×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Медведев: Западът ще се опита да раздели Русия на по-малки държави


23 Март 2023, Четвъртък, 12:40 ч.

По думите му опит да бъде арестуван Путин ще бъде възприет като обявяване на война

 

Украйна е част от "Велика Русия". Tова заяви в интервю за ТАСС бившият руски президент Дмитрий Медведев, цитиран от "Ройтерс".

Западът не харесва независимостта на Москва и Пекин и следващите десетилетия няма да са спокойни, тъй като западните сили ще се опитат да разделят Русия на по-малки и по-слаби държави, категоричен е той, предаде БТА.

Той подчерта, че не вижда перспективи за съживяване на връзките на Русия със Запада в близко бъдеще, предава dnes.bg.

"Вярвам, че рано или късно ситуацията ще се стабилизира и комуникациите ще се възобновят, но искрено се надявам, че до това време значителна част от тези хора (западните лидери) ще са се оттеглили, а някои от тях ще са починали", отбеляза руският експрезидент. В момента той е заместник-председател на руския Съвет за сигурност, припомня "Ройтерс".

Медведев добави, че с някои страни, групи страни и политически блокове е безсмислено да се сключват споразумения, защото "те разбират само езика на силата". В някои случаи споразуменията са и контрапродуктивни и се налагат решения, "подобни на това, взето на 24 февруари миналата година".

Руският експрезидент заяви, че не се опасява, че партньорството между Русия и Китай ще се окаже неравнопоставено, защото двете страни се допълват много успешно. "Нито един съюз никога не е абсолютно балансиран. Ако говорим за нашето партньорство, за специалните ни отношения с Китай, там всичко е наред", увери Медведев. "Да, Китай е много по-голям от нас по отношение на населението и икономиката. Но ние имаме свои собствени възможности", увери той.

Като пример за руските предимства той посочи мястото на Москва като постоянен член в Съвета за сигурност, ядрения потенциал, големината на страната и огромните резерви от източници за развитие. Тоест всяка страна тук допълва другата", обясни той.

Евентуален опит на която и да е държава да арестува президента Владимир Путин по заповедта за арест, издадена от Международния наказателен съд, ще бъде възприет като обявяване на война, подчерта Медведев.

Той добави, че решението на МНС носи "колосален негативен потенциал" на фона на и без това лошите отношения между Русия и Запада.

 




8
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Морбили плъзна в пет области, 68 от заболелите са деца Морбили плъзна в пет области, 68 от заболелите са деца 04/04/2026, Събота 18:00 0
Светлозария КИДЕРОВА Даренията за Радев надхвърлиха половин милион евро Даренията за Радев надхвърлиха половин милион евро 04/04/2026, Събота 16:00 4
8
Коментара по темата
8.
Ще бъде
23.03.2023 17:28:24
0
0
https://liternet.bg/publish29/mitropolit-metodij/1913-rusia.htm
7.
USA
23.03.2023 16:10:18
3
0
Що не си стоят на територията и да си движат икономика на зеленчуци откъм границите,няма? . Европа им е икономика и поддържане на долара,да си движат икономиката,тук там война да продадат някое друго оръжие....Да са махат.Самолетоносачи а спокойното извън Атлантика...до кога е въпросът.Прекалиха.
6.
оффф...
23.03.2023 15:09:02
2
5
За руския народ не се притеснявам - много от тях вече са емигрирали в цивилизовани държави. Лошото е за малките републики от азиатски и татарски народи, които нямат друг шанс освен да се надяват, че Путин ще им хвърли някакви трохи да закърпят немотията си.
5.
5
23.03.2023 13:45:35
5
12
Орки убийци ДЕЦА&ЖЕНИ
4.
мда
23.03.2023 13:30:52
6
17
Любимият ми руски палячо. Винаги е в топ 1 на простотиите, ръсени от отбора от психодиспансера. Между другото за 3 дни 2 държави от така наречения БРИКС, дето ще събаря долара и еврото обявяват, че ще арестуват гнома с токчетата, ако стъпи на тяхна територия. Първо бяха ЮАР, после и Бразилия. За това обаче ни вопъл ни стон от Русчев.
3.
оффф...
23.03.2023 13:28:57
6
12
На Западът изобщо не му дреме за това, което става отвъд руската граница.
Просто си стой вкъщи, Мечков!
2.
Тралала
23.03.2023 13:09:41
5
22
Две неща ще се случат със сигурност:
1. Някои западни лидери ще се оттеглят, но преди да умрат, защото в цивилизования свят има ротация на ръководни постове! Другарят го забравя, а и не може да го разбере! Брежнев ходеше с памперси, черненко беше на системи!
2. Путин ще умре поради кръговрата на живота, колкото и да го поддържат в добра форма! Може и в мавзолея до Ленин да го сложат!
3. Другарят Медведев може да стане президент, но това няма да промени нещата: над 30 процента от БВП на Русия ще отива за армията, а БВП на Русия е по малък от този на Италия! Ще продължават да мизерстват!
4. Европа се оправя и без руски газ и петрол, макар че стана скъпо! Този другар говореше преди година за 4000 долара МВтч газ! А сега колко е?
Но докато закарат газ и петрол по тръби до Китай ще мине много време и ще трябват много пари! А Китай има и доставки на петрол от ОАЕ!
5. Този смешник тотално е загубил връзка с реалността и никой вече не го приема сериозно! Което е жалко, защото дори откачени като Тръмп имат някакво уважение! Тази империя на злото ще се разпадне наистина втори път и това ще е краят й! Руснаците видяха че светът си живее не лошо и не искат да мрат в окопите за някакви лозунги! Искат си екскурзиите по света, лъскавите коли и заведенията и магсзините на гнилия капитализъм! Мерцедес и Ауди, а не Москвич произведен в Китай!
1.
Въй
23.03.2023 13:05:48
8
7
За Запада важното е отново да има достъп до евтините ресурси от северна Азия. От това и от китайските амбиции зависи съдбата на сегашните московски територии.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Крум Зарков от Айтос: Вижте какво се случва по магазините - не е време за политически игрички, а за реални решения Крум Зарков от Айтос: Вижте какво се случва по магазините - не е време за политически игрички, а за реални решения БСП свика заседание на НС по темата за инфлацията и настъпващата криза, но никой не пожела да се занимава с нея, а парламентът се превърна в трибуна за празнословия, казаха от партията  Морбили плъзна в пет области, 68 от заболелите са деца Морбили плъзна в пет области, 68 от заболелите са деца Здравното министерство отчита 73 случая за две седмици, а част от заразените са с поставени една или две дози ваксина Какво поема НЗОК при посещение при стоматолог Какво поема НЗОК при посещение при стоматолог Ирина Цалова обясни какви прегледи и манипулации можем да ползваме Жени ГЕРБ-Бургас обединиха общността в благотворителен волейболен турнир Жени ГЕРБ-Бургас обединиха общността в благотворителен волейболен турнир В турнира участваха осем отбора от региона – ясен знак за високата обществена ангажираност, срещите преминаха с енергия и спортсменски дух, а всяка точка на игрището носеше послание за подкрепа и солидарност Клиенти дават все по-малки бакшиши и плащат предимно с карта, жалват се в бранша Клиенти дават все по-малки бакшиши и плащат предимно с карта, жалват се в бранша Преди оставяха по 10 процента от сметката, но заради еврото нещата са се променили  Даренията за Радев надхвърлиха половин милион евро Даренията за Радев надхвърлиха половин милион евро Седем парламентарни формации досега не са получили пари за кампанията си от граждани или кандидат-депутати Четирима задържани при акция срещу купения вот в Сливенско Четирима задържани при акция срещу купения вот в Сливенско Иззеха списъци, телефони и цигари без бандерол Лазарките оживиха Царево, Лозенец и Бродилово с песни и благословии Лазарките оживиха Царево, Лозенец и Бродилово с песни и благословии Млади момичета в народни носии пазят жива една от най-красивите пролетни традиции в община Царево Стана ясно какво е състоянието на пострадалите при тежката катастрофа край Приморско Стана ясно какво е състоянието на пострадалите при тежката катастрофа край Приморско Водачка, шофираща лек автомобил Сеат с бургаска регистрация изпуска управление над автомобила и се блъска челно в друга кола, движеща се в посока Приморско Българското земеделие е смачкано и това директно вдига цените Българското земеделие е смачкано и това директно вдига цените Без силно вътрешно производство страната няма как да овладее поскъпването, а проблемите се виждат най-ясно в последния етап от веригата до магазина
Ако работите в тази страна - имате късмет. Получавате най-високата заплата в Европа Ако работите в тази страна - имате късмет. Получавате най-високата заплата в Европа Средната почасова заплата във Великото херцогство е 49,7 евро на час Зеленски пристигна в Истанбул, ще разговаря с Ердоган Зеленски пристигна в Истанбул, ще разговаря с Ердоган „Пристигнах в Истанбул, където са насрочени важни срещи. Предстоят съдържателни разговори с президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган“, написа украинският лидер в социалната мрежа Екс „Маймуно“, „Яж ла*на“: арабин унизявал старци в Швеция, за които бил нает да се грижи „Маймуно“, „Яж ла*на“: арабин унизявал старци в Швеция, за които бил нает да се грижи Той записвал и видеа с насилието над тях Лъв 14-ти-първият папа, който носи кръста по целия Кръстен път за Разпети петък Лъв 14-ти-първият папа, който носи кръста по целия Кръстен път за Разпети петък Той припомни, че тези, които имат власт, ще отговарят пред Бога за действията си - война или мир Авиокомпания вече допуска по-големи домашни любимци по време на полети Авиокомпания вече допуска по-големи домашни любимци по време на полети Италианският превозвач започна услугата Large Pet Friendly по вътрешни линии, след като ENAC даде зелена светлина за превоз на животни до 30 кг в кабината Иран отвори Ормузкия проток, но ето за какво Иран отвори Ормузкия проток, но ето за какво Техеран с ясни инструкции какви кораби могат да преминават Тръмп иска 152 млн. долара, за да отвори вратите на затвора "Алкатрас" Тръмп иска 152 млн. долара, за да отвори вратите на затвора "Алкатрас" Планира се реконструкция на комплекса на остров Алкатрас в залива на Сан Франциско, определен като „охранителен шедьовър Тръмп е в паника, обмисля мащабна чистка в кабинета си заради войната в Иран Тръмп е в паника, обмисля мащабна чистка в кабинета си заради войната в Иран Той вече започна с отстраняването на главния прокурор Пам Бонди Внезапно почина известен български генерал Внезапно почина известен български генерал Ген. Петров ни напусна тази сутрин на 66-годишна възраст. Нова атака срещу АЕЦ „Бушер“, последва реакция от МААЕ Нова атака срещу АЕЦ „Бушер“, последва реакция от МААЕ При атаката е загинал един охранител
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Студент в стола:
- За мен два кренвирша!
Глас отзад:
- Я па тоя баровец!
Студентът допълва:
- И осем вилици.
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50 км/ч, а вие карахте с 80 км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези пари...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Силната положителна вяра би създала повече чудеса, отколкото което и да е чудотворно лекарство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори