Евростат доказа: Най-бедни сме в ЕС
БВП е най-висок в Люксембург
България се нарежда на последно място в ЕС по БВП на глава от населението. Това показват данните на Евростат за 2022 г., цитирани от Би Ти Ви.
БВП е най-висок в Люксембург. Челните места се допълват от Ирландия и Дания, Нидерландия, Австрия и Белгия. Над средните нива за ЕС са Швеция, Германия, Финландия, Малта и Франция.
В Словакия и Гърция показателят е с 33% и 32 на сто под средното ниво за ЕС.
БВП на глава от населението в България е 59% от средното за Европейския съюз. Това е ръст от 2 процента спрямо 2021 година.
Румъния, Португалия и Унгария са с равни стойности, като БВП от глава на населението там достига 77% от средното за държавите членки.
Какво се яде на Велика събота
Звезда от Биг Брадър ще става майка (СНИМКА)
Ето колко време трябва да се варят яйцата, за да са безопасни
Започва строителството на нова отсечка от магистрала „Хемус“, но ще е готова след 4 години - ако има финансиране
Патриарх Даниил: Да оставим злобата и лицемерието, да посрещнем Христовото възкресение с чисти сърца
Тръмп: Зареждаме корабите с най-добрите боеприпаси, без споразумение – ще ги използваме
Изненадващо признание: "Бременна съм от Явор Бахаров"
Почина голямо име в рапа
Бърз домашен хляб без много месене - лесна рецепта с хрупкава коричка
Дъжд, сняг и гръмотевици в събота 11 април
Пореден международен триумф на Александра Лукоянова от "Черноморец" Бургас
Руски разследващ журналист бе оставен в ареста

Хей дУпетатите вярно ли е ?