Районна прокуратура-Бургас събра на работна среща институциите, осъществяващи политика в областта на закрилата на детето
Целта на срещата бе да бъде подобрена организация в работата по между им
Районна прокуратура-Бургас бе домакин на работна среща с представители на институциите, осъществяващи държавната политика в областта на закрила на детето, участващи в механизма за работа и сътрудничество между институциите по случаи на деца, въвлечени в родителски конфликти.
Целта на срещата бе да бъде подобрена организация в работата по между им. Акцент по време разговорите бе поставен върху проблемите на малолетните и непълнолетните, които несъзнателно биват въвлечени в конфликти, породени от неразбирателство между родителите.
Представителите на институциите приеха да бъде увеличено провеждането на разпити с участието на прокурор от Районна прокуратура-Бургас в така наречената „синя стая“, което би довело до подобряване в качеството на разпитите, а това ще се отрази и на по-благоприятното развитие на случаите.
Участващите в срещата се договориха за засилване на работата по превенция срещу престъпността на непълнолетните. За тази цел ще бъдат увеличени съвместните лекции в училищата.
Срещите в различните учебни заведения ще бъдат провеждани на база предварително изготвен анализ, показващ коя възрастова група към какви противоправни деяния е склонна. Съответните теми и насоченост на лекциите ще бъде съобразена и с директорите на училищата.
Обсъдени бяха и проблемите, свързани с организацията, координацията, взаимодействието и информационния обмен между структурите. Представителите на социалните институции споделиха за получаването на заплахи, обиди и клевети, получавани от техни колеги по време на изпълнение на служебните им задължения. Прокурор Мария Маркова разясни правата на всеки служител и възможностите за сезиране на Районна прокуратура-Бургас.
75 процента от фалшивите банкноти в обращение са от 20 и 50 евро
10-годишно момче прочете 257 книги за година и стана Читател на годината
Симеон Дянков: Цените вече са вдигнати и няма да паднат след въвеждането на еврото
Навлизаме в "ледена" серия - времето ще е Сибирско
Бившият президент на Южна Корея Юн Сук Йол е осъден на 5 години затвор
От златния подиум до съдебната зала: Олимпийски шампион обвинен в изнасилване
Катастрофа край Бургас: Опел навлезе в насрещното и се удари челно с Форд
Сняг, мъгла и ремонтни дейности затрудняват трафика в цялата страна
Българи с красиви имена празнуват на 16 януари
Студ и сняг по Северното Черноморие
Трагедия в София - майка и двете й дъщери загинаха при пожар
Макрон предупреди: Русия промени правилата на играта - Европа трябва да отговори
