РИОСВ-Бургас отбеляза Деня на рециклирането
Професионална гимназия по селско стопанство в град Карнобат започва събиране на пластмасови изделия
РИОСВ-Бургас проведе съвместни инициативи с училища в Бургас и Карнобат за отбелязване на Световния ден на рециклирането – 18 март.
Професионална гимназия по селско стопанство в град Карнобат започва събиране на пластмасови изделия и направа на контейнери, за да се изхвърлят на точно определени места събраните опаковки. Под ръководството на учителите по химия и опазване на околната среда инж. Тюркян Карамахмуд и физическо възпитание - Гергана Янушева, учениците изработиха табло – Атлас на пластмасата.
На 16 март, експерт от РИОСВ-Бургас изнесе открит урок на децата от група „Смехорани“ в детска градина „Ран Босилек“ под надслов: „Земята не се рециклира“. Децата гледаха и "Приказката за юначета с празни тумбачета", за да разберат как да събират разделно отпадъците.
Тази година денят се чества за четвъртити път с фокус върху рециклиращите герои - почитайки отделните хора, обществата и организациите, които задвижват промяната към по-устойчиво използване на ресурсите чрез рециклиране. С продължаващите глобални унищожения от пожари, наводнения и суши, светът има нужда да намалява въглеродните емисии, за да смекчи последиците от изменеието на климата.
Паста Карбонара: Оригинална италианска рецепта
Предлагат 10 милиона евро на сърбин, за да не се пенсионира
Кои зодии отмъщават най-жестоко при предателство
Млад мъж ще лежи в затвора за фатална катастрофа с АТВ
Кои зодии са сродни души: Идеалната половинка според астрологията
02/06/2026, Вторник 20:00
0
Гръмотевична буря удари голям роден град
Варненец е пребил почти до смърт 19-годишна
02/06/2026, Вторник 19:30
1
България затъва
Пухкави американски палачинки: Оригинална рецепта
Читател на Флагман.БГ сигнализира за мощна градушка в Шуменско
Шок в София: Мъж се закани да заколи жена си
Сампдория иска Хулио Веласкес за треньор

Другия пут бучнете и по едно дурво например !
Другия пут бучнете и по едно дурво например !