Трима АГ-специалисти, неонатолог и анестезиолог посрещат новия живот и се грижат за женското здраве в МБАЛ-Поморие
В отделението работят пет акушерки с дългогодишен опит, които са помогнали на стотици жени да станат майки
Трима акушер-гинеколози, неонатолог и анестезиолог посрещат новия живот и се грижат за женското здраве в Акушеро- гинекологичното отделение в „МБАЛ Поморие“ ЕООД .
В отделението работят пет акушерки с дългогодишен опит, които са помогнали на стотици жени да станат майки и да посрещнат живи и здрави рожбите си.
През последната една година трима изявени лекари избраха да работят и да се развиват в отделението, което е изключителна гордост за ръководството на болницата. За да има повече успешни раждания, профилактика и грижа за женското здраве, заедно с д-р Матей Попов и д-р Иван Илиев вече работят и акушер- гинекологът д-р Илко Славейков, неонатологът д-р Цветелина Гечевска и анестезиологът д-р Филип Митев, чиято втора специалност е „Акушерство и гинекология“. Всички те са специалисти с дълъг професионален опит и постижения.
Това дава възможност за пациентите да бъде осигурена непрекъсната, денонощна лекарска грижа. Дори някои от специалистите да отсъства, в отделението винаги има лекар, който да извърши преглед, да приеме пациент, да назначи лечение или да извърши манипулация.
Отделението разполага и с модерна апаратура за диагностика и лечение на жените.
Лекарите проследяват състоянието на пациентките по време на бременност или след интервенция със съвременни ехографи и монитори.
В Акушеро-гинекологичното отделение на „МБАЛ Поморие“ ЕООД от няколко години се използва модерен хистероскоп, който дава възможност за детайлно и широкоспектърно изследване на вътрешността на матката с помощта видеоендоскопска техника. Този апарат позволява с една манипулация да се съчетаят диагностика и лечение.
Хистероскопът е закупен със средства, осигурени от Община Поморие, а с такава специализирана апаратура все още разполагат малко болници в страната.
На много добро ниво са и санитарно-битовите условия, нещо изключително важно за комфорта на пациентите, за което се грижат изключително трудолюбивите санитари, които са част от екипа на отделението.
По идея на неонатолога д-р Цветелина Гечевска, съвсем скоро в отделението предстои да се организира и училище за родители. Целта е по този начин бъдещите майки и бащи да получат максимално много знания и умения, свързани с грижата за новороденото.
Като допълнение, екипът планира да организира и Ден на отворените врати, по време на който бъдещите родители ще могат да разгледат отделението, битовите условия в него, както и да се запознаят със специалистите, които работят тук.
Бомбен атентат в Техеран, трима са ранени
Иън Маккелън и Илайджа Ууд се завръщат в новия филм по "Властелинът на пръстените"
Португалия се обяви против обща евроармия, залага на НАТО
Сергей Лавров: Русия е готова да продължи преговорите за Украйна
Братът на Малена: Сигурен съм, че сестра ми ще се завърне по-силна!
288 души са арестувани досега за търговия с гласове
"Зелен Несебър" - бранд за екологични политики на общината
Маджар спира държавните медии в Унгария
Вотът в Турция: Как ще гласуват българите там?
Травмите при падане от тротинетка са близки до тези с мотор
Почина Олга Петрова
Вървим към 2 евро за литър дизел, цената на горивата не е достигнала своя пик

Когато плащам данъците си ,.. а те не са малко , се надявам да се плащат заплати на Хора като тези от АГ- Поморие !!!!
И ще се чувствам ощетен , ако от моите платени данъци плащат на индивиди като теб ! ЗАСРАМИ СЕ !
Не ми отговаряй !
Пожелаваме му да е жив и здрав и много щастлив !
Най-добрият човек ,който съм срещал!
Да е жив и здрав, защото такива Хора са огромна рядкост.
Дано болницата просъществува, защото за съжаление изгледите не са такива.
Пиарите на общината да спрат да залъгват гражданите.
Благодаря!