×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай за първи път изстреля във формация два ултрадалечни изтребителя от шесто поколение
  • Цените на петрола скачат на фона на блокадата на Тръмп срещу Венецуела
  • Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ отново работи
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гълъб Донев: Няма опасност да изпаднем в дългова криза


Гълъб Донев: Няма опасност да изпаднем в дългова криза
Състоянието на финансите на държавата е стабилно, категоричен е служебният премиер Гълъб Донев
18 Март 2023, Събота, 10:10 ч.
Автор: Флагман.БГ

Премиерът каза за доклада на МФ като нормален и стандартен

Състоянието на финансите на държавата е стабилно. Няма опасност за валутния борд, няма опасност за курса лев-евро, няма опасност доходите и пенсиите да не се изплащат. Това коментира в интервю за NOVA служебният премиер Гълъб Донев.

„Няма опасност да изпаднем в дългова криза, защото служебното правителство прави всичко възможно. Повишаваме събираемостта, която за януари и февруари е с над милиард и 300 от тази на редовното правителство”, добави той. Относно доклада на Финансовото министерство, министър-председателят каза: „Това е един нормален доклад, който следва бюджетната процедура всяка година. В него няма нищо притеснително”, уточни Донев.

„Фалит на държавата е по-скоро заглавие, което излезе в медиите. В доклада никъде не се споменава такова нещо. Точно обратното - финансите на държавата са стабилни, благодарение на управлението на служебното правителство”, подчерта премиерът.

Във връзка с призивите за оставка на финансовия министър Росица Велкова, Донев обясни, че това не е въпрос, който стои на дневен ред.

„Тя е един професионалист, компетентен, който много добре води финансите на държавата”, е мнението му. С предложените от служебното правителство мерки, премиерът прогнозира, че в бюджета ще влязат около 6 млрд., които да покрият свръхдефицита, получен от „погрешните политики, приети от партиите в 47-ото и 48-ото Народно събрание”.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
25
Коментара
25
Коментара по темата
25.
Днес Греберските тролове са 36
18.03.2023 16:51:20
0
4
Или май са им дали по няколко евтини телефона. Да сте живи и здрави. Всички знаем до къде ни докара Бойко, просешка тояга и иска още - безсрамник. Колкото и да повтаряте, че Петков за 6 месеца е виновен за всичко, на всеки е ясно, че не сме мръднали от времето на Царя. И това е заради вас - нито една реформа!
24.
hhmmm
18.03.2023 16:09:16
0
6
Няма опастност, но защо тогава Велкова каза че хазната е на червено?!? Като няма опастност я ууволнете за да разберем! Не си спомням предишният министър да е казвал нещо подобно..
23.
1001
18.03.2023 14:40:18
1
3
А сега, за ваш'то добро настроение - оркестър "Шарлатаните" със солисти Ради Палячото Киро Жабата, Асо Мецата , Асен жартиерата, Ицо Сопола, Танас Гнома и Прокопиев шумкаря .
Ще изпълнят песен за кака Лена хищната хиена.
Уморени, променени с амбиции заредени в парламента искат да влязат пак.
В офисите на Бобокови, Божков, Дон Цеци, Nexo, натъкмени за комисионни огладнели.
Нощи омайни, купони безкрайни криптовалути пръскаха до зори.
На Лена обещаха и палати , заплати , имаше и кревати в чужбина не и се размина, блян и мечти, като хищна хиена устремена.
До фалит докараха държaвата в този час.
22.
samo4uvstvie
18.03.2023 13:20:55
3
2
Za 6 meseca gulub stana yastreb.
21.
до 18
18.03.2023 12:31:16
1
3
Забравяш други важни "инвестиции"! Направиха първата копка на завод за танкове в Бургас! И пак завърнал се след еничарско обучение, замилял за родината си, "инвеститор"!
20.
FTX
18.03.2023 12:26:04
2
6
"финансите на държавата са стабилни"

Мдаа, редовните изявления на институции пред фалит! При това се правят непосредствено пред него. Спокойно, стадо, ръбът на пропастта е на една крачка!
19.
ПП/ДБ слуги на мафията и NEXO
18.03.2023 12:17:21
3
20
Какво би станало, ако в Италия или в Германия, се види това, което българските граждани видяха в четвъртък, а именно - срастването, симбиозата на криминални авторитети, които навремето наричахме мутри, осъдени лица, лица, осъдени от Интерпол, лица, които наричат себе си "журналисти", "публични личности" и "публични организации", за които не бих използвал думите "партии". В тези държави най-вероятно би избухнало нещо с размерите на „Уотъргейт“. В България, за съжаление, на никой не му прави впечатление. За нас не е новина, че живеем в такава държава, че мафията се разраства, атакува държавните институции и хората живеят все по-зле по тази причина.
18.
Парапети,парапети и минети
18.03.2023 11:26:47
5
28
Какво стана с тия 602-ма чужди инвеститори, които напираха на границата да си дадат парите в България, защото Кики Промяната ги довел? Колко са им инвестициите и къде инвестираха? За инвеститорите „Джемкорп” и „Нексо” знаем.Кога излиза първият български електромобил от поточната линия?Колко ни се вдигна покупателната способност след управлението на Киретата?На 2 април обаче тя и всичките ѝ подобни циници, за които народът ни е просто „Ганя”, а те призвани да го грабят, ще разбере, че проблемът на бабата не са киселите млека, с които Ленка днес решила да се подиграе. Проблемът е, че докато млеката намаляваха, Ленка се разхождаше из Солун, Асенчо си играеше на енергиен бос, Кирчо беше цар на войната, Деничка обгрижваше фамилията, а вечер всички дружно се прибираха в МС за поредното весело кристално парти.
На бабата, дядото и внучето, Ленке, проблемът не са млеката, които изчезнаха от хладилниците, а тази блудкава кисела смес, която се намира в главите ви.
Но и на това иде края.
17.
Леви мерки,десни цели
18.03.2023 11:22:07
0
27
Това е "дървеното желязо" на Виденов,
повторено от ПП/ДБ/БСП!
Тези ПиПетки като ученици на Румен Гечев се изявяват. Той като вице фалира 19 банки, Асен пИдала като вице фалира България!
Василев е казал, че е готов да плати 250 млн. лв. глоба, но ще наруши закона със завода за батерии.
И декларацията с невярно съдържание на Петков също стои.
Както никой не е над закона, така никой не е над Конституцията.
16.
Хайде бе
18.03.2023 11:07:38
28
6
За 2 минути 9 плюса за "прогерберски" коментари и 11 минуса за "антигерберски"...
Как става тази работа ?
По същата тема, в друг сайт одобренията и неодобренията са сравнително равно разпределени !
15.
ГМО проект ППДБ
18.03.2023 11:05:11
2
28
В основата си стои една елементарна идея, или по-скоро светоусещане - всичко старо е лошо: старите идеи, старите партии, старите религии, старите държави, старите традиции, старите институции и старите порядки. Всичко младо (и западно) е добро: младите политици, младите порядки, младите институции, младите идеи , младите партии и, най-вече, младите експерименти. Младото няма нужда от старото. Младото трябва обезателно да изчегърта всичко старо, за да настане рай на Земята.
Нужна е доза исторически познания, за да се разбере защо тази формула е не просто погрешна, а опасна, и е коствала много както на света, така и конкретно на България.
14.
Който сее вятър, в момента жъне бури
18.03.2023 11:01:56
2
28
Кампанията ще е динамична, но нагласите са предопределени до голяма
степен. Това което ще е ключово според мен е промяната на технологията
на тези избори и връщането на хартиената бюлетина, което ще върне
обратно предполагам около 300-400 хил. избиратели пред урните. Това са
все избиратели, които да кажем няма да гласуват за "машинните партии".
Вероятно по-голямата част биха гласували за ГЕРБ и за ДПС
13.
До "Целта оправдава средствата"
18.03.2023 11:00:46
34
6
Есента на 2021 год, когато ПП поеха властта бългът беше 33 милиарда, когато април 2022 сдадоха властта беше 31 милиарда ...
Има официални данни, запознавайте се преди да драскате произволни цифри !
Дългът ни беше 21 милиарда в далечната 2017 год , а кой е бил на власт тогава , лесно се проверява !
12.
До 4
18.03.2023 10:57:56
3
37
Ей главоч и ти се правиш на голям разбирач ама народа доматите не ги яде с колчетата май и доматите ще ги гледа като деликатес. НАРОДА избира политиците и те са длъжни да работят за народа а не за себе си а тез последните не са политици а излязоха по големи мошенници от тиквата затова сме на този хал и май по лошо ще става
11.
пИдалите на Подмяната са мутрички
18.03.2023 10:56:21
4
37
Историята не знае, да чете също, български срича, на английски пелтечи, Конституцията гази, разхожда се пеша с три джипки и 15 гавази ?ППДБ, Киро И лена знаят от Google и Grindr как да се справят!!!
Планът за милиардите от Европа още ще се изпипва и наглася съобразно желанията на Прокопиев,Божков,Василев и останалите мафиоти, финансирали Метежа на Промяната!
10.
Българин
18.03.2023 10:54:56
2
33
А има ли опасност инфлацията да е 50% на година и парите да се обезценяват ден след ден??
9.
Целта оправдава средствата
18.03.2023 10:52:34
6
37
Крадат яко,лъжат, че някой им надува цените!!!
Към 31 януари дългът е 40 млрд лева, а преди управлението на ПП е бил 21 млрд. лева. Ако така вървим, за няколко години дългът ще нарасне до 70-80 млрд. лева
Промяната смята, че трябва да теглим заеми, да ги харчим и ще станем богати. Инфлацията била, защото хората забогатели, много купували, стоките свършвали и надували цените. Слушах го внимателно и нямаше нито една вярна цифра, нито едно вярно число.
8.
До "ПП са престъпници..."
18.03.2023 10:47:43
36
8
Ти сериозно ли вярваш на тези записи на прокуратурата, появили се незнайно от къде и обявени в подходящото време ?
Жалко, по писането и по постройката на изреченията ти си личи, че имаш общо образование и култура, но ако и ги използваш за по-широко и всеобхватно мислене, а не канализирано в една посока, ще бъде по-добре !
И наистина, тази промивка за изхарчените незнайно къде 9 милиарда за 9 дни вече стана тегава, и никой средно интелигентен човек вече не й вярва, но все още се намират клакьори !
7.
Киро гелосан и ухилен идиот
18.03.2023 10:45:35
6
36
Кирчо, не се надявай на щастлив край, няма как да повишиш цената на камъните и сопите!
Много мина, мъничко остана и ти като Жан ще отидеш в Канала, щото за Канада вече си персона нон грата, само се моли някой да не те осакати, защото и НСО не може да те спаси от Народната "лИбоФ"!!!
6.
Ситуацията е куролация
18.03.2023 10:42:42
8
36
С оглед на всички кризи, които разтърсват страната, мисля, че следващият министър-председател на България ще се казва Бойко Борисов.
5.
ПП лъжат като за световно!ФАКТ!
18.03.2023 10:40:08
12
40
ПП са извършили престъпление, гледат те в очите и казват – не, това не е така, знаейки много добре, че са го е извършили. И Настимир Ананиев с апломб на човек, който абсолютно не го интересува истината, дори не поляга усилия в отричането. Чисто и просто отрича. Дори не полага усилия да си даде сметка, че това отричане в тази ситуация изглежда нелепо. Това се получава, когато човек вътрешно е влязъл в дълбоко дефанзивен режим. Липсата на креативност издава това, че хората или се движат по някакви опорки и повтарят като папагали едно и също, или толкова дълбоко са поставени в клишето, че не могат да измислят някаква подробност, която да придаде малко по-различен смисъл на това, което казват. Няма как да повярват хората на един човек, който първо казваше, че ГЕРБ са виновни, а после – защо ГЕРБ не подкрепят втория мандат. Няма никаква логика – нито политическа, нито морална.
