×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ-СДС откри предизборната си шатра в Бургас с амбиция да върне стабилността в държавата след 2 април


ГЕРБ-СДС откри предизборната си шатра в Бургас с амбиция да върне стабилността в държавата след 2 април
Всички видяха какво се случва, когато не сме в управлението - пълен хаос, категоричен е областният координатор на ГЕРБ в Бургас
15 Март 2023, Сряда, 14:21 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Коалицията ще води открита и позитивна кампания, но няма да спести критики към предходните управляващи

Убедени сме, че след 2 април ще имаме правителство с мандат на ГЕРБ-СДС. Това е необходимо, за да осигурим стабилност в държавата. Всички видяха какво се случва, когато не сме в управлението. Това каза областният координатор на ГЕРБ в Бургас Иван Алексиев. Той заедно с кандидатите от листата за 2 МИР-Бургас откриха предизборната шатра, която се намира до Часовника. Такава има и на пл. "Тройката".

На откритите приемни бургазлии ще могат да се запознаят с предизборната платформа на ГЕРБ-СДС, да разговарят с кандидат-депутатите, да им представят своите идеи и въпроси.

Иван Алексиев заяви, че, както винаги, ще водят позитивна кампания, но няма да спестят критики и ще покажат всички неуредици, пропуски на предходното управление. 

„Последните 2 години отново за всичко сме виновни ние от ГЕРБ, но реалността е, че ние сме в опозиция и не управляваме. Трябва ни стабилност, за да може хората да живеят спокойно. Но с всеки ден се изненадваме от глупостите на правителството на ПП. Символичният протест от вчера на рибарите по Южното Черноморие – заповедта, която е издадена и която забранява риболова на дребномащабните рибари с лодки от 6 до 10 метра в 2-километровата зона с мрежи, означава, че целият поминък загива. Но никой не казва кога е издадена тази заповед. Всяка година се издава такава, но за 2023 г. няма. Последната е от февруари 2022 г., подписана от министъра на земеделието Иван Иванов – от квотата на БСП  в редовното правителство на „Продължаваме промяната”. Виждате ли за какъв цинизъм става въпрос? БСП мисли за хората, а в същото време министърът на БСП подписва заповед, с която обрича всички рибари – от Резово до Дуранкулак – на смърт. Над 2-километровата зона е опасно. В същото време казват, че ние сме виновни за всичко. А ПП, отново с най-голям цинизъм, разсипват поредния поминък по българското Черноморие. Същото е с туризма. Веднага давам пример – Летище Бургас. Правим толкова срещи с „Фрапорт”, а накрая само усмивки, обещания и нищо. Летище Бургас не работи. Туризмът не се развива. А като разсипят сектора, рибарството, на нас какво ни остава в Бургаски регион? Нищо“, категоричен е Иван Алексиев. 

 

На 17 март, петък той ще присъства на Комитет по наблюдение по морско дело и рибарство, където ще се разглеждат проблемите с развитието на дребномащабния риболов в новия програмен период. Там Иван Алексиев ще представи заповедта. 

„Ще ги питам как виждат развитието на дребномащабния риболов и изграждане на лодкостоянки и пристанища, като в същото време ПП забрани риболова в 2-километровата зона. Къде е корупцията и кой прави корупция? Точно ПП. Забраняват риболова, а в същото време привличат пари по морско дело и рибарство. Къде ще отидат тези пари? Ще ги откраднат. Кирил Петков и Асен Василев са целяли това – да откраднат едни пари по европейските програми, но да твърдят, че ГЕРБ са ги откраднали. Едно крадливо и корумпирано управление на ПП, което се доказва с факти“, каза още областният координатор на ГЕРБ.

Иван Алексиев подчерта още, че според предварителните анализи туристическият сезон ще е добър, но при тази несигурност в държавата може и положителните прогнози да не се сбъднат.

Думите му бяха подкрепени и от втория в листата Любен Дилов, който заяви, че срещу коалиция ГЕРБ-СДС има яростна съпротива.

„Даваме си сметка, че сме изправени пред един „Отечествен фронт“, който се е сформирал, за да се сражава срещу нас на тези избори. Гледаме с усмивка на това, защото вече ги видяхме в Парламента. Наясно сме колко и какво могат. Наясно сме, че противоречията между тях са много повече от това, което ги събира. Нашата задача е да победим на тези избори и да направим правителство, което да стабилизира държавата в един много тежък момент.“, посочи Дилов.

Той подчерта, че ГЕРБ-СДС се опитва да подпомага местните власти, защото, за да се случват хубави неща в общините и кметовете да работят спокойно, трябва да има стабилна държава. От своя страна Андрей Рунчев – който е кандидат за народен представител от листата на ГЕРБ-СДС и депутат от 48-то Народно събрание – обясни, че при срещите с хората основният въпрос е кога ще спре обедняването на народа.




Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
Тервел ИЛИЕВ Защо котките следват стопаните си навсякъде Защо котките следват стопаните си навсякъде 10/01/2026, Събота 20:26 2
България Всички новини
Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор „Тюркийе тудей“ пише, че полицията е действала по сигнал, че актьорът Джан Яман взема наркотици. Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки Организирана престъпна мрежа използва сайтове и социални мрежи за разпространение на неистински пари Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава "След 20 години като премиер съм готов за тази задача повече от всякога", каза Орбан EVN, вие сериозни ли сте? Още колко пъти ще трябва да останем без ток EVN, вие сериозни ли сте? Още колко пъти ще трябва да останем без ток Бесни жители вече не издържат на постоянните прекъсвания в бургаски квартал Най-добре платените професии в България през 2025 г. Най-добре платените професии в България през 2025 г. IT секторът и управленските позиции водят по заплащане - данни от местни и международни анализи Борисов: Убеден съм, че ГЕРБ ще бъде първа политическа сила на следващите избори Борисов: Убеден съм, че ГЕРБ ще бъде първа политическа сила на следващите избори Лидерът на ГЕРБ подчерта ролята на партията му в процеса на интеграция в Европа Защо котките следват стопаните си навсякъде Защо котките следват стопаните си навсякъде Експертите разкриват неочаквани причини Снеговалежи в Смолянско създават зимна обстановка по проходите Снеговалежи в Смолянско създават зимна обстановка по проходите Снежната покривка достигна до 15 см по ключови планински маршрути и движението се регулира Научно потвърдена тайна за по-тънка талия и ползите за здравето Научно потвърдена тайна за по-тънка талия и ползите за здравето Проучване обяснява ключовите фактори за намаляване на коремните мазнини и риска от хронични заболявания Познахте ли я? Днес тя е най-популярната и обичана бургазлийка Познахте ли я? Днес тя е най-популярната и обичана бургазлийка За нейния РД днес публицистът Любомир Перчемлиев припомня интервю по бургаската телевизия Канал 0
Това ще са най-търсените професии през 2025 година Това ще са най-търсените професии през 2025 година Най-голям дял от заявените нужди са за квалифицирани работници – над 128 000 души със съответна професионална подготовка Иран гледа към свободата, както никога досега, каза Тръмп Иран гледа към свободата, както никога досега, каза Тръмп Иранските власти показаха днес, че ще прибегнат до по-твърди мерки при потушаването на едни от най-големите антиправителствени протести в страната Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му Съпругата на актьора сподели мотивацията си в книга и се ангажира да подкрепя други семейства, засегнати от деменция Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп Воденият от него шестодивизионен Макълсфийлд сътвори истинска сензация, отстранявайки настоящия носител на трофея Кристъл Палас От акция на ICE до икона на улицата: как се раждат фалшивите мъченици От акция на ICE до икона на улицата: как се раждат фалшивите мъченици Нещо напълно неразбираемо за нашите ширини, но в Щатите, което е разписано и в законите им, служителите на реда (полицаи и федерални агенти) може законно да използват смъртоносна сила, включително да прострелят нападател, ако преценят, че съществува непосредствена заплаха за техния живот Всеки пети германец се е замислял да емигрира Всеки пети германец се е замислял да емигрира Едва 2% обаче посочват, че вече имат конкретни планове за напускането на държавата Кървава нощ в Техеран: Над 200 убити при стрелба по протестиращи Кървава нощ в Техеран: Над 200 убити при стрелба по протестиращи Доналд Тръмп предупреди, че САЩ "ще ударят много силно", ако има жертви сред мирното население ОАЕ спряха финансирането за студенти във Великобритания заради риск от ислямистка радикализация ОАЕ спряха финансирането за студенти във Великобритания заради риск от ислямистка радикализация Абу Даби изключи британските университети от списъка с одобрени за държавни стипендии, позовавайки се на опасения, свързани с „Мюсюлмански братя“ и програмата Prevent Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Дядо Анко живееше във врачанското село Косталево и до края на дните си
Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Корпулентни фигури дебнат от тъмното и управляват процесите Виц на деня Виц на деня - Ти си първата жена с която вечерям, откакто жена ми ме напусна.
- О, колко мило, кога се разделихте?
- Сутринта.
Виц на деня Виц на деня - Днешно време младите нямат никакъв морал. Прегръщат се, целуват се, разголват се - ужас!
- А ние навремето - срещнеш Пешо зад дувара, па го хванеш за дюкяна, па срам, срам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяка загорела манджа стои жена с телефон, а зад всяка загорела жена стои мъж с телефон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори