×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честваме паметта на свети Амфилохий Иконийски и на свети Александър Невски
  • ОИК-Варна отложи решението за мандата на Благомир Коцев за друг ден
  • Циклонът „Фина“ остави хиляди австралийци без ток
  • Сняг заваля на Витоша
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Един глас на предстоящите избори струва минимум 150 лв., твърди дилър


Един глас на предстоящите избори струва минимум 150 лв., твърди дилър
При ниска избирателна активност купеният вот ще окаже осезаема разлика
11 Март 2023, Събота, 12:00 ч.
Автор: Флагман

До крайния избирател обаче стигат само 50 лева

Дилър на гласове разказва схемата за търговия с вот у нас - от най-ниското до най-високото стъпало. Той е на върха на пирамидата в купуването на гласове от 20 години и не е пропускал избори. 

По думите му един глас на предстоящите избори на 2 април струва минимум 150 лв. 

„Говорим за първа ръка и оттам надолу започва всеки по веригата да си отделя някакви пари. Образно казано, мисля, че до обикновения човек ще стигнат 50 лева в най-добрия случай. Това си е пирамида. Един или два дни преди изборите минават и им се дават парите и чакаме резултати“, казва дилърът на гласове пред bTV.

„Босът си е бос, под него има примерно десетина души, които отговарят за някакъв район или улица. Те са длъжни преди това да минат, да видят колко хора има, кой има право на глас, записват си ги, и докладват. От тази улица можем да изкараме толкова хора, дават им се парите“, разкрива още мъжът. 

Как разбираш дали човекът е гласувал за тях?

„Броиш в секцията. Знаеш, че от улица Х трябва да излязат примерно 20 гласа, те не излизат еди колко си. Усеща се и не му се плаща, това е", казва той. 

Предаването на парите от партиите към босовете става с подставени лица, разкрива източникът ни.

„Един политик никога няма да отиде директно да даде пари, който и да е той. Има навсякъде изпълнител, подизпълнител и на подизпълнителя - подизпълнител". 

Казва, че подготовката вече е в ход.

„Това беше целта - да се върне хартиената бюлетина, защото с хартиената бюлетина всеки един може, когато му напишеш на едно картонче номера на партията и преференция, да я попълни“, казва още дилърът на гласове.  

Според него полицията по места знае кои са босовете и тарторите.

„При положение, че няма жалба за купуване на гласове, нищо не могат да направят. Могат единствено по закона за МВР за 24 часа да ги задържат. Това е, профилактично, както в момента  се провеждат повечето акции". 

По думите му акциите не могат да уплашат т. нар. босове. Казва, че избори се правят с пари и купуването на гласове никога няма да спре. 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
9
Коментара
Флагман.БГ Грешки, които допускаме с кърпите за баня Грешки, които допускаме с кърпите за баня 23/11/2025, Неделя 21:59 0
Флагман.БГ Роклята – същата, а мъжът  друг Роклята – същата, а мъжът  друг 23/11/2025, Неделя 20:40 0
9
Коментара по темата
9.
Фондация "Костя Копейкин"
11.03.2023 20:34:42
0
2
Прави ли ви впечатление, че копейките на гагауза простя не коментират статии за Д(п)С.
ПроZтя веднъж не се е изказал критично срещу Доган или Пеевски, ползва безплатно автобуси на Д(п)С, правят митинги заедно .... както казва секретарката на Доган, Карадаъ , възраждане за ДПС
8.
XX
11.03.2023 15:45:11
8
1
По-добре сега кеш, отколкото европейски лъжи за някакво бъдеще!
7.
Някой
11.03.2023 15:36:39
2
6
Дилъра хубаво си каза че затова върнаха хартиената бюлетина, но боковите поклонници не разбират какво значи това. Пак циганите ще избират вместо българите. Честити ни бойко и доган.
6.
под 300-350 надали има гласове
11.03.2023 15:15:20
1
3
Тоя дето говори е дребна риба и пак му дават по 150-200лв на глас. А някои взимат поне по 500, защото са по-високо във веригата
5.
Ако ми ги донесат
11.03.2023 14:33:17
2
2
вкъщи, на крака, може и да си вдигна пръста...
4.
Баси скъпотията
11.03.2023 13:39:20
5
27
Друго си беше с вълшебната флашка!
Как ще манипулираме мадуровките, като ще се броят разписките?
ПП и ДБ са в потрес, няма флашки, няма парламент :)))))
3.
колко?
11.03.2023 13:24:25
1
11
150лв? То само за хляб за месеца не стигат. Има ли още бунаци да се продават за тези пари? Освен курвите де.
2.
1234
11.03.2023 12:47:47
0
1
Za bejancite glasuvaite
Te sa po adekvatni ot troina koalicia ot 1989g
1.
Гроб+дпс+бсп=грабеж!
11.03.2023 12:27:57
33
18
„Това беше целта - да се върне хартиената бюлетина, защото с хартиената бюлетина всеки един може, когато му напишеш на едно картонче номера на партията и преференция, да я попълни“, казва още дилърът на гласове.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Грешки, които допускаме с кърпите за баня Грешки, които допускаме с кърпите за баня Ето къде не бива да ги държим Ето защо Папи Ханс подари последната си песен на Деси Слава Ето защо Папи Ханс подари последната си песен на Деси Слава "Махнах гласа си от нея, за да бъде изпята от някого, който познава една от формите на домашното насилие от първа ръка" коментира българският изпълнител Опасен е занаятът на българския карикатурист Опасен е занаятът на българския карикатурист Авторите на сатирични рисунки са гонени, бити и съдени Премахнете тези предмети от дома си за да не блокират спокойствието Премахнете тези предмети от дома си за да не блокират спокойствието Поддържайте дома си визуално чист – безпорядъкът създава дисбаланс и стрес Боби Михайлов похарчи 100 бона за рождения ден на Мария Петрова Боби Михайлов похарчи 100 бона за рождения ден на Мария Петрова Златното момиче на българската художествена гимнастика Мария Петрова преди дни отпразнува своя 50-годишен юбилей Топ 8 грешките, които родителите правят при наказанията Топ 8 грешките, които родителите правят при наказанията Къде грешим, когато се опитваме да дисциплинираме децата си, и защо подходът „по-строго е по-добре“ често води до обратен ефект Изненада с малката потребителска кошница през октомври Изненада с малката потребителска кошница през октомври Наблюдението обхваща 21 основни стоки, сред които 20 хранителни продукти и бензин, като проучването е проведено в над 600 търговски обекта в 81 общини 8 супер ползи от райската ябълка 8 супер ползи от райската ябълка Райската ябълка е богата на витамини, антиоксиданти и фибри. Защо е добре да присъства в дневното меню? Димо Алексиев потъна в дългове Димо Алексиев потъна в дългове Бившият водещ на "Игри на волята" едва свързва двата края в последните месеци, след като всички се отрекоха от него заради шофирането в нетрезво състояние Бургазлии: Хората от тези професии скоро може да останат без работа Бургазлии: Хората от тези професии скоро може да останат без работа Програмисти, обущари и дори учители са сред най-честите посочени отговори в анкетата на Флагман.бг
Роклята – същата, а мъжът  друг Роклята – същата, а мъжът  друг Анистън с копие на роклята, която е носила с Брад Пит, на първата си поява с Джим Къртис Истината е някъде там — и покойният президент Джордж Буш явно я е знаел Истината е някъде там — и покойният президент Джордж Буш явно я е знаел Имало е три космически кораба, които са се приближили до базата и че от един от корабите е излязло междузвездно същество Граждански организации: Не купувайте AI играчки за децата си тази Коледа Граждански организации: Не купувайте AI играчки за децата си тази Коледа Граждански организации в САЩ призовават родителите да не купуват на децата си играчки, захранвани от изкуствен интелект по време на празничния сезон Русия съобщи, че напредва на фронта Русия съобщи, че напредва на фронта Сочи се, че е превзела няколко населени места Любима актриса на косъм от смъртта, претърпя тежка катастрофа с децата си Любима актриса на косъм от смъртта, претърпя тежка катастрофа с децата си Турската звезда тръгнала за работа с личния си автомобил, управляван от шофьора й, били блъснати от друга кола Доналд Тръмп: Киев не прояви благодарност относно предложения план за мир Доналд Тръмп: Киев не прояви благодарност относно предложения план за мир Американски и украински политици са в Женева за преговори Спортна двойка чака бебе Спортна двойка чака бебе Щастие за баскетболист и волейболистка Зеленски зове за още помощ Зеленски зове за още помощ Президентът на Украйна иска засилване на противовъздушната отбрана От дете-звезда до една от най-успешните изпълнителки празнува днес От дете-звезда до една от най-успешните изпълнителки празнува днес Най-младата легенда на Дисни става на 33 години Почина любимият моден дизайнер на принцеса Даяна Почина любимият моден дизайнер на принцеса Даяна Пол Костел  изживя забележителен живот като водеща фигура в ирландската, британската и международната мода и бизнес в продължение на десетилетия
Венци Стефанов, президент на Славия Венци Стефанов, президент на Славия Забранявам ви да говорите против Георги Иванов Виц на деня Виц на деня - Тате, как се казва жена, която не я боли главата?
- Любовница, сине...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, виж какъв прекрасен ден е!
- Е, и?
- Ами нали каза, че един прекрасен ден ще ме зарежеш...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Малко мъже знаят как да впечатлят жена, която не се впечатлява от пари.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори