Путин се появи неочаквано в Крим
Днес се навършват 9 години от руската анексия на полуострова
Неочаквано в Севастопол в събота се появи президентът Владимир Путин, съобщи руският сайт "Новини от Крим". В Москва бяха планирани тържества послучай годишнината от анексирането на Крим, но бяха отменени от съображения за сигурност. Във видеото се вижда как губернаторът на Севастопол Развожаев показва на президента детски център.
"Президентът ни умее да изненадва...Всичко беше готово за видеоконференция и доклад на президента по специална връзка. А Владимир Владимирович взе, че дойде. Сам. Зад волана. Защото в такъв исторически ден президентът е винаги със Севастопол и севастополци", написа в Телеграм канала си Развожаев.
РБК отбелязва, че това е първата визита на Путин в Крим от ноември 2021 г., ако не се брои разходката му по взривения Кримски мост през декември 2022 г., пише вестник Сега.
На 18 март 2014 г. руският президент Путин подписа с кримските колаборанти "Договор за встъпване на република в Крим в Руската федерация". Международната общност не призна анексията на Крим, бяха наложени санкции срещу организаторите и участниците, припомня Nexta Live.
Преди 9 години Путин наруши Будапещенския меморандум и Договора за дружба, сътрудничество и партньорство, в които Русия признава териториалната цялост на Украйна и границите й от 1991 г.
Завладяването на полуострова от руски военни без опознавателни знаци с поддръжката на местни колаборанти беляза началото на необявената война между Русия и Украйна, която продължава вече 9 години.
В анексирането на Крим загинаха кримскотатарският активист Решат Аметов и украинският прапоршчик Сергей Кокурин. Те се смятат за първите жертви на руско-украинската война.
След емоционалното изпълнение на Purple Rain, какво вдъхновява победителя от "Две капки вода"
Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт
България се моли за Боби Михайлов
16-годишен ученик се самоуби
Бургаският държавен университет бе домакин на двудневен обучителен семинар по мажоретни дисциплини
Пожар в жилищен блок в Испания взе пет жертви
Представиха книгата „Буря в поле от макове и маргаритки” в Морското казино на Бургас
Кметове от страната се събраха в Бистрица в подкрепа на Самуил Попов след палежа
Българската "Снежанка" изпревари гръцката дзадзики и турската джаджък в класация
Димитър Ганев прогнозира: Парламентарни избори ще пренаредят политическата карта в страната
Левски вероятно се разминава с Хорхе Сегура защитникът е близо до ЦСКА 1948