4.
До 1
18.03.2023 10:35:31
40
11
Е, стига де, 100 пъти ви го обясняваха този "Боков лаф", пуснат от "Славиту" , че от тези" 9 милиарда за 9 дни", 4 милиарда отидоха да погасят външен дълг , 2 милиарда за пенсионерите и 3 милиарда за плащанията в края на годината, които по правило са си по-високи!
Колко пъти още да ви го обясняват, дори и Славиту го разбра и млъкна по тази тема !
Колкото до Боко, той пък има да обяснява къде отидоха 16 милиарда външен дълг, който той си гласува и изтегли за има-няма 2 години!
И той обяснява, де, 4 милиарда за КТБ, 2 милиарда за Белене, 5 милиарда за асфалт и т,н,...
3.
вЕрвайте , вЕрвайте и пак вЕрвайте !
18.03.2023 10:33:46
3
38
Абе то и Жан Виденов до последно се изказваше бодро .
И се кълнеше едва ли не в брадата на Мохамед , че цената на долара е спекулативна , и утре всичко ще се оправи ...
Та така , докато я докарахме до 3 долара месечна заплата ...
2.
Ами ,Гълъбче,
18.03.2023 10:28:24
38
8
нека тази лелка да си води финансите на държавата, но не и позволявайте да плещи по телевизиите общи приказки, така всява паника !
Ако не сте го осъзнали това , значи и вие толкова струвате !
1.
ПП са престъпници,доказано от Радев дори
18.03.2023 10:24:14
11
36
Асен Василев още не е обяснил как, къде и за какво изхарчи 9 млрд. лева за 9 дни! Тоя лош сън с "Промяната" рано или късно ще свърши, но това, което има да теглим като държава и народ, тепърва предстои. За две години успяха да успят българите - ние и целият бизнес ще трябва да платим вересиите на Василев! Никой ли в тази държава не разбира, че ПП не могат да бъдат водачи на племето! Че държавата беше вкарана в много тежка криза във всички смисли и изражения на държавността. Че се прокарва и изпълнява план, и в това няма нищо конспиративно. Дебилната власт е опция за контрол! През дебилната власт се случиха много неща и още ще се случат, които други нормалномислещи партии не биха си и помислили да направят. От записите на прокуратурата става ясно, че ТРОЙКАТА от Харвард е считана за сбирка от ИДИОТИ дори от тези, които ги ползват за свои поръчки.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„В търсене на Коледа“ се оказа истински успех за бургаската аудитория „В търсене на Коледа“ се оказа истински успех за бургаската аудитория Концерт-спектакъл на Танцова школа „Diamond“ в партньорство с балетна школа „Електра“ - Варна плени публиката в НХК Бургас с автентичност и художествено майсторство Брюксел диктува: Фалитът на БДЖ идва през свалената БГ власт Брюксел диктува: Фалитът на БДЖ идва през свалената БГ власт Обичаната от управляващите „Юнион Ивкони“ бе наместена по релсите с протекциите на ЕС Уволниха директора на 138-о училище след скандала с камери в ученически тоалетни Уволниха директора на 138-о училище след скандала с камери в ученически тоалетни Александър Евтимов е отстранен от длъжност със заповед, издадена от началника на РУО София-град Елеонора Лилова Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си Той твърди, че действията срещу него са част от политически сценарий, целящ сплашване на неудобните кметове и овладяване на местната власт Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни Конституционният съдия подчерта, че липсата на ясни срокове в Конституцията оставя широко поле за политически маневри и отлага предсрочните избори Опасна игра с Бюджет 2026: Маневра на ГЕРБ предизвика протест, Борисов нарече ПП-ДБ хулигани Опасна игра с Бюджет 2026: Маневра на ГЕРБ предизвика протест, Борисов нарече ПП-ДБ хулигани Сблъсъкът между управляващи и опозиция прерасна в улично напрежение – протестът на ПП-ДБ остава СДВР: Записите от камерите в тоалетните на 138-мо училище са отивали право в телефона на директора СДВР: Записите от камерите в тоалетните на 138-мо училище са отивали право в телефона на директора Повдигнати са две обвинения - едното е за държане на специално техническо средство от длъжностно лице, а второто - за създаване на порнографски материали с непълнолетни Бургас ще закупи електромобил и зарядна станция за нуждите на социалните услуги Бургас ще закупи електромобил и зарядна станция за нуждите на социалните услуги Основната цел на мярката е да се намали енергийната зависимост и да се повиши оперативната устойчивост на социалните услуги чрез снабдяване с електрически превозни средства и зарядни станции Община Бургас стартира процедура по урегулиране на нова индустриална зона Община Бургас стартира процедура по урегулиране на нова индустриална зона Решението беше прието единодушно при неговото гласуване от Общинския съвет Болница "Селена", от която изчезнаха над 3 млн.лева: Съдействаме на разследването Болница "Селена", от която изчезнаха над 3 млн.лева: Съдействаме на разследването Болницата има интерес всички факти и обстоятелства да бъдат изяснени обективно, по законоустановения ред
Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването Холивудската звезда впечатлява с дисциплина и постоянство, като залага на силови тренировки вместо на краткосрочни диети Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти Разкритията идват в ключов момент за тима на Флик, който е начело в класирането, но се изправя пред вътрешно напрежение bTV обяви пълна програма за празниците – ето какво ще гледаме от Коледа до Нова година bTV обяви пълна програма за празниците – ето какво ще гледаме от Коледа до Нова година От Коледа до Нова година в студиото ще гостуват различни звездни и интересни гости Селин Дион е готова за нова глава в живота си Селин Дион е готова за нова глава в живота си По информация на близки до певицата, тя вече е започнала да излиза на срещи През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения Едното ще е видимо от Европа, а другото само от Южното полукълбо   Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Тя стана първата българка, постигнала този преход, и една от малкото жени в света с подобно постижение Хакери удариха любимия сайт на възрастните Хакери удариха любимия сайт на възрастните Pornhub е засегнат от огромен пробив в сигурността, след като хакери са откраднали данни и историята на търсенията на 200 милиона премиум потребители Над $100 милиона за леви екстремисти: защо САЩ обявиха европейски групировки за терористи Над $100 милиона за леви екстремисти: защо САЩ обявиха европейски групировки за терористи Американски разследвания разкриват мащабно финансиране, включително от външни донори, зад радикални леви организации в САЩ и Европа Доналд Тръмп обяви пълна блокада на санкционирани петролни танкери от Венецуела Доналд Тръмп обяви пълна блокада на санкционирани петролни танкери от Венецуела САЩ затягат санкциите срещу Каракас, докато петролните резерви на страната се превръщат в ключов геополитически залог Още седем страни със забрана за пътуване до САЩ Още седем страни със забрана за пътуване до САЩ САЩ налагат пълни и частични ограничения на още десетки държави в опит да засилят националната сигурност
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Тия пак вкараха крадливия бюджет Виц на деня Виц на деня На интервю за работа.
- Разкажете нещо за себе си?
- Категорично не! Тази работа ми е нужна!
Виц на деня Виц на деня Според проучванията:
- 80% от жените смятат задника си за дебел!
- 10% го смятат за много кльощав.
- Едва една на десет жени си го харесва и се радва, че се е омъжила за него...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Жените на истинските мъже са щастливи. Останалите са силни! "Моника Белучи
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори