Поскъпването е голямо, гърците спряха да ходят на кафене
Нови тенденции в страната
Поскъпването накара гърците да бъдат пестеливи, съобщи Катимерини. Дори посетителите в кафенетата намаляха. За повечето граждани в Гърция е обичайно да отиват на кафене поне веднъж на ден.
Повече от половината от тях са намалили разходите си за кафе от кафене. На някои места кафето е поскъпнало близо двойно. Според собствениците на кафенета, върху продажбата на напитката е въведен допълнителен потребителски данък, който я оскъпява допълнително.
Това кара гражданите да си правят кафе от дома, но това намалява техните социални контакти. Много ресторанти имат клиенти само през почивните дни, което затруднява покриването на разходите. Активно работят основно заведенията за бързо хранене.
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти
Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките
Паника на Световното: Отровни змии подлудиха футболни звезди
Семейна почивка се превърна в най-големия кошмар: 3-годишно момченце се удави
Пате по чорапки взриви Световното! Мерлин е новият хит (ВИДЕО)
Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория
Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове
Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни
Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО
