Мъж хвърли коктейл „Молотов” по църква
По чудо няма пострадали, тъй като бутилката със запалимата течност не е попаднала в сградата
Грубо посегателство срещу църква във Варна. Мъж хвърли коктейл „Молотов” по фасадата на храм "Св. Прокопий Варненски”. За щастие няма пострадали, но вандалската проява породи вълна от реакции.
Вандалщината е извършена в 2 часа през нощта, а камера на магазин до храма е запечатала стореното. Съседите веднага извикали полиция.
„Веднага реагирахме, извършен е оглед на местопроизшествието. Образувано е досъдебно производство в условията на неотложност и в момента издирваме евентуалния извършител”, обясни ст. комисар Атанас Михов, директор на ОД на МВР-Варна.
Все още мотивите на деянието остават неясни, но всичко се е разминало на косъм от по-сериозни последствия, тъй като бутилката със запалимата течност не е попаднала в сградата на църквата.
В очакване извършителят да бъде задържан, реакцията на църквата не закъсня, съобщи NOVA.
„Когато човек с делата си потъмни божия образ в себе си, всичко може да се случи. Подобно действие напомня на една поговорка, която гласи „Простотията е по-лоша от кражба. Този човек, ако ни слуша в момента, нека направи нещо добро, нещо различно от това, което е сторил сега”, каза Варненският и Великопреславски митрополит Йоан.
Разследването по случая продължава.
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето

https://www.youtube.com/watch?v=s5s9OvEItNc