×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Страна на възможностите. Москва кани българските IT-та да емигрират в Русия по улеснена процедура


Страна на възможностите. Москва кани българските IT-та да емигрират в Русия по улеснена процедура
Посланик Митрофанова
21 Март 2023, Вторник, 13:10 ч.
Автор: Флагман

Посочва се и че чуждестранен ИТ специалист, който работи в акредитирана ИТ компания, както и членове на семейството му, имат право да получат разрешение за пребиваване

Московското посолство в София предложи неустоима оферта за българските IT-специалисти - да емигрират в Русия по улеснена процедура заедно със семействата си.

Предложението е качено на фейсбук страницата на руската мисия у нас. Кампанията е под мотото "Русия - страна на възможностите".

От посолството уточняват, че чуждестранните ИТ-специалисти могат да сключат трудов договор или гражданско-правен договор за извършване на работа с организации, които работят в областта на информационните технологии, без издаване на разрешение за работа или патент.

Освен това работодателите, което трябва да са акредитирани ИТ компании, имат право да наемат такива служители без да получават разрешение за привличане и използване на служители.

Посочва се и че чуждестранен ИТ специалист, който работи в акредитирана ИТ компания, както и членове на семейството му, имат право да получат разрешение за пребиваване в Русия без краен срок и по улеснен начин.


В категории: IT и технологии


15
Коментара
Емел МАХМУД Зам.-министър хвърли оставка Зам.-министър хвърли оставка 14/08/2026, Петък 16:45 1
15
Коментара по темата
15.
Ами
22.03.2023 08:56:25
0
1
Хайде, заминавайте! Особено ХХ! Майка ви ви вика! И като отидете там, да си купите Москвич или Лада, а не да финансирате “гнилият капитализъм”!
14.
Даа
22.03.2023 07:47:28
2
1
Путин ще развърже кесийката за привличане на образовани талантливи хора, това е истинското богатсво на една държава, гледам че нашите картуни горе пък правят ремонт, разширяват терминал -1
13.
Аз бих отишъл
21.03.2023 21:45:23
1
3
Сигурен съм, че съм или много проЗ или чисто превъртял! Защо ли?
Ама колко трябва да съм проЗ за да дрискам такива интелектуални фекалки без да вляза в руското инфо пространство и да видя, колко Айтишники покинули Россия с начале войне!
Те руските Айтишники възираха първи от Русия, тупото русоробче мамино щял да замине. Хахахахаха.
Знаеш ли кога ще заминеш, дибил изприщостял? Никога, защото не си Айтишник, толкова прости айтишники, няма. С това което си написал си за ЦПЗ, спешно и веднага. Те тъпите ватенки мобилизираха и изпратиха един такъв от най-популярните в Москва, и човека загина в Украйна на 2рата седмица бе тъпир, и това предизвика вълна от възмощение в тези среди.
12.
Хахахахха
21.03.2023 16:22:34
5
5
Хаххаххаххахаххахаххахаххаха
11.
Аз бих отишъл
21.03.2023 16:13:23
7
8
Сигурен съм че IT в Москва получава поне 2 пъти по-висока заплата във валута от средноевропейска държава като Германия
10.
Що не поканят
21.03.2023 16:10:55
5
3
Климактеричните бабички от отрядитв на Путлер ,вместо да бият капитан Америка и да горят айфони поне да свършат нещо,белким спрът да серат като кокошки у външните кенефи на 50 метра от къщата
9.
Що не поканят
21.03.2023 16:10:03
3
5
Климактеричните бабички от отрядитв на Путлер ,вместо да бият капитан Америка и да горят айфони поне да свършат нещо,белким спрът да серат като кокошки у външните кенефи на 50 метра от къщата
8.
Anti Dps
21.03.2023 14:49:38
6
8
Takaz mrasna partia BKP nqma po sveta nikade
Ot 1989g v koalucia s tyrska protivokonstitucionna partia DPS
7.
хихуха
21.03.2023 14:38:27
8
18
Перфектна схема. Местиш си семейството, работиш 6 месеца, мобилизират те, ай посмей и дезертирай.
6.
Хм....
21.03.2023 14:17:37
22
6
Помислете..може и да не е много лоша идеята...
5.
мда
21.03.2023 13:47:43
14
38
Тия вярно живеят в някаква паралелна реалност. Абе тъпаци, в прогнилата ви кочина няма да стъпят даже малоумните фенове на гнома с токчетата, какво остава да дойдат интелигентни хора…
4.
81
21.03.2023 13:35:28
6
30
хахахахахахахха
това вица на деня ли е?
3.
Подранила е 10 дни с новина
21.03.2023 13:30:35
4
37
Днес е Първа пролет, а не 1 април
2.
страната на възможностите
21.03.2023 13:21:18
6
32
хахаха
1.
оффф...
21.03.2023 13:18:16
5
36
Канят жители на "вражеска страна" да им дойдат на гости?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Boom Summer Fest даде гръмко начало на лятното шоу в Бургас Boom Summer Fest даде гръмко начало на лятното шоу в Бургас Морска гара събира поколения български рап легенди за старта на 10-дневния маратон край морето Колко струва един ден в Созопол: От 18 до над 80 евро без нощувка и път Колко струва един ден в Созопол: От 18 до над 80 евро без нощувка и път На Централния плаж чадър и шезлонг са по 3,58 евро, а на отделни места по Каваците и Смокиня комплектът минава 50 евро Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия Шоуменът похвали залата, летището и туристическата база на морския град, но превърна домакинството на "Евровизия 2027" и в остра атака срещу кмета на София Джип с бургаска регистрация помете мъж с тротинетка в Слънчев бряг (видео) Джип с бургаска регистрация помете мъж с тротинетка в Слънчев бряг (видео) Пострадалият е в много тежко състояние  Хакер се похвали, че е пробил Министерството на отбраната на България Хакер се похвали, че е пробил Министерството на отбраната на България Злоумишленикът с никнейм ByteToBreach твърди, че е получил неоторизиран достъп до „добро количество данни“ Дико Диков поздрави Димитър Николов: Креативност и визионерство изведоха Бургас до Евровизия Дико Диков поздрави Димитър Николов: Креативност и визионерство изведоха Бургас до Евровизия Областният управител определи домакинството през 2027 г. като триумф за морския град и обеща държавна подкрепа за бъдещи значими проекти Министрите на Радев декларират десетки апартаменти и парцели Министрите на Радев декларират десетки апартаменти и парцели Пеевски обявява вземания от дивиденти за 17,49 млн. лв., Борисов държи 392 262 лв. в брой и над 731 хил. лв. в банка Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк От "Величие" твърдят, че проверката на парламента през 2024 г. е нанесла материални и морални щети, но размерът на съдебната претенция не е обявен Изоставеният Иван от драмата в жк. "Меден рудник": Спуквал от бой бургазлийката Деси, а днес запали и Мерцедеса ѝ Изоставеният Иван от драмата в жк. "Меден рудник": Спуквал от бой бургазлийката Деси, а днес запали и Мерцедеса ѝ Това била и причината 29-годишната бургазлийка да го зареже и да си извади ограничителна заповед Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г. Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г. Локхийд Мартин съобщи за производствени затруднения, военният министър настоя закъснението да не оскъпява договора
НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият Произходът и типът на безпилотния апарат засега не са обявени, няма данни и за нанесени щети Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Великобритания преживя най-горещия си ден от началото на годината, силните ветрове разпалват огъня в испанската провинция Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3 Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника От 31 юли 2026 г. потребителите в ЕС получиха по-дълга гаранция, достъпни резервни части и специална онлайн платформа за сервизи. Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Започва подготовка за най-мащабното музикално събитие в историята на града Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Япония отново предяви претенции към спорните острови, а визитата на руския президент изостри десетилетния териториален спор Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украинският успех е значителен за конкретния сектор, но общият териториален баланс от началото на годината според DeepState все още остава в полза на Русия Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Случаят с 35-годишния мъж има пряка бургаска следа - само преди два месеца ГДБОП проведе в Бургас първата у нас акция срещу производство на т.нар. оръжия-призраци Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok The Sun разкрива новото лице на турския ъндърграунд - Далтън и конкурентните банди вербуват бедни тийнейджъри, пращат ги с автомати срещу мишени и разширяват влиянието си към туристически райони във Франция, Испания и Италия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори