×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Иран отрече да е затворил Ормузкия проток
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стоян Стоянов от БСП – училищният директор, който ще се бори за подобряване на образователната система


Стоян Стоянов от БСП – училищният директор, който ще се бори за подобряване на образователната система
Социалистът е на мнение, че трябва да има справедливост и толерантност в обществото, винаги е изповядвал левия модел на управление
13 Март 2023, Понеделник, 17:21 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Той е част от листата на БСП за България за 2 МИР-Бургас

Има хора, за които образованието не е просветна сфера, а лична кауза. Такъв човек е кандидатът на БСП за България от листата за 2 МИР-Бургас Стоян Стоянов. Има много битки, които той ще води, ако стане част от 49-ото Народно събрание, но подобряване условията в просветата е най-голямата от тях. 

Стоян Стоянов е на 60 години от Бургас. Женен с две деца и двама внуци. В родния си град завършва Английската гимназия, а после следва „Българска филология“ във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“. През 2019 година придобива научната степен „доктор по филология“ в Института по литература към Българската академия на науките. Пише първата си поема, когато е на 13 години. И тогава разбира, че това е неговото призвание. Издал е общо 11 книги, като последната е на пазара от съвсем скоро. Член е на Съюза на българските писатели от 2015 година.

Преподавал е „Антична и западна европейска литература“ в Бургаския свободен университет. Три години води предаване за култура, образование и религия „Без маска“ по Телевизия СКАТ. А от седем години е директор на ОУ „Васил Левски“ в несебърското село Тънково. 

Именно образованието и културата ще са неговите каузи в 49-ото Народно събрание. Според него има много неща, които трябва да се регулират, като едно от тях са учебниците – да са еднакви за всички ученици, а не няколко варианта, както е в момента. 

Стоян Стоянов бе водещ на предаването "Без маска" по ТВ СКАТ

Училищният директор смята още, че учителите нямат никакви права, не са защитавани от системата, а през последните години все повече са унижавани от родители и ученици. 

„Децата в момента трябва да се възпитават не само от учители, но и родителите трява да влязат в ролата си на възпитатели, а не само да ги разглезват. Много ми е болно как никой не защитава учителите. Учениците се държат лошо, плетат интриги, дори се стига до уволнения на учители, нещата са много сложни. Аз винаги съм се стремил да бъда обективен. Децата ме обичат, но същевременно пазя авторитета на колегите си. Нужни са много реформи в образователната система. За съжаление няма последователност, всеки нов министър запова от А и Б“, споделя пред Флагман.бг Стоянов. 

Стоян Стоянов е член на общинската структура на БСП от 2014 година. През 1987 г., когато е студент във Велико Търново, става част от БКП. Изповядва левия модел на управление. 

Той горд дядо и обича да прекарва време с внуците си

„Винаги съм апелирал за социална справедливост в обществото и да има толерантност между хората, да няма репресии и дискриминация. Особено като директор ми се налага да бъда такъв на деца от различни етноси. Не съм любител на агресията и войната, трябва да има справедлив и мирен свят. Не ми харесва това, което се случва в обществото. Всеки народ трябва да има историческа памет, уважение към предците“, признава той.

Политикът смята, че в обществото трябва да има представители на целия политически спектър, за да има баланс. 

Извън работата и политиката Стоянов обича да гледа филми, да спортува, да обикаля из страната, да посети културно-историческите места, да чете и да пише книги. 

„Опитвам се да се образовам постоянно. Това ми остава най-голямото хоби. Едно от нещата, с които се гордея, е, че успяхме да издадем творчеството на големия Петко Росен. Докато водех предаването по ТВ СКАТ, направихме специално издание във връзка с рождението на писателя. Гостува ми неговият внук инж. Петко Чорбаджиев. След време той ми представи 20 тетрадки ръкописи на Петко Росен, които не бяха издадени, вестници с негови литературни критики, написани между 1923-1943 г. За да не бъдат унищожени някой ден, решихме да ги издадем. Получихме подкрепа от Община Бургас, в лицето на кмета Димитър Николов и Йорданка Ананиева. Администрацията финансира тази инициатива“, разказа Стоянов.
 






Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
Светлозария КИДЕРОВА Това е вашата високопротеинова закуска за 10 минути Това е вашата високопротеинова закуска за 10 минути 07/03/2026, Събота 08:19 1
Тервел ИЛИЕВ ВИП: Илиана Раева блесна с чанта за 5 000 ВИП: Илиана Раева блесна с чанта за 5 000 06/03/2026, Петък 21:33 6
Тервел ИЛИЕВ Коя е най-упоритата зодия Коя е най-упоритата зодия 06/03/2026, Петък 20:21 0
България Всички новини
НАП ще има нов директор, Милена Кръстанова поема ръководството от 9 март НАП ще има нов директор, Милена Кръстанова поема ръководството от 9 март Кръстева сменя Христо Марков на ключовия пост Техеран обяви дали България им е враг Техеран обяви дали България им е враг „Всичките ни усилия са в посоката на задълбочаване на приятелството ни с България. Мога да кажа, че дори най-малко зрънце от иранския народ не мисли враждебно за българите“, заяви Ирваш На 7 март почитаме светите мъченици Василий, Ефрем и Капитон,  не пипайте никаква работа На 7 март почитаме светите мъченици Василий, Ефрем и Капитон, не пипайте никаква работа Народните вярвания съветват днес да се избягва тежка работа и да се отправят молитви за здраве Това е вашата високопротеинова закуска за 10 минути Това е вашата високопротеинова закуска за 10 минути Вкусна и лесна за приготвяне Днес слънцето вдига градусите до 18 Днес слънцето вдига градусите до 18 И в планините и по морето лъчите ще ни галят В ж.к. "Меден рудник" апартаментите вече струват 165 хил. евро, а в центъра - 450-500 хил. евро В ж.к. "Меден рудник" апартаментите вече струват 165 хил. евро, а в центъра - 450-500 хил. евро Осезаем ръст и на пазара на наемите, няма по-ниска цена от  От първо лице: Сутринта, в която придошлата вълна помете село Бисер От първо лице: Сутринта, в която придошлата вълна помете село Бисер Една история от първо лице за дядо Йордан и баба Ирина Адвокат: Защо мълчат за „Осемте джуджета“, а цялото разследване за Петрохан е в парламента? Адвокат: Защо мълчат за „Осемте джуджета“, а цялото разследване за Петрохан е в парламента? Изборите ще се провалят, ако МВР не използва агентурния си апарат, каза пък бившият заместник-градски прокурор на София  Системата за управление на риска от наводнения в Бургас е една от най-модерните у нас (СНИМКИ/ВИДЕО) Системата за управление на риска от наводнения в Бургас е една от най-модерните у нас (СНИМКИ/ВИДЕО) В контролната зала 24 часа в денонощието се следят количеството на валежите, реките, язовирите и още редица показатели, които дават възможност за бърза реакция при опасност от наводнения Проф. Димитър Недялков: Светът е в глобална война, ескалацията надмина Карибската криза Проф. Димитър Недялков: Светът е в глобална война, ескалацията надмина Карибската криза Тя ще достигне своите пикове в края на 2027-2028, прогнозира полковникът      
САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел Оръжието ще бъде включено във войната За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика Документът на Международната агенция за атомна енергия предупреждава за риск за ядрената безопасност Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Американските медии твърдят, че Китай тихомълком помага на ислямската република, търси се виновен за превръщането на блицкрига във военна операция Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Бургаският народен представител бе на работно посещение в Албания Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Певицата говори открито за здравето си и пътя към правилното лечение Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници САЩ и Обединените арабски емирства са действали като посредници Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според публикации в западни издания Кремъл е предоставил данни за американски военни активи в Близкия изток Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Русия и Украйна размениха по 300 военнопленници с посредничеството на САЩ и ОАЕ Освободените руски военнослужещи са прехвърлени в Беларус за медицинска помощ преди завръщането им в Русия Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат Схемата е насочена към около 150 семейства, живеещи в жилища, финансирани от данъкоплатците, а Министерството на вътрешните работи изчислява, че може да спести 20 милиона британски лири БФС ще има нов конгрес след дни, но Гонзо е бетониран БФС ще има нов конгрес след дни, но Гонзо е бетониран Няма да има избор на ръководство, а само отчет на настоящото управление
Олга Курносова, руски опозиционер Олга Курносова, руски опозиционер Ликвидацията на Путин е напълно изпълнима задача. Иран като репетиция за Русия? Виц на деня Виц на деня Чък Норис пита дете:
- На колко години си?
- На 11.
- Аз на твоите години бях на 12.
Виц на деня Виц на деня Любопитно!
Знаете ли, че думата "х*йня" има около 20 синонима! А всеки майстор знае поне 420 детайла с такова име...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българи показали на китайците как се прави шапка от вестник, а те на другия ден направили и обувки, и джапанки...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори