''Страна на възможностите''. Москва кани българските IT-та да емигрират в Русия по улеснена процедура
Посочва се и че чуждестранен ИТ специалист, който работи в акредитирана ИТ компания, както и членове на семейството му, имат право да получат разрешение за пребиваване
Московското посолство в София предложи неустоима оферта за българските IT-специалисти - да емигрират в Русия по улеснена процедура заедно със семействата си.
Предложението е качено на фейсбук страницата на руската мисия у нас. Кампанията е под мотото "Русия - страна на възможностите".
От посолството уточняват, че чуждестранните ИТ-специалисти могат да сключат трудов договор или гражданско-правен договор за извършване на работа с организации, които работят в областта на информационните технологии, без издаване на разрешение за работа или патент.
Освен това работодателите, което трябва да са акредитирани ИТ компании, имат право да наемат такива служители без да получават разрешение за привличане и използване на служители.
Посочва се и че чуждестранен ИТ специалист, който работи в акредитирана ИТ компания, както и членове на семейството му, имат право да получат разрешение за пребиваване в Русия без краен срок и по улеснен начин.
Историята на опожарения Анхиало събира в Поморие три града от две държави
Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“, вижте часовете
Таня Христова за нощния шум край блок Здравец: Когато няма решение, всички сме потърпевши
Подробности за драмата с 3-годишното дете и крокодилите
Съдът вкара зад решетки жена, за която прецени, че лъже за изнасилване
Жестока съдба: Баща осакатен на пътя, минути по-късно друга катастрофа отне живота на 6-годишния му син
Познат на полицията нанесе брутален побой в центъра на София
Кошмар: Мъж падна от 12-ия етаж върху млада жена и я уби
Известна инфлуенсърка и гаджето ѝ намерени разстреляни
Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро
Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID
Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП

Новина! Шог! СПЕШНО!
Български IT-специалисти образуваха 5-километрова опашка пред руското посолство, за да възползват от предложението на РуZия.