаха Нотингам в бойно поле   Първият град на Острова забранява „ски маските“ след кървави атаки с мачете
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Двама във фитнеса.
- С колко клякаш?
- С триста.
- Килограма ли?
- Зора.
Виц на деня Виц на деня Две змии си говорят.
- Ние отровни ли сме?
- Защо?
- Прехапах се.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Спри да гледаш назад, там няма нищо за теб.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори