×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ограничено движение на “Тракия”, “Струма” и през Кресненското дефиле
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Корнелия Нинова пред пълна зала в Бургас: Таван на цените, само това ще ни спаси!


Корнелия Нинова пред пълна зала в Бургас: Таван на цените, само това ще ни спаси!
Начинът, по който бе посрещната Корнелия Нинова в Бургас показа, че структурите тук са пределно мобилизирани за силен изборен резултат
24 Март 2023, Петък, 12:10 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимки и видео: Авторът

БСП знае кои са бързите и работещи решения, за да излезем от кризата, подчерта тя

Аулата на Бургаския свободен университет (БСУ) се оказа тясна за симпатизантите на БСП, които се събраха днес в Бургас, за да посрещнат националния лидер Корнелия Нинова.

Бившият вицепремиер, който успя да прокара безпрецедентна социална програма, докато бе в управлението в емоционална реч, продължила над час посочи кои са основните приоритети пред БСП и формулата за излизане от кризата.

На първо място това е таван на цените, какъвто вече налагат все повече европейски държави. На второ подпомагане на земеделието, на трето спиране на контрабандата, която убива българското производство, на четвърто – борбата срещу джендър идеологията и не на последно място – подкрепа за социално уязвимите.

Водачът на листата на БСП в Бургас инж. Петър Кънев е обединителна фигура за социалистите от региона, безспорен авторитет и технократ

Нинова бе посрещната пред БСУ от обединителната фигура за социалистите от региона инж. Петър Кънев, областния лидер Стойко Танков, общинския председател Живко Господинов, кандидат-депутати и знакови активисти на партия.

Водачът на БСП в Бургас инж. Петър Кънев определи листата за "невероятна" – с директори на учебни заведения, инженери, икономисти, юристи. „Това е един невероятен екип. Гордея се, че съм водач на такива хора. Те са страхотни“, каза инж. Кънев, който провежда активна кампания с множество срещи в целия регион.

Ще искаме изравняване на субсидиите за българските земеделци с европейските. Нашите са неконкурентни и ни обричат, а евтината чужда стока убива нашите производители“, категорична бе Нинова.

Тя е категорична, че трябва да има промяна в цялата структура на субсидиране на земеделците. Сега основните пари получавали 10-ина големи зърнопроизводители, а за плодове, зеленчуци, мляко и месо парите все не достигали, отбеляза лидерът на БСП.

Нинова призова да се възстановят „Напоителни системи“, защото без поливно земеделие това няма как да се получи. Тя критикува бившите си партньори от „Продължаваме промяната“, които извадиха 100-те млн.евро от Плана за възстановяване, които бяха насочени към инфраструктурата на Напоителни системи и ги насочиха към виртуалните батерии.

„Грижата за българско земеделско производство трябва да ни стане основна цел, защото ако не съхраним този ключов сектор и не скъсим доставките на храна, инфлацията още повече ще се покачва“, допълни още лидерът на БСП.

Друга важна кауза за социалистическата партия е референдумът срещу проповядването на джендър идеологията в училищата. Подписката върви много активно и дори днес в Бургас няколкостотин души я подкрепиха.

Това не е тема за една кампания или за една партия, а национална кауза. Винаги сме казвали, че хората над 18 години са пълнолетни и може да вземат решение за съдбата си. Но децата не трябва да ги пипа никой. Притеснени сме от навлизането на джендър идеологията. Въпреки че спряхме Истанбулската конвенция тази тематика навлиза агресивно по други начини – чрез учебници, неправителствени организации и т.нат. Прочетох в учебник за 6-ти клас текстове, които се учат от децата – за това, че може да имат влечение към своя пол, или към двата едновременно. 6-ти клас! Това са деца на 12 години. Искаме да съхраним българското семейство като майка и баща, а не родител 1 и родител 2. Само БСП се противопоставя на тази кауза. Всички други партии са „за“. Два пъти в парламента спираме подобни възможности“, категорична бе Корнелия Нинова.

Корнелия Нинова бе бурно аплодирана от членовете на БСП

Лидерът на БСП направи отчет на работата си пред симпатизанти и отбеляза, че за 7 месеца в правителството са изградили социална програма, каквато нито едно правителство не е успяло да реализира в последните 15 години.

БСП успя да прокара идеята си за безплатни детски градини и ясли, безплатни учебници от 1 до 12-ти клас, еднократна помощ за всеки ученик от 1-ви до 4-ти клас в размер на 300 лева, увеличено майчинство и детски надбавки, а младите семейства с деца имат необлагаем минимум върху заплатите си, изброи Нинова.

Тя подчерта, че социалистическата партия е успяла след 42 предложения да увеличи минималната заплата, за да няма работещи бедни. Сега тя е обвързана със средната – 50 %.

„Погрижихме се и за възрастните ни родители и пенсиите за тези месеци, колкото можахме се увеличиха – с 40 %. Замразихме цената на тока през студената зима и спасихме милиони хора от високите сметки в първите месеци след избухването на войната. За да направим всичко това положихме огромни усилия, за да има работеща икономика, защото тя бе застрашена преди година и имаше опасност от масови фалити. Успяхме да наложим таван на цените на тока от 200 лева и за пръв път, откакто сме член на ЕС България е на първо място по нещо важно  - по индустриално производство в ЕС. Постигнахме го в края на нашия мандат. Виждам, че сега всички, особено бившите ни партньори в правителството, се хвалят със социалната програма, която ние направихме, с развитието на икономиката, но в интерес на истината и социалното, и икономическото министерство се управляваха от БСП“, каза Корнелия Нинова.

Тя е категорична, че всичко, което партията й е постигнала вече било изядено от инфлацията, а БСП са единствените, които предлагат бързо и работещо решение. На първо място държавата трябва по-здраво да влезе в хипермаркетите и да покаже твърда ръка.

Лидерът на БСП подчерта, че имат ясна формула за излизане от кризата. Партията е прогнозируема и ще направи всичко възможно, за да има избран кабинет в рамките на следващото НС

Друго предложение е таван на цените. В последните 48 часа още две държави в Европа го направиха – след Франция, Испания, Португалия, Гърция, се присъединиха Словакия, Черна гора и Република Северна Македония.

„Това е едно от първите неща, които ще направим в следващия парламент – единствената работеща и бърза мярка. Но тя е временна. Истинската политика по осигуряване на храни и добри цени е грижата за земеделието“, допълни Нинова.

Необходими са и драконовски мерки за спиране на вноса на плодове и зеленчуци, а от днес и яйца, тъй 2,5 млн. украински яйца контрабандни яйца заливат пазара.

Нинова подчерта, че БСП е против премахването на данъчните облекчения в областта на туризма – отпадането на преференциалното ДДС.

 „Това ще удари много по този сектор, а той ни е основно перо на икономиката", добави тя.  

Областният лидер Стойко Танков
Пълната аула на БСУ
Третият в листата на БСП Тодор Байчев
Четвъртият в листата Чанко Мирчев
Анелия Вичева е на 5-та позиция
Кандидат-депутатът Аспарух Иванов от Карнобат
Общинският председател в Бургас Живко Господинов
Острието на БСП в Средец Иван Кичев сред симпатизанти на партията

 






Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
Михаил ДИМИТРОВ Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All 26/07/2026, Неделя 13:20 0
Михаил ДИМИТРОВ 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера 26/07/2026, Неделя 10:37 0
България Всички новини
Допълнителни медицински екипи и линейки по черноморските курорти Допълнителни медицински екипи и линейки по черноморските курорти Грижата за здравето и безопасността на туристите е сред основните приоритети, каза министърът на туризма д-р Илин Димитров Наемите в Бургас излетяха: 620 евро за таван без асансьор и паркомясто Наемите в Бургас излетяха: 620 евро за таван без асансьор и паркомясто България е втора в ЕС по поскъпване на наемите, а приличните двустайни жилища край морето вече трудно падат под 400 евро Глух ли си, бе: Преслава спря участието си и смъмри охранител Глух ли си, бе: Преслава спря участието си и смъмри охранител Певицата защити почитател, когото служителят избутал от сцената, но реакцията ѝ раздели публиката Скъсан колан и ремонти без разрешение: Опасни нарушения при парасейлинг по морето Скъсан колан и ремонти без разрешение: Опасни нарушения при парасейлинг по морето Три парашута са били без нужните документи, а инспекторите продължават проверките във водните бази по Черноморието Катастрофа блокира АМ Тракия към Бургас, колоната достигна 2 км Катастрофа блокира АМ Тракия към Бургас, колоната достигна 2 км Лек автомобил се е ударил в мантинелата при 219-ия километър, към мястото са пътували линейки Бойко Борисов: ГЕРБ се готви за връщане във властта, улицата ще свали правителството на Радев Бойко Борисов: ГЕРБ се готви за връщане във властта, улицата ще свали правителството на Радев Със сигурност Прогресивна България ще подкрепи Илияна Йотова, ние трябва да се обединим около силен десен кандидат, каза лидерът на ГЕРБ Георг Георгиев: ГЕРБ няма да бърза с кандидата си за президент Георг Георгиев: ГЕРБ няма да бърза с кандидата си за президент Партията може да представи своята двойка през септември, а бившият външен министър атакува кабинета за бюджета, Безмер и санкциите срещу Русия Внимавайте с морската храна, може да доведе до тежки алергии Внимавайте с морската храна, може да доведе до тежки алергии Неправилно съхраняваната риба предизвиква хистаминово отравяне, което силно наподобява истинска алергия България поиска нови дерогации за Лукойл Нефтохим Бургас, обяви вицепремиерът Александър Пулев България поиска нови дерогации за Лукойл Нефтохим Бургас, обяви вицепремиерът Александър Пулев Министърът обяви международен одит в Лукойл и рестарт от нулата на преговорите с Райнметал Тревожни данни: Над 80% от мантинелите у нас не покриват стандартите за безопасност Тревожни данни: Над 80% от мантинелите у нас не покриват стандартите за безопасност АПИ трябва да подмени над 16 000 километра ограничителни системи по магистрали и междуградски пътища
Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All Легендарният фронтмен на нюйоркската хардкор сцена загуби двугодишната битка с рака на 59 години 21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин 21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин Германската полиция разпространи и портрет на Абдул Б. Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени Сред пострадалите са деца със специални потребности и техните придружители, няма опасност за живота им 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН Олара Отуну е бивш заместник генерален секретар на световната организация и дипломат с дългогодишен международен опит Миконос плаща цената на солените сметки: Оборотите паднаха с до 70% Миконос плаща цената на солените сметки: Оборотите паднаха с до 70% Богатите туристи се затварят в луксозни вили, наемат готвачи и заобикалят ресторантите и клубовете Кървав край на гейпарада в Берлин: Кола помете хора, жена загина, 16 са ранени Кървав край на гейпарада в Берлин: Кола помете хора, жена загина, 16 са ранени Полицията издирва 21-годишен заподозрян и предупреди гражданите да не го доближават, защото е въоръжен и опасен САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл OFAC удължи разрешените преговори до 22 август, но окончателната продажба ще изисква отделна зелена светлина Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Проливни дъждове, градушки и опасни пориви на вятъра заплашват популярни сред българите райони Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест 475 жители подкрепиха подписката само за два дни, кметът Росен Русев поиска премиерът да чуе страховете им Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Никелови изотопи в древен глинен слой насочиха учените към рядък и примитивен CO хондрит
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори