Зеленски уволни трима областни управители
Не беше посочена причина за промените
Украинският президент Володимир Зеленски освободи от длъжност трима областни управители, включително ръководителя на Луганска област, предаде Ройтерс.
Не беше посочена причина за промените, обявени в приложението за съобщения в "Телеграм" от представителя на правителството в парламента.
Областният управител на Луганск Сергий Гайдай често коментираше боевете в намиращия се в североизточната част на страната район, граничещ с Русия. Според съобщения в медиите той ще бъде назначен за посланик на Украйна в Казахстан.
Украинският президент освободи също управителите на Одеска област на Черно море и Хмелницка област в западната част на страната.
източник: БТА
Гладене у дома - практични трикове
След пороите: Издирват 55-годишен мъж в Севлиево
С какво да се подслаждаме кафето - трима диетолози са категорични в отговора си
Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен
Дневен хороскоп за 24 май 2026: Овенът да си обуздае апетита, а Везните да не си правят планове днес
Селфи едва не доведе до фатален край с ученик, повлечен от Янтра
Георги Колевичин покори Еверест
Пече се огромна сензация на Световното по хокей
Пица на тиган - лесна рецепта
Оптимизъм във ФК "Черноморец 1919" и лют екшън в Перник на финала на Втора лига
САЩ с нови нови правила за издаването на "Зелени карти"
Гладене у дома - практични трикове
23/05/2026, Събота 20:20
0
Съдът с решение за шофьора на Кирил Петков от жестоката катастрофа край морето
