Снимаха шофьор на Lada със 181км/ч
Granta-та е поставила рекорд за нарушението
Интересна снимка, заедно с кратка информация се появи от руското министерство на транспорта. Местните власти споделиха, че са заловили шофьор на Lada Granta със скорост от 181км/ч при максимално разрешена скорост от 90км/ч на магистрала в страната.
Нарушението е рекордно и подобрява предходното „постижение“ дело на шофьор на Toyota Prius, който е успял да развие 178км/ч или с едва 3км/ч по-малко. Не се споменава каква точно е Lada-та или с кой мотор е оборудвана, но в серийна форма Granta се предлага с максимална мощност от 106 конски сили.
Властите заявиха, че при такава скорост е много лесно шофьорът да загуби контрол над превозното средство, което може да доведе до сериозен инцидент с фатален край. Не е ясно каква глоба ще получи водачът на руското возило, но предполагаме, че съвсем няма да е малка, имайки предвид, че нарушението е с два пъти над допустимата максимална скорост.
Ченгета опитаха да арестуват проститутка на работното й място, тя скочи на бой
Внимавайте с тях: 4 зодии, които отвръщат на удара по начин, който трудно се забравя
14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода
Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски
Приказен свят от пясък: Емблематичният фестивал в Бургас отваря врати с безплатен вход
Несебър събира красиви умове от 11 държави
Забравете за брашното: Направете тези сочни кюфтенца от тиквички с течен сос от топено сирене
Горска сватба за историята: Христо Пъдев и Цветина се взеха, Зомбори и Бабинова ги „венчаха“
Калин Врачански с опасни каскади в „Пиесата, която се обърка“
39-годишна украинка е издирвана за бомбения атентат срещу олигарх в Монако
Над 100 класически автомобила и мотоциклета от 7 държави пристигат за 19-ия Ретро парад в Бургас
Икебаната на косъм от смъртта след тежък инфаркт, вижте първите му думи от болницата
