×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дежавю! Пак обещават въздушни линейки, щели да правят хеликоптерни площадки в Русе и Бургас


Дежавю! Пак обещават въздушни линейки, щели да правят хеликоптерни площадки в Русе и Бургас
Здравният министър Асен Меджидиев се похвали с нов медицински проект в Бургас
21 Март 2023, Вторник, 09:28 ч.
Автор: Флагман.БГ

Услугата ще е безплатна, каза здравният министър Асен Меджидиев, но това много напомни на едно грандиозно събитие в Бургас, при което шумно откриха хеликоптерна площадка, а след два месеца тя отново бе паркинг

На 15 декември тази година ще имаме първия медицински хеликоптер. Това заяви в "Денят започва" по БНТ здравният министър Асен Меджидиев. Той обаче разкри, че ще бъдат взети още два на лизинг, за да може още през лятото България да има въздушни линейки.

Това обещание малко прилича на дежавю обаче. Защото в Бургас отдавна трябваше вече да кацат хеликоптери, които да транспортират спешни пациенти. Хеликоптерната площадка бе открита шумно и с големи овации точно преди 9 години, а само след няколко месеца отново стана паркинг.

Споразумението за покупка е сключено с италианската фирма "Леонардо". В следващите години поетапно ще получим и останалите пет хеликоптера. Една машина струва около 18 млн. евро, каза министърът.

Eксперимент! Спасиха работник с въздушната линейка, пострадал при зловещ производствен инцидент в Бургас (ВИДЕО)

Тази седмица се обявява обществена поръчка за два хеликоптера на лизинг, отново от Италия, които ще дойдат с екипажи и с техници.

"Надявам се в края на месец юли да имаме два работещи хеликоптера. Благодарение на това, че работим с Авиоотряд 28, ще ползваме пистите на Военновъздушните сили, които са изключително важни, защото подготовката за изграждането на хангари и площадки изисква по-дълъг процес", заяви д-р Меджидиев. 

Определен е националният координационен център в София, както и оперативните бази. Първите два хеликоптера през лятото ще кацат в базите в София и Долна Митрополия, работи се по изграждането на поне още три бази в страната.

Освен във вече посочените градове (София, Варна, Плевен, Пловдив и Ямбол), се очаква хеликоптерни площадки да бъдат изградени в Бургас, Русе, Добрич, Балчик, заяви министърът.

Обявени са местата за лекарите и екипите, които ще се обучават, паралелно започва обучението на пилоти и техници за хеликоптерите.

"Във ВМА ще се обучават медиците. Първоначално това ще са анестезиолози реаниматори и медицински сестри, като те задължително първо ще минат през катедрата по авиационна медицина на ВМА, за да се види дали са годни за летене, физическото им състояние. Ген. Мутафчийски дори изгражда макет на хеликоптер, на който ще се извършва обучението", каза той.

Тези медици, които ще летят с въздушните линейки, ще имат по-добро заплащане, защото ще работят в по-тежки условия, уверява д-р Меджидиев. Един лекар и една сестра ще трябва да дават поне 5-6 дежурства в месеца и се очаква да получават равностойността на заплатата си в лечебното заведение, където работят, уточни той.

"Помощта по въздух задължително ще бъде безплатна, всичко се поема от държавата и министерството на финансите е заделило средства, за да може тя да функционира", заяви Асен Меджидиев.

По думите му бюджетът за здравеопазване от изминалата година е добър и даде пример с увеличенията на заплатите в медицинския сектор. Заяви, че при изготвянето на новия бюджет се предвиждат повече средства за Здравната каса.

"Областните държавни болници ще се грижат за населението в местата, където няма лекари. Вече са осигурени екипите за отдалечените райони. В Бургас и в Добрич стартираха. В морския град пуснахме пилотно медицински проект, с който 1600 пункта имаме работещи. Наблюдавам с огромно удоволствие как възрастни жени се редят пред тях, за да направят връзка с областната болница в Бургас", добави той.

"Нашето правителство доказа, че може да се работи със спешна помощ по въздуха, защото за тези три месеца спасихме два човешки живота. Аз съм един от най-щастливите министри! Благодарение на помощта на колегите Демерджиев и Стоянов, както и на лекарите от Сливен, от Бургас, на д-р Христо Седерски, на д-р Пседерски и д-р Младенов от „Пирогов“ едно дете живее втори живот, както и една родилка“, каза още министърът.


В категории: Здраве


14
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Яростен критик на Путин разстрелян в Полша Яростен критик на Путин разстрелян в Полша 16/06/2026, Вторник 08:30 17
Тервел ИЛИЕВ Какво ще е времето на Черноморието на 16 юни Какво ще е времето на Черноморието на 16 юни 16/06/2026, Вторник 07:34 0
Михаил ДИМИТРОВ Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас 15/06/2026, Понеделник 23:17 0
Тервел ИЛИЕВ Как да направим перфектните бързи спагети Как да направим перфектните бързи спагети 15/06/2026, Понеделник 22:00 0
14
Коментара по темата
14.
Де жа вю
21.03.2023 12:26:31
3
5
Да ,Бойко обеща и излъга.Ама той редовно си ни лъже.
13.
Пари от мафията за ОПГ ПП/ДБ
21.03.2023 11:31:05
2
14
Лидери по дарения на тези избори отново са другарите от ПП и ДБ.
Даренията са в титаничен размер, в сравнение с всички други. Възнаграждения за греха и за отстраняване на Гешев, който диша във вратовете на олигарсите!Тропат с крачета по жълтите павета,няколко хюмнета! Адвокатчета без практика, адвокатчета лишени от права,интелектуалци без интелект, творци, на които никой не купува "творбите",същества с тъмно минало, продали се на забегнали престъпници! Паноптикум на човешки отрепки с мания за величие!
12.
▓▒░(°◡°)░▒▓
21.03.2023 11:25:49
15
55
Боко тиква е герой, с 300 крадне той.
11.
Повярвайте ми - доста тъпичко е...!
21.03.2023 11:12:56
0
1
Сигурен съм , че няма как да уважавате бракониерски играчи - наследници на партизаните - мандраджии от ДС, Комсомол, УБО, ОФ и БКП, които и преди 30 години и сега си направиха своя собствена - доста зле експлоатирана криминална държава, в която Вие сте никои и в която няма как да се кефите и да се чувствате добре, освен ако не сте комунист, или ченге, или сте с безкрайно ниски критерии за морал, култура, стандарт, гражданско общество и мислене.
Сигурен съм, че няма как да толерирате и подкрепяте алчните амбиции на доказано компрометирани ъндърграунд фигури, които дистанционно дирижират протеста, релаксирайки в Дубай и Белград и които - ако “изберете“ - моментално увисвате.
10.
Алчна гейберска мърша
21.03.2023 11:08:40
18
82
Единствената държава в ЕС която няма, дори макетата имат 2.
9.
ОПГ ПП/ДБ крадат с гъзовете си
21.03.2023 11:07:48
55
28
Киро и компания окрадоха парите отделени за магистрали, окрадоха едни 9 мрда за няколко дни, окрадоха и бъдещето на децата ни вземайки заеми,неизвестно за какво, назначиха Гвоздейков за началник на медицинските въртолети, но окрадоха парите за тях! Крадци и комисионери - шмекери!
Процесите и настроенията в държавата не са тъждествени с какофонията във фейсбук и мечтите на ПП/ДБ+деривати.Това, че някой привижда „пожара на бунта“,пребивавайки в собствения си „балон“ в социалните мрежи,не означава,че извън него бушува революционен подем.
8.
5
21.03.2023 11:04:28
0
7
Как само обещават преди избори само !!!! И след тях всичко се забравя в тая скапана държава !!!
7.
Що да откадне кинтите пък
21.03.2023 11:01:31
26
66
Днес въпросът отново е актуален, след като при обсъждането на държавния бюджет за 2021 г.,ГЕРБ и "Обединени патриоти" отхвърлиха предложението на БСП да се заделят 25 млн. лева за покупка на два медицински хеликоптера.
6.
Кокорко решил да избяга в Дубай
21.03.2023 10:44:18
61
44
На път за Дубай самолетът обаче се разбил на остров пълен с канибали. Зарадвали се канибалите на едрото и тяло , наслагали картофи в жаравата, заболи Кокорко на шиш и наредили на най-малкия от тях да върти шиша, ама много бавно, а останалите отишли за дърва. След час се връщат, а оня малкият върти шиша, ама яко набрал обороти и върти като електромер на ЧЕЗ!
- Що въртиш толко бързо бе? Нали ти казахме да е бавно, за да може да се опече равномерно че променкаджиите са много жилави.
- Е пааааа – оправдало се канибалчето – като въртим бавно тая бърка у жаравата и яде картофите!
5.
opalq
21.03.2023 10:43:19
0
7
ДО КОЛКОТО СИ СПОМНЯМ ПРЕДИ 100 ГОДИНИ КАТО СТРОИХА НОВИЯ КОРПУС ИМАШЕ ПЛАНИРАНА ПЛОЩАДКА, КОЯТО СТАНА ПАРКИНГ СЕГА.
4.
1 ПП/ДБ са Измекяри!!!
21.03.2023 10:37:12
73
47
Христо Бойкикев юрист без стаж без права!Всеки, отбелязал, че мятането на яйца и къртенето на жълти павета не е баш в синхрон с понятието “демократичен протест”, бе оплют, заклеймен, напсуван, посочен, отритнат и опищян. И всеки, дръзнал да признае публично, че не приема Христо Иванов и Атанас Атанасов за алтернатива на ГЕРБ, бе набеден за мракобесно задкулисие.
Новите лица в българската политика… онези, които ще ни спасяват. Леко обрулени, минали оттук, оттам, БКП,БСП, ПНРБ, Мултигруп, ДПС, но още годни да бъдат свежата кръв в родния парламентаризъм.
3.
До 2
21.03.2023 10:33:21
44
38
Не се притеснявай за педалите,тях ги видяхме. Шибаната тиква прибра 30 % от асфалта и напълни чекмеджето и пита за още. Там трябва да се притесняваш, че не е осъден още. Но неграмотни и заблудени телета като тебе има под път и над път.
2.
До 1
21.03.2023 10:12:58
86
50
Важното е,че Просто Киро ще прави нови терминали на пристанище Бургас,интересно къде,защото 90% от порта е дадена на концесия,но нищо,важното е да обещаем :) Ще има и карго летище в Равнец хахах Нещо подобно на линията до Македония!Абсолютен нъпак! Но виж,и той нищо не споменава за въздушни линейки!
1.
Амакактакабе
21.03.2023 09:59:36
45
89
Нали експерта от банкя каза, че "пантерите" вършат прекрасна работа и не ни трябват въздушни линейки. Нищо, че всички специалисти в областта заявиха, че говори лъжи...което е нормално за него.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тежка катастрофа в Бургас: Мотоциклетист е с опасност за живота след сблъсък на бул. „Захари Стоянов“ Тежка катастрофа в Бургас: Мотоциклетист е с опасност за живота след сблъсък на бул. „Захари Стоянов“ Мотористът се е движил неправомерно в буслента, Мерцедес го е връхлетял при престрояване Правителството представи нова система за следене на обществените поръчки Правителството представи нова система за следене на обществените поръчки Така всеки ще може да следи къде отиват парите държавата Без такси за куфар в самолета, ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в билета Без такси за куфар в самолета, ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в билета ЕС въвежда безплатен ръчен багаж и автоматични обезщетения при закъснение на полетите "Черноморец 1919" е отборът на Бургас, мястото му е в елита, но трябва да извървим стъпките правилно "Черноморец 1919" е отборът на Бургас, мястото му е в елита, но трябва да извървим стъпките правилно Нашите усилия са насочени към тази цел, но нека първо да сме напълно готови и като клуб Трансграничен аутобан заменя досегашната концепция за магистрала „Черно море“ Трансграничен аутобан заменя досегашната концепция за магистрала „Черно море“ Държавата поема проектирането и отчуждаването на мегапроекта, докато успоредно търси чуждестранен концесионер Яростен критик на Путин разстрелян в Полша Яростен критик на Путин разстрелян в Полша Междувременно Зеленски кани лидера на РФ на преговори в САЩ Дневен хороскоп за 16 юни 2026: Любов и късмет за Везните Дневен хороскоп за 16 юни 2026: Любов и късмет за Везните Ден на важни разговори, нови възможности и съдбовни срещи, в който интуицията и търпението ще помогнат на много от зодиите да постигнат желаното Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Такива животоспасяващи устройства вече има разположени на ключови места в града 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас Пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни, опитал се е да помогне Търсят парите на „Калашниците“, шефовете на бандата остават на свобода Търсят парите на „Калашниците“, шефовете на бандата остават на свобода Двама от 16-те задържани са оказвали натиск на свидетели, присъствали на катастрофата на „Челопешко шосе“
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори