Времето днес ще е слънчево, на места привечер ще вали
Прогноза за времето - събота, 18 март 2023 г.
През нощта облачността ще намалее и над по-голямата част от страната ще е предимно ясно, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Днес над Западна и Централна България ще е предимно слънчево.
Над източните райони облачността от изток отново ще се увеличи и привечер на отделни места ще има слаби превалявания от дъжд. Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и ще остане без съществена промяна. Минималните температури ще са между минус 2° и 3°, максималните - между 8° и 13°, в София минимална - около минус 2°, максимална - около 8°.
Над Черноморието облачността ще е по-често значителна. Привечер на отделни места ще превали слаб дъжд. Ще духа умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 8-9°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.
Над планините ще е предимно слънчево. След обяд над масивите от Източна България облачността ще е значителна и привечер на отделни места ще превали. Ще духа умерен, временно силен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 2°, на 2000 метра - около минус 3°.
В неделя над Западна България ще бъде предимно слънчево, над Източна ще има значителна ниска облачност.
В понеделник облачността ще е променлива, често намаляваща до предимно слънчево време. Ще духа слаб, в Дунавската равнина до умерен северозападен вятър. Затоплянето ще продължи и в понеделник преобладаващите максимални температури ще бъдат между 15° и 20°.
Президентът възлага на Андрей Гюров съставянето на кабинет
Има много поличби за 12 февруари
Облачно време по Черноморието, ще вали
12/02/2026, Четвъртък 07:33
0
Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026
Този момент от Милано Кортина остава в историята на българския спорт
Убийствени ветрове със скорост 250 километра в час удариха пристанищен град
Изровиха от гроба останките на красавицата Барбара, подозират, че е убита
След невероятния старт за българския биатлон - Катя Дафовска каза за Лорчето
Цените на зеленчуците хвърчат нагоре
ЕС одобри отпускането на 3,3 млрд. евро за отбраната на България
Леден душ за Локо Новосибирск и Мони Николов
Фатален инцидент с влак между гарите Бели извор и Враца, почина мъж
