Проверка установи, че "Столипиново" е един от най-мръсните квартали в Пловдив
В района са установени 16 нерегламентирани сметища
Прокуратурата погна нерегламентираните сметища в Пловдив. Под прицел е квартал „Столипиново“. Проверката е констатирала 16 нерегламентирани сметища в квартала. Тук по-голямата част от населението е свикнало да изхвърля боклуците извън контейнерите. В района са разположени 50 нови контейнера за смет, а само за последната седмица са извозени над 150 тона отпадъци, предава Нова телевизия.
„Столипиново“ е най-големият ромски квартал на Балканите, но и най-мръсният. В него живеят близо 60 хиляди души. „Виж как хварлят боклуците, казанчетата не може, празни стоят, боклуците тука. Кой ги приема, ставаме болни, ние ги приемаме, децата“, обяснява Анка Тодорова, която живее в квартала.
Боклуците забелязала и прокуратурата и решила да провери.
„На местата, на които сме установили незаконни сметища, а те на територията на квартала са поне 16, сме установили и битови отпадъци…Явно недобросъвестни строители са изхвърляли отпадъци, а не ги депонират на нарочните за това сметища“, заяви зам.-окръжният прокурор на Пловдив Галин Гавраилов.
От прокуратурата отчитат, че сметосъбирането в квартала се извършва по график, но съдовете стоят празни.
„Сами виждате, че съдовете са празни, ежедневно се обслужват, но изхвърлят боклуци на нерегламентираните сметища“, споделя отговорникът на ОП „Чистота“ Надя Цветкова.
Проблем има в малките уличци на квартала, където не може да влиза специализираната техниказа почистване.
Дали в „Столипиново“ ще чуят призива на магистратите предстои да разберем. Мащабното почистване на квартала в Пловдив продължава и в неделя.
Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал
Олигархичният картел контролира властта чрез десетки „окабелени“ магистрати, превърнати в биороботи
„Созопол“ набра скорост: Задна ножица поведе „небесносините“ към втора поредна победа
Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании
„Акулите“ схрускаха „орлетата“: Черноморец разгроми с 3:0 "Пирин" в Благоевград
Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени
Тежка загуба за „Нефтохимик“: „Шейховете“ паднаха с 2:4 в Крумовград
Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара
Нивото на водата в Дунав се вдига: Повишение в почти целия български участък
Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния
Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар
Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата
