×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Френски политик се изправя пред съда заради критики към мигранти


Френски политик се изправя пред съда заради критики към мигранти
Той си позволил да коментира убийството на 18-годишен младеж от 62-годишен сенегалец като написал в Twitter: „Мигрантите убиват френската младеж”
09 Март 2023, Четвъртък, 21:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Стефан Равие вероятно ще бъде глобен солено в поредното проявление на либерална цензура

Френският сенатор Стефан Равие ще се изправи утре пред криминалния съд в родината си заради свое привидно невинно съобщение в социалната мрежа Twitter. Той е обвинен в насаждане на дискриминация, омрази или насилие, а прокуратурата базира действията си на базата на кратко изречение в социалката, с което политикът осъжда убийството на 18-годишен французин, извършено от 62-годишен мигрант от Сенегал.
„Тео беше на 18 години. Убит вчера от сенегалски мигрант. Имиграцията убива младежта на Франция”, можем да прочетем във въпросното съобщение.

Оплакване е било подадено от НПО – Международната лига срещу расизма и антисемитизма, както и Лигата за човешка права, според които той насаждал омраза към мигрантите. По думите на друг сенатор, Ален Лоте, колегата му „не бил задоволен достатъчно от това просто да коментира извършено престъпление, но трябвало да наблегне върху произхода на извършителя”, като така намесвал всички мигранти.

Цялото това фиаско не е нищо повече от поредната атака срещу свободното изразяване. Равие миналата година бе осъден за друг свой коментар, този път насочен към негова колежка от Сената. Изказването му бе счетено за „сексистко”. Коментарът се състои в следното: “Сенаторът на Марсилия – г-жа Самия Г. е Г-точката на Марсилия”.

Всъщност Франция отдавна е лидер в цензурата. Действащите закони там криминализират речта по определени теми, ако се счете арбитрарно, че те са „насаждащи” мнение или „заплашителни” по отношение на раса или религия. Глобите се раздават наляво и надясно за дребни забележки и коментари, дори шеги.

Така например наскоро с глоба се сдоби майка на момче, което е дръзнало да носи тениска с надпис „Аз съм бомба”. Президентският кандидат Марин Льо Пен бе санкционирана защото нарече ромското малцинство „миризливо”. Тя получи административно наказание още, защото нарече „диваци” група от мигранти, населяващи Ла Реюнио, които масово извършват жертвоприношения на животни в религиозни ритуали.

А вместо дебат по отношение на мигрантите и резултата от т.нар. им „интеграция” им във френското общество, властващите просто предпочитат да цензурират различното мнение. Въпреки че крайно либерални страни като Швеция в последните месеци започнаха да дават „назад” за продължилите при тях десетилетия катастрофални политики в този аспект.

 




Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
6
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Анелия разкри тайната за перфектна фигура Анелия разкри тайната за перфектна фигура 23/06/2026, Вторник 16:00 0
6
Коментара по темата
6.
XX
10.03.2023 08:39:43
3
3
Искам да дойдат млади африканци с дълги и корави керестета. Искам да ме любят вечер.
5.
до 2
10.03.2023 06:58:12
3
7
Иронията е само за интелигентни хора а ти определено не си такъв.
"СССР и неговият сърп и чук, еврогейските нарвежци и другарят Шорош" са едно и също !
Заченати и родени от комунизма който по времето на СССР бе спонсориран и даведен по нашите и руските земи от Западните банкери (илюминатите) от най- ярките им представители Ленин и Троцки.
През 90те Запада се превърна в комунистически строй.
Най-ярките им представители днес са другарите Комисари от Брюксел.
Комунизма по своят замисъл е интернационален, международен та затова и комунистическите режими на Запад гонят всеки който е с национално съзнание като този френски консервативен политик.

Русия на Путин воюва срещу комунистическият Запад в Украйна !
Ето това е ирония.

Както и това, че сегашните комунисти са именно тези който се представят за антикомунисти и се борят срещу, национализма на Путин и Русия.
Христо Иванов, Соломон Паси, Елена Поптодорова, Росен Плевнелиев, Кирчо и Кокорчо ето това са част от ... комунистическият елит у нас.

Но за да разбереш това ти са нужни определени интелектуални възможности.
Нямаш ги и затова за плоската земя е излишно изобщо да се започва разговор с теб.
Хубав ден !
4.
МЪНКИ
09.03.2023 21:39:03
2
13
КАТО НА МАЙМУНАТА КАЖЕШ МАЙМУНА Е УБИДА КАТО КАЖЕШ НА УБИЕЦА УБИЕЦ Е УБИДА АМА КАТО КАЖЕШ НА ЧОВЕКА НОРМАЛЕН ЧОВЕК Е СТРЯСКАЩА ДИАГНОЗА!КРАЯТ Е НЯКЪДЕ ТАМ
3.
ХХ
09.03.2023 21:34:59
3
9
Правилно! Африканците са с добри гени, не като европеидните про'с'таци.
След като свършат с Франция, да дойдат и у нас да почистят малки.
2.
Русчо Георгиев
09.03.2023 21:30:30
10
11
Да живее сърпът и чукът на СССР. Долу еврогейските норвежци, долу Шорош, рептил-илюминатите, кемтрейлса и да живее плоската Земя и плоския Марс.
1.
И какво?
09.03.2023 21:23:18
4
22
Не е ли нормално да мразиш диваци които убиват деца?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Основният двигател зад сегашното рязко поевтиняване е именно успокояването на геополитическата обстановка в Близкия изток и туширането на първоначалния конфликт Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Елис Тунджай Айнур заслужи престижното отличие на Ротари България с впечатляващ резултат от 449 точки Шофьор от бургаския жк "Меден рудник" загина при тежка катастрофа в Карнобатско Шофьор от бургаския жк "Меден рудник" загина при тежка катастрофа в Карнобатско 78-годшният водач е самокатастрофирал Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско Бързата намеса на пожарникарите спаси десетки декари готова за жътва пшеница след инцидент по време на буря Трагедия в Лозенец: Известната столична интелектуалка Елка Скорчева почина чисто гола на плажа Трагедия в Лозенец: Известната столична интелектуалка Елка Скорчева почина чисто гола на плажа 86-годишната представителка на артсредите стана първата жертва на жестоките юнски горещини Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година Правителството готви нов механизъм за изчисляването ѝ от 2027 година Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Кметът на Созопол Тихомир Янакиев: Времената на „ден година храни“ отдавна приключиха! Общината няма да проверява цените на частния бизнес, но започва постоянен и безкомпромисен контрол за спазването на правилата Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма Жанет Немет е загинала тази сутрин в столичния спортен комплекс "Диана"
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори